Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Беру свої слова назад 📚 - Українською

Читати книгу - "Беру свої слова назад"

284
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Беру свої слова назад" автора Віктор Суворов. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 139 140 141 ... 156
Перейти на сторінку:
кадрів можна було мати великі неприємності.

Якщо навіть і повірити Жукову в тому, що Власов у битві під Москвою командував всього лише дивізією, яка до того ж перебувала за десять тисяч кілометрів від Москви на іншій стороні глобуса, то й тоді ніякого стикування не вийде. Правда цікаво: Власов нібито командував тільки дивізією, і ось Сталін призначає його відразу заступником командувача Волховського фронту!

Такого не бувало навіть в імперії Сталіна.

Я не раз показував, що діалоги Жукова зі Сталіном вигадані. Ось вам ще приклад: телефонує нібито Сталін Жукову й каже, що забирає Власова, бо на Волховському фронті прорив.

Сталін такого Жукову не казав. І казати не міг. Тут дві причини.

По-перше, Сталін забрав Власова з-під командування Жукова зовсім не для того, щоб направити на Волховський фронт. На весну 1942 року Сталін планував операцію з прориву до Запоріжжя і форсування Дніпра. Готуючись до цієї грандіозної операції, Сталін посилював свій південний фланг. У тому числі й кадрами. Сталін відправив Власова на Південно-Західний фронт заступником командувача.

По-друге, командувач 20-ї армії Західного фронту генерал-лейтенант Власов знаходився в підпорядкуванні Жукова тільки до 7 лютого 1942 року. Ні в січні, ні на початку лютого 1942 року Сталін не міг говорити з Жуковом про тяжке становище на Волховському фронті, оскільки там ніякої катастрофи ще не було та не передбачалося.

І лише через місяць, 8 березня 1942 року, Сталін викликав Власова зі станції Сватове Ворошиловградської області, де знаходився штаб ПЗФ, і призначив заступником командувача Волховського фронту. Власов отримав наказ рятувати 2-у ударну армію. Але її становище було абсолютно безнадійним. Ось тільки один приклад. Начальник Особливого відділу НКВС Волховського фронту старший майор державної безпеки Мельников 6 серпня 1942 року направив заступнику наркома внутрішніх справ комісару державної безпеки 3 рангу Абакумову доповідну записку «Про зрив бойової операції з виведення військ 2-ї ударної армії з ворожого оточення». Серед безлічі прикладів сформованого в 2-ї ударної армії становища є й такий: «Зам. нач. політвідділу 46-ї дивізії Зубов затримав бійця 57-ї стрілецької бригади Афіногенова, який вирізав з трупа вбитого червоноармійця шматок м'яса для харчування. Будучи затриманий, Афіногенов по дорозі помер від виснаження».

У 2-ї ударної армії не було снарядів, не було патронів, не було бензину для машин, не було ніякого транспорту: коней давно з'їли. Армія харчувалася крихтами від сухарів. Норми харчування були знижені з 50 грамів крихт на день до 10 грамів. Потім перестали видавати і ці крихти. 2-а ударна армія варила халяви чобіт, ремені, командирські сумки. І поїдала трупи своїх товаришів.

Заяви Жукова про те, що Власов здався в полон, давно спростовані документами. Власов був захоплений в полон 12 липня 1942 року в селі Туховежі Ленінградської області. Блукав по лісі вкрай охлялий; генерала прихистили і сховали наші рідні радянські люди і... здали німцям. Не за мішок картоплі і не за кілограм сала. А з ідейних міркувань.

6 -

До речі, про зрадників.

Дивне ставлення комуністичної пропаганди до особистості Андрія Андрійовича Власова. До краху Радянського Союзу комуністи називали його зрадником. Цьому дивуватися не варто. Хоча й тут є що заперечити. При Леніні в Росії було винищено більше людей, ніж під час гітлерівської окупації. Ленін був німецьким шпигуном. Про це більше ніхто не сперечається. Служити німцям недобре. А служити німецькому шпигунові краще? Про Леніна, руйнівника Росії, зараз пише навіть «Литературная газета» (2004, No 19): не тільки в німецького Генерального штабу великий вождь гроші брав, але і під час Російсько-японської війни отримував кошти від японської розвідки на підрив своєї Батьківщини. Якщо це не зрада Батьківщині, то що тоді?

Гітлер грабував Росію. А хіба Ленін не грабував? Ось зовсім невеликі шматочки про ленінську доброту. 1919 рік. «В саму Польщу нелегально відправили велику групу командного складу дивізії на чолі з її політкомісаром, колишнім поручиком старої армії Стефаном Жбіковським. Ця група створила Військовий апарат компартії Польщі й готувала збройне повстання. Вона мала в своєму розпорядженні необмежені фінансові кошти, отримані від Комінтерну» (В.І. П’ятницький. Осип П'ятницький і Комінтерн на терезах історії. Мінськ, 2004. С. 76). Тут ключове слово — необмежені.

Той же 1919 рік. «У другій половині травня до Відня прибув емісар Бели Куна, один з видатних угорських комуністів - Ерне Беттельхайм. Він привіз із собою купу грошей і абсолютно дикий план соціалістичної революції у Відні» (Там же. С. 79).

Вересень 1919 року. За особистою вказівкою Леніна до Берліна для роздування Світової революції до Німеччини відправляється якийсь Рейх Яків Самуїлович, він же - «товариш Томас». Ось його розповідь.

«Інструкції Леніна були короткі: "Візьміть якомога більше грошей, надсилайте звіти і, якщо можна, газети, а взагалі робіть, що покаже обстановка. Тільки робіть!" Відразу ж написав відповідні записки: Ганецькому, Дзержинському... Ганецький в цей час завідував партійної касою, - не офіційною, якою розпоряджався ЦК партії, і не урядовою, якою відали відповідні інстанції, а таємною партійною касою, яка була в особистому розпорядженні Леніна і якою він розпоряджався одноосібно, на власний розсуд, ні перед ким не звітуючи. Ганецький був людиною, якій Ленін передоручив техніку зберігання цієї каси... Я знав Ганецького вже багато років, і він мене прийняв, як старого знайомого товариша, видав 1 мільйон рублів у валюті, - німецькій і шведській. Потім повів мене до комори таємної партійної каси... Всюди золото й коштовності: дорогоцінні камені, вийняті з оправи, лежали купками на полицях, хтось явно намагався сортувати і кинув. В ящику біля входу повно перснів. В інших золота оправа, з якої вже вийняті камені. Ганецький обвів ліхтарем довкола і, посміхаючись, каже: "Вибирайте!" Потім пояснив, що ці всі коштовності, відібрані ЧК у приватних осіб, - за вказівкою Леніна, Дзержинський їх здав сюди на таємні потреби партії... Мені було дуже ніяково вибирати: як робити оцінку? Адже я в каменях нічого не розумію. "А я, здається, розумію більше? - відповів Ганецький. - Сюди потрапляють лише ті, кому Ілліч довіряє. Вибирайте

1 ... 139 140 141 ... 156
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Беру свої слова назад», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Беру свої слова назад"