Читати книгу - "Первісна. Дорога на Тір Мінеган"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Кіннан пильно подивився на нього:
— То ти вже розглядав такий варіант?
У відповідь Фейлан силувано посміхнувся:
— Я ж тут не лише трусився від страху. Часу на роздуми було вдосталь, і я частенько міркував над тим, як ушанувати Ярлахову пам’ять, довівши до кінця його останню справу. Король Келлах видається очевидним найвразливішим місцем Ейрін вер Ґледіс; а проте, як ти щойно сам сказав, відьми не охороняють його. Хоч, гадаю, їхні найстарші були на це згодні — аякже, такий розкішний привід, не порушуючи формально бойкоту, оголошеного Південним Королівствам, фактично окупувати одне з них, нехай і найменше. Мабуть, від цього відмовилася сама Ейрін, бо розуміла, що присутність відьом у Леннірі не ґарантує батькової безпеки, лише приверне до нього нашу увагу.
— А якісь інші плани ти розробляв?
— Не скажу, що розробляв, але іноді обдумував. І в кожному знаходив слабини, що зводили все нанівець. Проте досі я не враховував присутності у ворожому таборі нашої людини — а це геть усе міняє. Тепер буде легше.
— Авжеж, — погодився Кіннан, — набагато легше. Якби ж ми від самого початку знали про неї…
Він не договорив, але Фейлан і так усе зрозумів. Ан Нувін став жертвою власної жадібності, хотів здобути собі Первісну і водночас зберегти свого аґента серед відьом. Якби Ейрін вер Ґледіс приїхала на Тір Мінеган з непробудженою Іскрою, все було б дуже просто, навіть елементарно. На жаль, цей шанс втрачено безповоротно…
— Що ж, доведеться розпочинати все спочатку, — сказав Фейлан уголос. — Але нічого, впораємося. Врешті-решт Темний Володар таки здобуде Первісну Іскру і стане ще могутнішим.
Серпень 2010 — листопад 2011 рр.
FootNotes1
Тут буде доречно зазначити, що вживані в тексті титули „лорд“ та „леді“ є найближчими за змістом відповідниками шінанських argwyd і yddes. На Абраді таке звернення застосовується до всіх осіб знатного походження — від простих шляхтичів до принців. Як правило, ці титули вживаються лише разом з іменами; у решті випадків кажуть „пан“, „пані“ або „панна“. Незнатних, але шанованих чоловіків називають або „господар“, або „майстер“; різниця між ними доволі невизначена, хоча перше слово використовують переважно для того, щоб наголосити на заможності людини, а друге — на її фаховості та освіченості. Що ж до незнатних жінок, то молодих і незаміжніх, що перебувають під опікою батьків або інших родичів, називають просто дівицями; а в іншому разі — „господиня“ або „шановна“. На адресу чаклунок зазвичай кажуть „пані“ або „панна“, незалежно від їхнього станового походження; зате чоловіків-чаклунів, як правило, називають „майстер“.
(обратно) 2Звичайний абрадський рік триває 368 днів, високосний — 369. Рік поділяється на дев’ять місяців: хверод (зима), аврон і белтен (весна), мегев, ґорфеннав і линас (літо), монфовір і гедрев (осінь), раґвир (знову зима). Всі місяці, крім ґорфеннава, завжди мають 41 день; ґорфеннав — 40, у високосні роки — 41.
(обратно) 3В абрадських університетах маґістр є не науковим ступенем, а найвищим ученим званням. Зокрема, в Кованхарському Університеті це звання мають керівники кафедр та ректор. Маґістри носять фіолетові мантії, професори — темно-сині, асистенти — темно-зелені. Стиль вбрання для студентів та аспірантів визначається Університетським Реґламентом як „скромний і пристойний“; лише на урочисті заходи вони мусять надягати темно-червоні мантії.
(обратно) 4Абрадський тиждень має вісім днів — линнар, маїр, кедин, мехер, дордин, ґвинер, сатарн, довнах. Тиждень починається з линнара й закінчується довнахом. Характерною особливістю абрадського поділу на тижні, є їхня фіксованість щодо днів календаря: рік завжди розпочинається з довнаха, а завершується сатарном. У високосні роки, коли ґорфеннав має 41 день, як і решта місяців, цей зайвий день додається до поточного тижня під назвою навдид, тому не зсуває тижні відносно календаря.
(обратно) 5Шінанською мовою, вер (mer, mher) — „дочка“, а бан (bean, bhean) — „жінка“, „дружина“.
(обратно) 6Близько 180 см. Розповідаючи про світ, у якому ніколи не було ні французів, ні Французької Революції, нам видається зовсім недоречним послуговуватися метричною системою одиниць.
(обратно) 7Нагадуємо читачеві, що абрадський тиждень триває вісім днів, а місяць — п’ять тижнів.
(обратно) 8Центурія — основний тактичний підрозділ збройних сил Конґреґації Святої Віри. Зазвичай до центурії входить близько сотні бійців; 3 — 5 центурій утворюють когорту, а 10 — 15 когорт об’єднуються в леґіон.
(обратно)Оглавление Розділ I Розділ II Розділ III Розділ IV Розділ V Розділ VI Розділ VII Розділ VIII Розділ IX
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Первісна. Дорога на Тір Мінеган», після закриття браузера.