Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Витязь у ведмежій шкурі - 3, Кулик Степан 📚 - Українською

Читати книгу - "Витязь у ведмежій шкурі - 3, Кулик Степан"

291
0
22.01.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Витязь у ведмежій шкурі - 3" автора Кулик Степан. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 15 16 17 ... 92
Перейти на сторінку:
Розділ 8

Дозволивши Митрофану підійти до хати кроків на п'ять, старець знову зажадав, щоб той зупинився, перехрестився і голосно промовив «Отче наш».

Воістину, простий час і такі ж натури. Дуже сильно сумніваюся, що в третьому тисячолітті або кількома століттями раніше, шпигуна-розвідника, а тим більше диверсанта могла б зупинити вимога перехреститися зліва направо, або навпаки. Та хоч на колінах намаз зробити, або аміду прочитати стоячи.

Завжди любив книги про пригоди запорізьких козаків і завжди дивувався з їхньої неймовірної довірливості, яка часом межувала з наївністю. Скажи що віриш у святу апостольську церкву, перехрестись за православним укладом і ти вже свій.

Невже нікому навіть на думку не спадало, що шпигун, визнавши все що треба, повернеться до своїх, а там йому з легкістю відпустять будь-які гріхи? Бо «Ad maiorem Dei gloriam». Чи те саме, тільки в ім'я Аллаха. Чи це походить від того, що козаки, які здебільшого самі щиро сповідували православ'я, навіть думки не могли припустити, що святу віру можна змінити. Нехай навіть навмисно і з благою метою.

— Пригадую я тебе, юначе… — упізнав Митрофана брат Феофан. — Бачив у обителі. Щось трапилося?

Митрофан лише головою заперечливо похитав. Брехати не вмів, а викладати всю правду, поки що було не з руки.

— Ах, так, — схаменувся самітник. — Ти ж не один. А я вже з розпитуваннями. Гей, добра людино. Виходь і ти до нас.

— Брате Феофане… — хлопець зам'явся. — Тут така справа… Ти не дивуйся… Тільки супутник мій не зовсім звичайний на вигляд…

— Хворий чи що? Проказою? — посерйознішав той. Потім перехрестився і додав: — Ну, на все Божа воля. Підходь ближче. Не прожену. Не гідно християнській душі, як звірові в лісі поневірятися. Будемо разом молитись. Може, Господь і виявить милість. Бо милостивий і чоловіколюбець.

— Та ні, здоровий він…

— Навіть занадто здоровий… — озвався я, вирішивши, що час самому за себе слівце замовити. Бо мій супутник ще довго колами ходитиме. Після чого показався з кущів. Спочатку частково. Тією частиною, що над кущами височіла.

— Ось це так! Гарний... — самітник поставився до моєї появи несподівано прихильно і навіть із деяким захопленням. — Слава тобі, Господи. Не перевелися ще богатирі на землі нашій. Ну, підходь, молодець, підходь. А то я все, дурень старий, ніяк не міг зрозуміти, про кого Ух мені розповідає.

— Ух? — тепер настала моя черга дивуватися. — Брате Феофане, ви сказали Ух? Пугач мудрої Мари?

— Так, — кивнув пустельник. До речі, ніякий не старець. Про вік судити не візьмуся, але довге волосся, перехоплене плетеним шнуром, і борода — тільки-но срібніти почали. — Як Марія загинула, так він до мене жити і перебрався. І все про велетня, який приходив до неї, розповідав. Ага, ось тепер і сам бачу личину, що мудра на тебе наклала. Отже, сила знадобилася, якщо ти її завчасу скинув. Вірно метикую?

— Личину? Вона що й досі на мені?.. — потім до мене дійшла інша частина інформації. — Мара загинула?

— Хіба ти не знав?

М-да, конструктивна розмова виходить. А ще кажуть, що лише в Одесі на запитання відповідають питанням. Так ми один одного до ранку мордувати можемо, нічого не дізнавшись і не пояснивши до ладу.

— Брате Феофане, якщо ти, всупереч побоюванням Митрофана, признаєш у мені людину, а не «диво», то давай розкладемо багаття, сядемо і поговоримо.

— Так… — схаменувся той. — Звичайно. У келію не кличу. Там мені самому розвернутися нема де. Зате чим пригостити подорожніх знайдеться. Нещодавно мені і хліба, і сиру миряни принесли.

Залишивши Митрофана допомагати самітникові, я пішов по дрова. Якщо доведеться вогонь до ранку підтримувати, оберемком хмизу не обійтися.

Взагалі-то я вже шкодував, що психанув і пішов із замку. Подумаєш, дівчисько не так мене зрозуміло і залицяння не оцінило. Ну і що? Через це все кидати? Стільки справ розпочато, стільки ідей було з благоустрою та семимильного прогресу. А зараз? Ношуся по лісах, як обпечений. І все без толку. За великим рахунком... Ні, щоб вчасно згадати пораду Фоми і уявити собі легіон примхливо надутих губок і задертих носиків. Глядиш і полегшало б, як завжди. І не довелося б знову велетнем ставати. Пожив би ще як людина.

На жаль, у дійсності немає умовного способу. Або як кажуть у народі: «Якби в роті виросли гриби. То був би не рот, а город».

У серцях на себе і власну дурість, схопив якийсь перекошений сухостій і гримнув ним об сусіднє дерево. Так, що верхівка відламалася, а в руках залишився товстий двометровий відземок. Саме те, що треба... Сунув уламок під пахву, подумав і прихопив верхівку. Презент типу. Мені не в тягар, а самітнику зайвий раз за дровами ходити не доведеться.

Поки займався самобичуванням, ченці вже й вогонь розпалили, і казанок над багаттям повісили. Отже, буде й гаряче на вечерю.

— Водиці? — простяг мені флягу брат Феофан, шанобливо дивлячись на притягнуті дрова у вигляді розполовиненого дерева.

— Дякую.

Горло промочити і справді не завадить. Я прийняв з рук самітника посудину, зроблену з видовбаного гарбуза, вийняв затичку і з насолодою приклався до шийки. Вода виявилася студеною, трохи віддавала м'ятою і ще якоюсь флорою, нагадуючи непідсолоджений березовий сік. Ну кому як подобається. Знав я одну дівчинку, яка пила тільки з-під крана, вважаючи що хлорка надає воді особливого присмаку. То чому лісовому самітнику не настоювати своє питво на травах?

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 15 16 17 ... 92
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Витязь у ведмежій шкурі - 3, Кулик Степан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Витязь у ведмежій шкурі - 3, Кулик Степан"