Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Пацієнт, Трюде Тейге 📚 - Українською

Читати книгу - "Пацієнт, Трюде Тейге"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пацієнт" автора Трюде Тейге. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 14 15 16 ... 68
Перейти на сторінку:
на Кінці, він скинув швидкість, глибоко затягнувся цигаркою. Дідько, що там плаває у воді? Знову хтось скинув непотріб у море? Чи це, можливо, кляті дайвери повикидали якийсь свій мотлох? Його б таке не здивувало. Вони з’їжджалися сюди з усієї країни, навіть з-за кордону, щоб взяти участь у великодньому дайвінг-фестивалі, який почався цими вихідними. Цілий тиждень триватиме. Щорічна навала. Позавчора відбулося відкриття фестивалю, якийсь музичний гурт грав до танців у величезній човновій клуні Атле. Через невпинне гуп-гуп-музикування і неймовірний гармидер йому вдалося заснути аж перед третьою ночі.

Заходячи в бухту, Юмар щосили мружився, намагаючись хоч щось розгледіти, але бачив лише незрозумілий чорний лантух, який гойдався на поверхні. Він узяв багор. Не можна залишати сміття у воді, ще потрапить комусь під гвинт. З ним таке трапилося торік, під гвинт затягнуло пластик і буксирний трос. Довелося заганяти катер на ремонт у верф. Коштувала йому шкода чотири тисячі крон, ага. Народ зовсім не зважає на інших.

З цигаркою в кутику рота Юмар видряпався на бетонний пірс і зістрибнув на каміняччя насипу. Fuck, він вже застарий для такої акробатики! Спина нила, до того ж, він квапився, бо пообіцяв своїй старій пофарбувати південну стіну, якщо випогодиться. А саме випогодилося; попри дужий вітер, небо почало прояснюватися.

Мішок зі сміттям? Ні, більше схоже на ганчір’я. Він натягнувся багром і зачепив гаком лантуха. Той виявився дуже важким. Спробував його підняти, але нездужав, тож, доклавши всіх зусиль, підтягнув ближче. Лантух перевернувся. Юмар так налякався, що випустив і цигарку, і багор.

— Сили небесні!.. — скрикнув він і оперся на камінь, щоб не втратити рівноваги.

З роззявленим ротом він витріщався на обличчя, яке виринуло з води.

17

З моря віяв свіжий бриз. Хмари низько пливли над землею, але іноді в просвітах зблискувало синє небо. Кайса зупинилася на розвороті на Кінці, звідси видно було все село. Швидкісний катер заходив у бухту, відгороджену від моря пірсом. На палубі стояв чоловік, димлячи цигаркою. Кайса спостерігала за катером, аж доки той пришвартувався біля однієї з клунь, а потім рушила далі гравійною дорогою до Кістевіки, піднялася невеличким пагорбом до санаторію.

Видовжений сірий дерев’яний будинок на два поверхи стояв на виступі, на схилі гори, вище від зруйнованої рибацької фабрики. Панорама звідси розгорталася на сто вісімдесят градусів, околиці лежали, мов на долоні: увесь Кінець з будинками й гаванню, гірські вершини ген далеко на материку, фьорд, який простирався на північ, і відкритий океан на південному заході. За деревами ледь виднівся будинок, у якому колись мешкала Юлія. Сонце пробивалося крізь повсть хмар, вигравало блищиками на хвилях, а коли промені сягнули на коротку мить землі, Кайса навіть побачила вдалині обриси півострова Стадландет. На другому поверсі вона нарахувала шість подвійних вікон з обрамленими маленькими шибками. Широкі сходи віялом вели до масивних двостулкових дверей з темного дерева. Склепінчастий дашок опирався на дві великі круглі колони, надаючи будинкові маєстатичного вигляду. Колись він був ошатний. Кайса вичитала, що цей будинок у п’ятдесятих роках збудував один багатий судновласник. Колишня вишукана елегантність зблякла.

