Книги Українською Мовою » 💙 Класика » Поклик пращурів 📚 - Українською

Читати книгу - "Поклик пращурів"

339
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Поклик пращурів" автора Джек Лондон. Жанр книги: 💙 Класика / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 14 15
Перейти на сторінку:
Лондон вирушив на Клондайк 25 липня 1897 року, сказавши про свою пригоду: «Я махнув рукою на кар’єру і знову став на шлях пригод у пошуках удачі».

Повернутися

3

Бак… Прообразами більшості собачих персонажів творів Джека Лондона стали пси, яких письменник бачив на Клондайку. Наприклад, прототипом Бака був Джек – гібрид сенбернара і колі, якого привіз із Каліфорнії на Клондайк копач Луїс Бонд. Інші собаки, на кшталт Керлі та Куни, «списані» з тварин, про яких Джек Лондон прочитав у книзі Егертона Янга «Мої собаки на Півночі».

Повернутися

4

Китайська лотерея… Відсилання до популярної, але нелеґальної азартної гри (тепер називається кено), яку привезли до Сполучених Штатів китайські імміґранти.

Повернутися

5

Нарвал… Цей невеликий біло-сірий кит мешкає у східних водах Північного Льодовитого океану й відомий своїм «бивнем» – незвичайним зубом від трьох до семи футів завдовжки, що росте з притупленого носа. Корінне населення часто годує м’ясом цього кита їздових собак.

Повернутися

6

Метис… У широкому сенсі цей термін означає людину, народжену від представників різних рас. У Сполучених Штатах його часто застосовують до дітей білих або чорношкірих та корінних американців.

Повернутися

7

…на узбережжі Дайї… Це узбережжя було місцем прибуття «клондайкерів» (золотошукачів), які їхали з півдня, та відправки тих, хто повертався на південь із золотих копалень. У Дайї не було пристаней або гавані, а її тридцятифутова припливна хвиля часто залишала човни на мілині.

Повернутися

8

…у напрямку ущелини Дайї… Шіп-Кемп… Скейлз… ущелину Чілкут… Це місця шляху Дайя, одного з найпопулярніших маршрутів до Доусона. Іншим був шлях Скагвей. Дороги «зустрічалися» на озері Беннетт.

Повернутися

9

озеро Ле-Барж… На сучасних мапах це озеро називається Лаберж.

Повернутися

10

Гуталінгва… Ця річка відома також як Теслін.

Повернутися

11

Файв-Фінгерс… Ці небезпечні пороги на верхньому Юконі становили велику загрозу для золотошукачів, які пливли річкою до Доусона. Їх утворювали п’ять гігантських скель, що, виступаючи з води, розділяли річку на шість менших каналів.

Повернутися

12

Доусон… Доусон, головний пункт відправки на золоті копальні на далекій півночі й заході, був розташований у місці, де річка Клондайк впадає в Юкон. Поселення виросло у дикій місцевості лише за кілька днів після того, як старателі знайшли золото у районі Клондайку. Доусон швидко перетворився на місто значної величини з розпланованими вулицями, водопостачанням та різноманітним бізнесом.

Повернутися

13

Полярне сяйво… Коливна, світна сукупність електричних розрядів, що освітлює північне небо; полярне сяйво має вигляд танцюючих плям та колон світла, які швидко змінюють форму і колір (зелений, червоний, жовтий, синій та фіолетовий).

Повернутися

14

Казарми… Згадка про штаб-квартиру північно-західної кінної поліції. Коли люди кинулися у райони Клондайку та Юкону, канадський уряд організував на території Юкон п’ятдесят п’ять відділків кінної поліції, кожен з яких був укомплектований щонайменше трьома людьми. На додачу до цього кінні поліцейські мали гарнізони в Доу соні й Вайт-Горсі.

Повернутися

15

Скагвей… Бак і поштові сани поверталися на південь Скагвейською дорогою. Містечко Скагвей (тепер називається Скегвей) забезпечувало кращий доступ для суден і невдовзі замінило Дайю, ставши головним пунктом відправки для золотошукачів.

Повернутися

16

Кассіарська мілина… Згадка про місце між з’єднанням тридцятимильної ділянки річки Юкон і річок Гуталінгва (Теслін) та Біг-Салмон.

Повернутися

Повернутися

1 ... 14 15
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Поклик пращурів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Поклик пращурів"