Читати книгу - "Сєвєродонецьк 2021 – яким ми його запам’ятаємо, Олексій Свєтіков"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Наукові та проектні підприємства Сєвєродонецька:
Державне підприємство Науково-дослідний та проектний інститут хімічних технологій «Хімтехнологія», вулиця Вілесова, 1. Здійснював наукові та дослідно-промислові дослідження та проектні роботи у сфері виробництва азотних добрив та продуктів органічного синтезу. У 2016 році в штаті працювало 175 працівників. Інститут мав виробничі потужності на майданчику об’єднання «Азот» та виробляв продукцію тонкого органічного синтезу — технічний реагент 3-метилпіразол, лікарські субстанції — амінокапронову кислоту, промедол, вінілін. Продукція переважно експортувалася.
ТОВ Науково-проектний інститут «Хімтехнологія», проспект Центральний, 71. Входив до групи компаній «Алвіго». Надавав комплекс послуг із розробки проектної та іншої технічної документації в галузі нового будівництва, технічного переозброєння, реконструкції та ремонту виробництв хімічної та нафтохімічної, харчової, теплоенергетичної та інших галузей промисловості, об’єктів загальнозаводського та підсобно-допоміжного призначення.
ПрАТ «Сєвєродонецький науково-дослідний та конструкторський інститут хімічного машинобудування» (Сєвєродонецький НДІХІММАШ), проспект Центральний, 59. Сфера діяльності: матеріалознавство, виготовлення, зварювання, корозія, методи контролю, розрахунки на міцність, розробка нормативної бази (стандарти, що працюють під тиском.
ДП «Науково-дослідний інститут техніки безпеки хімічних виробництв, проспект Гвардійський, 34. Сфера діяльності: розробка засобів контролю за вмістом шкідливих речовин у навколишньому середовищі; розробка ізолюючих костюмів усіх видів, спеціального захисного одягу, захисних дерматологічних засобів; вибухопожежопопередження.
Науково-дослідний та проектний інститут «Водоочисні технології», вулиця Гоголя, 16. Напрямок діяльності: вирішення проблем водопідготовки на підприємствах. Інститут випускав ряд протинакипних та антикорозійних реагентів, проводив аналізи та роботи з очищення обладнання від накипу та інших відкладень, надавав кваліфікований супровід.
Науковий центр вивчення ризиків «Ризикон», бульвар Дружби Народів, 33-В. Напрямок діяльності: дослідження небезпеки, оцінка ризику, розробка рішень щодо зниження ризику, розробка законодавчих актів України в галузі промислової безпеки та охорони праці, інші роботи, пов’язані з промисловою безпекою.
ПрАТ «Хімпроект», проспект Космонавтів, 15-А. Напрямок діяльності: інжиніринг та управління будівництвом у нафтовидобувній, нафтопереробній, хімічній, металургійній промисловості. Розробка програмного забезпечення для управління будівництвом.
«АгроАналіз-Експерт», вулиця Богдана Ліщини, 2-К. Діагностичний центр захисту рослин.
Промислові підприємства
Приватне акціонерне товариство «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», вул. Пивоварова, 5. Основна діяльність — виробництво добрив та азотних сполук. Мав у складі два виробництва аміаку сумарною потужністю 1020 тисяч тонн на рік, виробництво карбаміду потужністю 390 тисяч тонн на рік, виробництво аміачної селітри потужністю 550 тисяч тонн на рік, інші великотоннажні виробництва. У 2016 році на підприємстві працювало 7550 осіб.
ПрАТ «Сєвєродонецький ОРГХІМ, проспект Гвардійський, 32. Підприємство надавало повний комплекс інжинірингових послуг від проекту до введення об’єкта в експлуатацію. Це була найбільша компанія в пострадянському просторі, яка надавала комплекс інжинірингових послуг із технологічного, теплоенергетичного, електричного обладнання, систем КВП та АСУ ТП. У штаті 2016 року було 700 працівників.
ЗАТ «Новоферт», вулиця Богдана Ліщини, 2-К. Велике підприємство з виробництва азотнофосфорнокалієвих добрив (тукосуміші) з мікроелементами в хелатній формі.
ТОВ «Кларіант Україна», вул. Пивоварова, 5-ІЗ/1. Великотоннажне виробництво каталізаторів на обладнанні колишнього каталізаторного виробництва об’єднання «Азот». Штат складав 300 осіб.
Приватне підприємство «Хімпостачальник», вулиця Силікатна, 10. Підприємство спеціалізувалося на виробництві адитивів та смол. Продукція переважно йшла на експорт. У штаті було 175 працівників.
ВАТ «Склопластик», вулиця Промислова, 2. Підприємство спеціалізувалося на виробництві склополотна, штукатурної склосітки, пресматеріалів та виробів зі склопластику. Мало 409 працівників.
ВКФ ТОВ «ТАНА», провулок Ломоносова, 9-А. Підприємство спеціалізувалося на виробництві поліамідів. Мало 74 працівників.
ТОВ Спільне підприємство «Укрзовніштрейдінвест», вул. Пивоварова, 5. Підприємство спеціалізувалося на виробництві карбаміду та вуглеамонійних солей на устаткуванні цеху карбаміду М-2, який раніше входив до складу об’єднання «Азот». У штаті було 305 працівників.
ТОВ «Рутіна», вулиця Промислова, 22. Підприємство спеціалізувалося на виробництві прес-матеріалів АГ — 4С; АГ — 4НС; ДСП — 32; ДСП — 400.
ПрАТ «Армопласт», пр. Гвардійський 30/1. Підприємство виробляло полімерні матеріали та вироби з них.
ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Неболайт», вул. Новікова, 4-Д, 4-Л. Виробництво побутової хімії, засобів догляду за будинком, догляду за особистою гігієною з торговою маркою «NEBOlight».
ТДВ «Сєвєродонецький завод будівельних конструкцій та матеріалів», вул. Богдана Ліщини, 2-Н. Підприємство випускало будівельні металеві конструкції та частини конструкцій. На підприємстві у 2016 році були зайняті 101 працівник.
ЗАТ «Укрхіменерго», вулиця Промислова, 36. Підприємство випускало засувки сталеві, запчастини до електротехнічного обладнання, котли водогрійні. На підприємстві працювали 253 працівників.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сєвєродонецьк 2021 – яким ми його запам’ятаємо, Олексій Свєтіков», після закриття браузера.