За кутом будинку був асфальтований паркувальний майданчик. На задвір’ї санаторію стояла одноповерхова будівля; Кайса здогадалася зі слів Ґюнвур, що тут, приїжджаючи на відвідини, зупинялися родичі пацієнтів. Ґюнвур дуже наголошувала, що ніхто не повинен дізнатися про позичений ключ, тому Кайса, не зупиняючись, проїхала оранжерею з вибитими шибками на даху й зарослу всередині бур’янами. До оранжереї тулилася стара клуня. Кайса припаркувалася за задньою стіною, далі від сторонніх очей.

Ключ підходив до бокового входу. Вона увійшла в невеличкий тамбур зі світло-блакитними панельними стінами. Біля білого комода стояв вогнегасник. Клацнув англійський замок, коли вона притягнула вхідні двері. Кайса рушила довгим білим коридором з кімнатами по обидва боки. Клацнула вмикачем, але лампочки не спалахнули. Трохи денного світла сіялося з вікна біля головного входу й з деяких кімнат з напіввідчиненими дверима, тож в коридорі було не зовсім темно. Штукатурка на стелі облущилася, шматки валялися на підлозі. На одній клямці висів білий халат, ніби лікар, кваплячись на виклик, залишив його тут мимохідь. Кайса поволі йшла коридором, зазираючи в палати й час до часу роблячи фото телефоном. В усіх палатах стояло по одному ліжку без постелі, по одній одежній шафі й комоду. Кайса увійшла до однієї з кімнат, стала біля вікна. Вікно не відчинялося.

Усі палати були однакові, з однаковим умеблюванням, жодна не замикалася. У самому кінці коридору — велика вітальня з довгим обіднім столом і диванним кутком. Шафки на кухні з повним начинням, навіть рушник висів на гачку біля мийки. У лазничці поряд — туалет, ванна та дві душові кабінки. Кайса піднялася сходами на другий поверх. Там, як і казала Ґюнвур, було лише дві палати, коридор розділений перемичкою, двері з рифленим непрозорим склом. Перше, що побачила Кайса, відчинивши двері, — великий письмовий стіл. По боках столу — офісні крісла. На великому вікні висіли перекошені жалюзі, кидаючи на підлогу й стільницю смугастий візерунок. Уздовж стін навішані полиці, здебільшого порожні. На одному краю столу лежали особисті дрібнички: латунна запальничка, люлька й попільниця, ніж для розрізання конвертів, альманах у форматі А4 2002 року і губна гармонія. Кайса клацнула ще кілька фото.

З кімнати вело троє дверей. За одними — маленька кімнатка, скоріш комірка. Порожня. Двоє інших дверей були замкнені, ключ до них не підійшов. Напевно, до лабораторії та мансарди Ейвінна Бюлля.

Кайса знову зійшла на перший поверх, відчинила двері під сходами. Униз, у пітьму, вели стрімкі камінні східці. На стіні виднівся вмикач, але електрики тут теж не було. Спускаючись, вона мерзлякувато щулилася, ліхтарик мобільного кидав на східці холодне, синювате світло. Раптом вона застигла, прислухалася, їй вчувся якийсь звук. Дурниці, це ж лише спустіла будівля, божевілля не лишилося жити в голих стінах. Але тиша видавалася неприродною. Щонайменший звук лунав оглушливо: шарудіння пухової куртки, шаркання взуття до бетону, власне дихання. Що це! Шкребтання? Маленька рухлива тінь? Може, щури? Чи миші? Кайса зупинилася, прислухалася, але тепер усе стихло, і вона поволі рушила далі.

Кімната, куди вона зійшла, була простора. Підвал частково вирубаний під горою, але трохи світла просочувалося крізь три маленькі віконця високо під стелею. Просто під сходами виднілася велика вогка пляма. У сутіні ледь вгадувалися кілька ткацьких верстатів. На деяких лежали недоткані доріжки або килимки. Знову з’явилося примарне відчуття людської присутності, пацієнтів, які ось-ось повернуться, бо відлучилися лише на обід. Тіні обрамлених лиштвами шибок

1 ... 14 15 16 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пацієнт, Трюде Тейге», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пацієнт, Трюде Тейге"