Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить 📚 - Українською

Читати книгу - "Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить" автора Джеймс Аллен. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 146 147 148 ... 153
Перейти на сторінку:
захопити багатства ворога — виклич у солдатів матеріальну зацікавленість. Якщо в бою було захоплено більше десяти колісниць, віддай їх тим, хто захопив, але поміняй на колісницях прапори, а потім змішай зі своїми; милуй бранців і добре з ними поводься — це зветься перемогти ворога і зміцнити своє становище.

8. Тому кажуть: цінна перемога, але не цінне зволікання! Саме через це від полководця, що збагнув мистецтво війни, залежать долі людей, на ньому відповідальність за безпеку і крах держави.

Глава 3. Планування атаки

Сун-цзи сказав:

1. Загальний закон війни такий: найкраще за все зберегти країну ворога, гірше — її зруйнувати країну; найкраще змусити військо ворога здатися, гірше — розбити це військо; найкраще змусити батальйон ворога здатися, гірше — цей батальйон розбити; найкраще приборкати роту ворога, гірше — її розгромити; найкраще змусити відділення ворога здатися, гірше — її захопити силою.

2. Тому сказано: здобути в ста битвах сто перемог — це не найкраще з кращого. Треба без бою примусити солдатів противника здатися — ось, краще з кращого! Найкраще перемогти, попередивши дії ворога, гірше — дипломатичними переговорами, ще гірше — здобути перемогу у війні, найгірше з усього — облога ворога. Атакувати потрібно тільки тоді, коли не маєш іншого виходу. Щоб зібрати спорядження і підготувати важкі бойові колісниці, знадобитися три місяці. Для того, щоб викопати рови і звести насипу знадобитися ще три місяці. А потім полководець згораючи від нетерпіння і гніву, посилає своїх солдатів, немов мурах, на облогу, з них третя частина гине, але фортеця як і раніше не взята, — такі атаки призводять до загибелі!

3. Майстерний у веденні війни перемагає солдатів супротивника без бою; захоплює міста не атакуючи; знищує країни, не затягуючи війну. Коли ведеш війну з Піднебесною, необхідно повною мірою використовувати військову хитрість, тоді солдати не будуть втомлюватися, а користь буде абсолютною — це і є закон планування нападу! Тому, при веденні бою, скористайся наступними правилами: якщо твоє військо в десять разів більше війська противника — оточуй; якщо в п'ять разів — атакуй; якщо в два рази — розділи військо противника на частини; якщо твоє військо майже однаково з військом противника — вигадай стратегічну хитрість, щоб перемогти; якщо твоє військо менше — знайди спосіб оборонитися; якщо твоє військо набагато гірше, ніж у супротивника — зумій ухилитися. Коли маленьке військо не поступається — воно стає здобиччю ворога.

4. Головнокомандувач — опора країни, коли опора міцна, держава процвітає, коли опора хитка — слабшає. Государ може здійснити три вчинку, які зашкодять війську:

— государ не знає, що не можна виступати, але наказує виступити або не знає, що не можна відступати, але наказує відступити — це називається стримувати армію;

— государ не знає основ управління армією і армійських законів — це призводить до розгубленості і сум'яття.

— государ не знає основ ведення бою і завдань армії і це породжує у командирів сумніви.

Коли вся армія в розгубленості і охоплена сумнівами, князі скористаються цим — це називається посіяти заворушення в своїй армії та привести ворога до перемоги.

Перемагають у п'яти випадках: якщо знають при яких обставинах можна вести війну, а при яких ні; якщо знають, коли можна перемогти малою кількістю, а коли великою; якщо у старших і молодших збігаються думки і бажання; якщо сам підготувався, а ворога застав зненацька; якщо головнокомандувача має здібності, а государ йому не заважає. Ці п'ять обставин — шлях до перемоги.

5. Тому кажуть: хто знає себе і знає противника, той в ста перемогах не потерпить жодної поразки; хто знає противника, але не знає себе, той буде чергувати перемогу і поразку; хто не знає ані себе, ані супротивника, той в битві за будь-яких обставин може отримати нищівного удару.

Глава 4. Умови

Сун-цзи сказав:

1. Той, хто вправний у веденні війни, не допустить перемоги над собою. Він дочекається сприятливих обставин і здобуде перемогу над противником. Бути переможеним чи ні — залежить від тебе, а отримаєш ти перемогу чи ні — залежить від ворога. Майстерний у веденні війни знає: можна вберегти себе від поразки, але не можна примусити ворога віддати тобі перемогу. Тож кажуть: перемогу можна передбачити, але не можна гарантувати.

2. Хто не хоче бути переможеним — обороняється, хто хоче перемогти — нападає. У тих, хто обороняється — недостатньо сил, у тих, хто наступає — їх в надлишку. Вправний в обороні, настільки глибоко приховує від ворога справжній стан речей, немов «знаходиться глибоко під землею»; вправний у нападі, діє настільки раптово і стрімко, немов «спускається з дев'ятого неба». Той, хто може все це одразу — збереже свою армію і здобуде перемогу!

3. Бачити перемогу там, де її побачить будь-хто — це не верх прозорливості! Здобути перемогу, про яку всі в Піднебесній сказали: «Легко!», — це не верх мудрості! Адже не вважається, що у того, хто може підняти пушинку, є велика сила, а у того, хто може бачити сонце і місяць — гострий зір, а у того, хто чує грім — гострий слух. У давнину, всі великі полководці перемагали легко, тому така перемога не прославляла їх мудрість, та не оспівувала їх подвиги. Але це говорить про те, що в організації війни вони не припустилися помилок, не було помилок — це значить, що були вжиті всі заходи, і це була перемога над тими хто вже заздалегідь програв! Тому майстерний у веденні війни повністю огороджує себе від поразки, але він ніколи не упустить можливості вразити супротивника. Кажуть: армія-переможець, спочатку розраховує перемогу, а потім кидається в бій, армія котра програла, спочатку кидається в бій, а потім сподівається на перемогу.

4. Той, хто вправний у веденні війни, осягає істину та слідує закону, і тоді в його силах розпоряджатися перемогою і поразкою.

5. «Закон війни» говорить: перше — це «розмір», друге — це «кількість», третє — це «чисельність», четверте — це «порівняння», п'яте — це «перемога». Для країни важливе значення має «розмір» території, бо від «розміру» території залежить «кількість» населення і ресурсів, а від «кількості» населення і ресурсів залежить «чисельність» армії, а від «чисельності» армії залежить результат «зіставлення» сил, а від результату «зіставлення» сил залежить «перемога». Тому кажуть: армія-переможець виглядає немов скеля поруч з камінцем, а переможена армія, виглядає немов камінець у

1 ... 146 147 148 ... 153
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить» жанру - 💛 Езотерика:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить"