Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Гуляйполе 📚 - Українською

Читати книгу - "Гуляйполе"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Гуляйполе" автора Степан Дмитрович Ревякін. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 154 155 156 ... 164
Перейти на сторінку:
Ех, тари-бари, розтабари, Вбивства, сварки, всякі чвари...

Несподівано з'являється Бог. Диявол, побачивши його, з'їжачився і зник у безмежному просторі.

БОГ. Бачу, що доки я спочивав на лаврах, Сатана багато накоїв зла у Всесвіті. Особливо розбешкетувався він на моїй найчарівнішій Голубій планеті, яку я заселив вельми розумними істотами, назвав їх "людьми" і нарік цю планету Землею, а життя на ній мало бути "земним раєм". Так мені хотілося, але не так сталося. Люди, збочені з істиного Божого шляху диявольськими силами, свій благодатний край перетворили у пекло. Я планував, аби всі люди були ситими й добрими, а вони стали бідними та злими. Голод і несправедливість штовхнули їх до переворотів і насильницьких революцій, а ці, у свою чергу, за ланцюговою реакцією, — до загального народного лиха, у якому земляни звинувачують кого завгодно, тільки не себе.

Диявол винен, що він вселився в душі людей і зробив їх своїм слухняним стадом. За це він понесе від мене справедливу Божу кару. Але хіба не радив я вам, земляни, устами мого сина Ісуса Христа, щоб ви не спокушалися диявольським словом і не вірили в його благі наміри? Ви ж не послухалися доброї поради. А тепер пожинайте те, що посіяли. Коли пожнете і зрозумієте свою помилку, покаєтесь, тоді я простягну вам свою милостиву руку допомоги.

Бог легко, безшумно зникає у Всесвіті.


2001 р., м. Запоріжжя.

Книги, використані при написанні цього твору:

— Біблія або Книги Святого письма старого й нового заповіту (із мови давньоєврейської та грецької на українську наново перекладена). Видання Московського Патріархата. Москва. 1988.

— Детская Библия, Институт перевода Библии. 1983, 1990. Стокгольм.

— Закон Божий (для семьи и школы), Свято-Троицкая Сергиева Лавра, 1994 г.

— Самый великий человек, который когда-либо жил. Издательство Бруклин, США, 1991.

— Жизнь — как она возникла? Путем эволюции или путем сотворения? Издательство Бруклин, США, 1992.

— Лео Таксіль. Забавна Біблія, Київ, Видавництво політичної літератури України. 1977.

— Нестор Махно. Воспоминания. Книги 1, 2, 3. Киев, изд. "Україна", 1991 р.

— Петр Аршинов, История махновского движения. "Дикое поле", Запорожье. 1995.

— Нестор Иванович Махно, Киев, РИФ "Дзвін", 1991 (колектив авторів).

— Виталий Оппоков, Лев Задов: смерть от бескорыстия, "Руди — Барс", 1994.

— А. В. Белаш, В. Ф. Белаш, Дороги Нестора Махно, Киев.

— РВЦ "Проза" — 1993.

— Ф. Фомин, Записки старого чекиста, Госиздат политической литературы, Москва, 1962.

— Олег Романчук. Ультиматум, Киев, 1990.

— Сергей Семанов. Под черным знаменем. Роман-газета — 4. Москва, 1993.

— Валерій Волковинський. Під стягом анархізму. Ж. "Україна" № 46 листопад 1988 р.

— Твори В. Леніна.

Примітки
1

3 вірша П. Тичини "На майдані".

(обратно) 2

Вірш поетеси Тетяни Нещерет.

(обратно) 3

В 1897 р. В. І Ленін за революційну діяльність був висланий у село Шушенське Минусійського округу Єнисейської губернії, де часто займався полюванням, в тому числі й на зайців.

(обратно) 4

Лютий Сидір Юхимович (1893—1919 рр.) — селянин-бідняк з с. Гуляйполе. З п'яти років — сирота. Член гуляйпільської групи анархістів з 1917 р. Активний учасник Революційної повстанської армії України (махновців). Убитий у 1919 році в бою з денікінцями під Уманню. Там і похований (див. А. В. Белаш, В. Ф. Белаш. Дороги Нестора Махно. Київ — РВЦ "Проза” — 1993. — С. 582).

(обратно) 5

Глинище Карманова — місце, де багато років гуляйпільські заводчики брали глину для своїх цегельних заводів. Сюди махновці скидали розстріляних ними громадян.

1 ... 154 155 156 ... 164
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гуляйполе», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Гуляйполе"