Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Найкращий сищик імперії на Великій війні 📚 - Українською

Читати книгу - "Найкращий сищик імперії на Великій війні"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Найкращий сищик імперії на Великій війні" автора Владислав Валерійович Івченко. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 140 141 142 ... 164
Перейти на сторінку:
руці і пробило бік, але життєво важливі органи не зачепило. Рани обробили, на руку наклали гіпс. Невдовзі до мене прийшов генерал Сіверс. Сам. Наказав усім вийти. Присів на стілець поруч. Був насуплений.

— Ми втратили практично три полки, — сказав він нарешті.

— І вам ще дуже пощастило.

— Що? — обурився генерал.

Я розповів йому про весь німецький план і про те, як вдалося йому завадити.

— Якби не те болото, десятки тисяч трупаків зараз би трощили вашу армію і сусідні. До ранку вони пройшли кілометрів на п’ятдесят у глиб позицій і потім би продовжили наступ, бо їм не потрібен відпочинок.

— Але як це може бути? — ошелешено спитав генерал. — Мертвий не може ожити!

— А вони й не оживали. Вони були і залишалися мертвими, просто під впливом газу вони могли рухатися. Ви ж допитали полоненого?

— Допитав! І не міг йому повірити! Але ж три полки загинуло!

— Полонений знає рецепт газу?

— Ні. Сказав, що рецепт був таємницею двох учених із лабораторії Альберта Косселя, це такий відомий німецький науковець. Вони розробили газ, провели успішні випробування, переконали командування провести цю операцію, яка ледь не знищила нас.

— Німці можуть кинути у наступ звичайні війська, — попередив я.

— Так, але ми зупинили їх. Зі звичайним супротивником ми воювати вміємо. Але якщо німці знову атакують трупами... — Сіверс важко зітхнув.

— Ну, для цього трупи потрібно ще зібрати. І сподіватимемося, що ті вчені згоріли разом зі своєю таємницею.

— Так, це було б добре. — Несподівано він подав мені руку. — Я вдячний вам, Іване Карповичу, за вашу позицію. Тут і в штабі знайшлися такі, хто казав, що вчених треба було брати в полон і потім використовувати мерців самим. Контррозвідка почала стверджувати, що ви спалили той будинок навмисно, щоб російська армія не отримала секрету газу. Але я наказав припинити ці розмови. Дуже сподіваюся, що нам вдалося поставити крапку в цій брудній справі. Війна і так не робиться у білих рукавичках, але хоча б мертвим треба давати спокій.

Я кивнув, генерал потиснув мою руку.

— Тепер ви, Іване Карповичу, вирушите в тил на лікування.

— Контррозвідка не проти? — спитав я.

— Мені начхати на контррозвідку. Я особисто телеграфував до Ставки про ваше поранення. І отримав дозвіл на тривале лікування для вас. Контррозвідці не залишається нічого, окрім того, щоб змиритися з фактом вашого від’їзду з передової. Поки відпочивайте, полковник Шемаханський посприяє тому, щоб ваша поїздка до Криму (а лікуватиметеся ви саме там) була комфортною. Але прошу вас, щоб ця історія з мерцями, чи трупаками, як ви їх називаєте, залишилася між нами. Не треба дарма лякати публіку.

— Звісно, тільки між нами, — кивнув я.

— Добре. І ще, я підписав документи щодо нагороди.

— Думаю, що штабс-капітан Івлєв, а також рядові Загорулько та Єрофєєв не менше від мене заслужили нагород.

— Вони теж у списку, — запевнив генерал. — Що ж, лікуйтеся, одужуйте. Я дуже поважав вас і раніше, але зараз бачу, що моя оцінка ваших талантів не відповідала і десятій частині того, що є насправді.

— Дякую, пане генерале.

Він пішов. Я ще кілька днів провів у шпиталі, поки лікарі не переконалися, що рана добре загоюється. Четвер теж одужував. До мене приходив штабс-капітан Івлєв із пляшкою одеського коньяку, яку він десь зміг роздобути. Щоправда, коньяк виявився дуже гидким.

— Не радив би вам його пити, — попередив я. — В Одесі зараз клепають якусь отруту.

— Чорт забирай, із цим сухим законом нормального коньяку не купиш, тільки якісь фальсифікати! — поскаржився штабс-капітан.

— У мене є дещо краще, — усміхнувся я. — Спиртова настоянка на травах. Лікарі роблять. Напій богів.

Ми добре випили. Штабс-капітан почав було згадувати про трупаків, але я зупинив його.

— Забудьте їх, викиньте з голови, наче сміття. Є такі речі, про які людині краще не пам’ятати. Ходячі мерці — саме така річ.

Ми ще випили, потім сходили до Четверга, який був у солдатській частині шпиталю, а мене поклали до офіцерської. Там іще більше набралися, і наступного дня я поїхав на станцію з важкою головою. Та поки доїхав до Криму, остаточно протверезів.

Ненадійний охоронець

 Криму мені було добре. Тут на повну силу вже буяла весна. Я оселився у невеликому санаторії під Ялтою, де мене радо зустріло місцеве керівництво, вражене, що до мене особисто приїздив військово-медичний інспектор Одеського округу, дійсний статський радник Іван Якович Відінський, із яким ми пили мадеру. Розтрощена кістка на руці зрослася добре, і коли гіпс зняли, я почав потроху займатися з гантелями, щоб відновити сили. Багато гуляв, увечері, при світлі гасової лампи, записував свої пригоди на фронті. Між тим звідти приходили невтішні звістки. Німці, зазнавши невдачі з наступом за допомогою трупаків, не відмовилися від своїх планів і згодом атакували вже звичайними силами. Під час Мазурської битви десята армія зазнала величезних втрат, а невдовзі її командувача Фадея Васильовича Сіверса відправили у відставку. Перший сибірський корпус втратив більше половини особового складу, загинув, казали, що героїчно, підполковник Ліпський. Штабс-капітана Івлєва двічі збивали, але він кожного разу дивом рятувався. Потім отримав поранення, лікувався теж у Криму, але швидко повернувся на фронт, бо казав, що досвідчених авіаторів на передовій дуже не вистачало. Тепер ми з Івлєвим листувалися, через нього дізнався, що Четвер із Андрієм живі, заслужили ще по георгіївському хресту.

Так ото і жив у Криму, вже почав купатися у морі, коли якось з’явився до мене капітан Корякін. Я саме був на прогулянці в горах, повертався зголоднілий, а коли побачив гостя, то апетит одразу втратив.

— Доброго дня, Іване Карповичу! — Капітан щиро усміхався.

— Доброго. — Я навіть не вдавав, що радий його бачити.

— Є в мене до вас одна справа. Хотів би її обговорити.

— Слухаю вас.

— Не тут, а десь, де нам би не заважали. — Він озирнувся навколо.

— В сенсі не підслуховували? Тоді ходімо на пляж, там на причалі побалакаємо, — запропонував я.

— Причал — дуже вже примітна штука.

— До мене в палату?

— У санаторії багато очей.

— Вух боїтеся, очей — теж, що це у вас за

1 ... 140 141 142 ... 164
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Найкращий сищик імперії на Великій війні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Найкращий сищик імперії на Великій війні"