Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дівчина, яку ми вбили 📚 - Українською

Читати книгу - "Дівчина, яку ми вбили"

1 109
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дівчина, яку ми вбили" автора Поліна Кулакова. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 14 15 16 ... 30
Перейти на сторінку:
крізь порваний одяг виднілася свіжа кров.

— Вона ж тільки з ремонту... — застогнав він, силкуючись самотужки прибрати з даху машини важкий стовбур.

— Облиш її! — кинув Гуд. — Розберемося потім!

Ми стояли у цілковитій темряві, змоклі під холодним дощем. Без укриття, без сухого одягу і без можливості втекти. Раптом Марко підвівся, круто розвернувся і пішов в обхід поваленого дерева.

— Ти куди?! Агов! — закричав я, вдивляючись у спину Маркові.

— Він звалює, — констатував Гуд, і ми швидко пішли слідом за другом.

— Марку, стій! Давай подумаємо разом, що, в біса, робити! — але мої слова було проігноровано. — Марку!

Дорога, якою ми сюди приїхали, спускалася змією вниз. Марко вперто йшов уперед, навіть не підсвічуючи собі шляху. Я десь у тій метушні загубив свого ліхтарика, тому довелося ввімкнути благеньке підсвічування на смартфоні. Світло вихоплювало чіткі контури кущів і дерев край розбитого путівця, який зараз більше скидався на невеличкий брудний потічок, аніж на дорогу. Йдучи слідом за Марком, ми не могли не помітити, що путівець добряче розмило.

— Я грузну в багні! — констатував Гуд.

— Я теж, —присвітив собі під ноги. Взуття цілком занурювалося у воду з болотом. Що далі ми йшли, то важче давалися кроки. Ми забрьохалися в болоті по коліна, але це наразі хвилювало найменше.

— Марку, стій же! — цього разу крикнув Паша. — Дорогу розмило, ти не пройдеш!

Відразу після цих слів ми почули гучний сплеск, а згодом Марко почав лаятися. Ми поспішили уперед й побачили, в яку халепу він потрапив. Невелика вибоїна, котру ми об'їжджали дорогою сюди, тепер перетворилася на досить глибоку яму. Марко втрапив до неї і загруз у болоті по коліна.

— Тобі допомогти? — з сарказмом спитав Гуд. А я мовчки віддав йому свій телефон, що досі був нашим єдиним джерелом світла, й подав руку другові.

— Дякую… — тихо мовив Марко, опинившись у безпеці.

— Вгамувався? — спитав його я.

— Ні. Але хай буде по-вашому.

Івано-Франківськ, наші дні

— А нагадайте мені про телефон. Чому ви не зателефонували в поліцію чи ще до когось по допомогу?

Наталя сиділа, спершись спиною на стіну.

— Мережі не було. Крім того, мій телефон розрядився, щойно ми витягли Марка. Гуд свій загубив у наметі з трупом, а Марковий не вижив після дощу та купання в болоті.

— Техніка не надійна, — погодилася вона. — А як щодо павербанку? Зараз у кожного є ці штуки…

— У мене нема, — винувато знизав плечима я. — Здається, павербанк брав з собою Влад, але ми не наважувалися торкатися його речей, а потім просто забули про це.

— Але чому ж ви просто не пішли пішки в село? Вивчивши географію місцевості, я зауважила, що там не надто далеко для пішої ходи. Хіба складно було пройти два кілометри й попросити про допомогу селян?

— Ми думали про це. Проте дорогу розмило, тому ми вирішили не ризикувати й до світанку залишитися у таборі.

Початок літа 1999 року

Щойно завершилося навчання в школі і було пройдено літню практику, протягом якої ми з однокласниками фарбували огорожу, батьки відправили мене до табору в Карпатах. Мій батько на роботі дістав майже безкоштовно дві путівки на три тижні до «Зіроньки», яка славилася зручним географічним розташуванням, величезними запасами макаронів та перлівки й джерелом мінеральної води «Нафтуся». Запах густої масляної фарби змінився смородом тухлих яєць — прекрасний початок літа!

Оскільки моя двоюрідна сестра збиралася з батьками до Одеси на море, мені дозволили запросити з собою когось із друзів. Звісно, я спочатку покликав Марка, але він і Влад також, як з'ясувалося, вже мали плани на початок літа. Їхати на відпочинок з рудим я не мав бажання, тому на мою пропозицію пристав Павло.

Зрештою ми провели непоганих три тижні на свіжому повітрі серед мальовничих Карпат поблизу міста Яремче. Наше дозвілля складалося переважно з різних ігор та екскурсій тутешнім краєм, а ще ми досхочу купалися в крижаному гірському потічку, їли просто з куща на узліссі гіркуваті суниці, стрибали через багаття вечорами і вивчили кілька нових «дворових» пісень. Окрім цього, приємною несподіванкою для нас виявилася присутність у заїзді учнів нашої школи. Ми зустрілися на майданчиках табору з кількома хлопцями й дівчатами зі свого району. Серед них була новенька — Ліда.

Пригадую першу табірну дискотеку у нашому заїзді. Наче це було вчора… Спочатку хтось із хлопців покликав на спортивний майданчик. Потім хтось з тих самих хлопців, імені не пам'ятаю, дістав з чорного пакета «Boss» літрову пляшку дешевого темного пива, портвейн у картонній коробці і порожню півторачку з-під солодкої газованої води «Крем-сода». Двоє старших хлопців змішали пиво й портвейн у рівних пропорціях, збовтали й пустили пляшку колом. Коли черга дійшла до мене, я зробив три ковтки, скривився і передав далі. Сп'яніли ми швидко, згодом пішли на танці.

Дискотеку влаштували в актовій залі, прикрашеній саморобними плакатами на табірну тематику та паперовими, теж саморобними, гірляндами з кольорового паперу. Під стелею висіла дзеркальна куля, на яку зі сцени світило три слабенькі прожектори різних кольорів — червоний, жовтий та синій. Диск-жокеєм працював один з вожатих — Юра, студент другого курсу університету мистецтв.

Дівчата збилися в один гурт під стіною, а хлопці підпирали протилежну. Здавалося, танцювати ніхто й не збирається, аж доки на майданчик не вийшла інша вожата, яка взяла на себе роль ведучої, й почала закликати дітей та підлітків розважатися. Ми з Павлом незчулися, як за півгодини пританцьовували у тьмяному світлі та навіть виспівували тогочасні музичні хіти. «Дискотека Аварія», «Іванушкі», Юра Шатунов та Алсу — ось від чого тоді зривало дах на танцмайданчику. Дівчата незграбно вигинали стегнами, а хлопці тупцяли ногами туди-сюди. Всі посміхалися і веселилися. Коли ввімкнули перший «медляк», Павло вискочив уперед й потягнув до танцю якусь смагляву мініатюрну дівчинку в джинсовій спідниці та яскравій рожевій майці, які тоді називали «топіками». Це була дуже популярна пісня на той час — Селін Діон «My heart will go on», тож усі поквапились приєднатися до танцю. Усі, крім мене.

Я соромився запрошувати когось до танцю, тому стояв, підпираючи стіну, та спостерігав за дійством. Якоїсь миті пари, які поволі рухалися під музику, розступилися, і в проміжку поміж ними я помітив Ліду. Вона так само, як

1 ... 14 15 16 ... 30
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дівчина, яку ми вбили», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дівчина, яку ми вбили"