Читати книгу - ""Людина без нервів""
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Пальма повернулась?
— Учора ще. А в тебе як?
— Поки що гаразд.
Минуло три дні. Ніяких неприємностей за цей час не трапилося. Гриша поступово посмілішав. Він знову грав з хлоп'ятами у футбол і вже не шарахався у під'їзди, побачивши міліціонера. Те саме було і з Олегом. Незабаром Гриша знову мріяв про виховання вівчарки і якось, зустрівши під час перерви Олега, спитав його:
— Ну, як, дресируєш?
— Ні. У мене Пальма зараз хвора.
— На що хвора?
— Та так щось… Нічого не їсть, не п'є і весь час лежить…
— Коли знову дресируватимеш, візьми мене гаразд? Я хочу повчитися.
Дресирувальник пообіцяв покликати Гришу, а наступної неділі трапилося ось що.
Татко, мама і Гриша сиділи за обіднім столом. Бабуся навіщось пішла на кухню. Раптом пролунав дзвоник, бабуся відчинила двері і ввела до кімнати Олега. Той важко дихав, чи то від хвилювання, чи від швидкого бігу. На лобі й носі в нього блищали дрібні росинки поту.
— Драст! — сказав він і, помовчавши, додав: — Смачного!
Потім Олег помовчав ще трохи, увібрав у себе повітря і раптом випалив:
— Уточкін, я прийшов сказати, що тобі треба робити щеплення!
У кімнаті на мить стало дуже тихо.
— Які щеплення? — спитав Гриша.
— Від сказу. У нас Пальма захворіла, перестала їсти і пити, а тоді пішла кудись і пропала. Мама пішла до ветеринарної поліклініки, і їй там сказали, що у Пальми міг бути сказ, тільки тихий. От! І тепер мені, мамі, тобі та іншим асистентам треба робити щеплення.
— Та-ак! — неголосно вимовив Гришин татко.
— Ну, от немовби серце чуло! — проказала бабуся. — Тільки він прийшов зі своїм собакою цим, так… ну немовби в мене щось стрельнуло: не жди добра від цього собаки, не жди!
Олег додав, що щеплення треба робити негайно, бо Пальма могла хворіти вже давно, і пішов. Гриша розпитав батька про те, як виявляється сказ, і після цього цілий вечір бігав на кухню до крана пити воду, щоб перевірити, чи не починається у нього водобоязнь.
Він уклався спати в дуже поганому настрої, прокинувся наступного ранку теж не в гуморі. Та коли прийшов до школи, відразу розвеселився.
Біля шкільного ґанку велика група хлоп'ят зустріла його реготом та голосними вигуками:
— О! Ще один скажений!
— Привіт скаженому!
Виявилося, що в Олега в школі, окрім Гриші, було ще цілих тринадцять асистентів, і всім їм треба було сьогодні йти на Пастерівську станцію.
Уся школа вже знала про це, і жартам не було кінця-краю. «Скажені» не ображались, а, навпаки, самі розважалися щосили. Серед школярок знайшлося кілька дівчаток, які боялися підходити до Олегових помічників, вважаючи їх уже заразними. На превелику втіху всіх хлоп'ят, асистенти на кожній перерві ганялися за цими дівчатками, клацаючи зубами і страшно завиваючи.
Після закінчення уроків десятків чотири школярів задумали проводжати асистентів та дресирувальника на Пастерівську станцію.
— Олег, командуй!.. Олег, вишикуй своїх скажених! — лунали крики, коли наші герої вийшли на вулицю.
— Скажені! Шикуйсь! Праве плече вперед, кроком руш! — скомандував Олег.
Асистенти посміхаючись парами закрокували по тротуару, а ті, що проводжали, густою юрбою пішли за ними, виграючи на губах веселого марша.
Увійшовши в двір, де містилася станція, хлоп'ята зчинили такий галас, що всі медичні працівники повитикалися з вікон.
Лікарі і сестри спершу розсердились на хлоп'ят, та, дізнавшись, що це супроводжують Олега, про якого вони вже вчора чули від його мами, і що з ним чотирнадцять асистентів, і самі стали сміятися.
Проводжаючі залишились у дворі, а дресирувальник та його помічники увійшли в приміщення станції і вишикувалися в чергу біля віконця з табличкою: «Запис первинноукушених». Ця табличка ще більше всіх розсмішила. Гриша навіть вибіг у двір, щоб повідомити хлоп'ят:
— Ми тепер не скажені, а первинноукушені!
Одержавши від лікаря направлення на уколи, асистенти вийшли у двір. Олег скомандував: «Первинноукушені, шикуйсь!» — і всі урочистим маршем подалися до районної амбулаторії, де асистентам і дресирувальникові впорснули по порції сироватки в животи. І хоч уколи були вельми болючі, усім, як і раніше, було дуже весело.
Після щеплень «первинноукушені» і проводжаючі купками розійшлися в різні боки додому. Гриша й Олег жили найдалі, тому вони незабаром лишились самі.
Бадьоро крокуючи поруч з Гришею, Олег пригадав усе пережите за нинішній день.
— Ми тепер завдяки Пальмі на всю школу прославилися! — говорив він усміхаючись. — Хоч нам і уколи тепер роблять…
— Умгу, зате сміху було скільки! — додав Гриша.
— Головне — до всього ставитися з гумором, — філософствував Олег. — Якщо будеш до всього ставитися з гумором, то ніякі неприємності тобі… — Він раптом замовк, уповільнив ходу і незабаром зовсім спинився, дивлячись кудись уперед, в одну точку. Він уже не всміхався. Обличчя його зблідло й стало щонайнещаснішим.
Гриша глянув туди, куди дивився Олег, і також весь якось осунувся. Неподалік від них, на середині перехрестя стояв низенький постовий міліціонер з великими, закрученими догори вусами.
Секунд п'ятнадцять хлоп'ята мовчки дивилися на цього міліціонера, потім глянули один на одного.
— Е-е, а як же лейтенант? — зовсім тихо, кволим голосом сказав Гриша.
Олег мовчав. Хлопці машинально рушили далі й довго йшли, не мовивши і слова.
— А може, вона його не покусала, — сказав нарешті Гриша.
— Звідки я знаю, — майже пошепки відповів Олег.
— А може, вона зовсім і не скажена, га?
Олег раптом зупинився.
— А якщо скажена? А якщо покусала, тоді що? — крикнув він несподівано тоненьким, писклявим голосом.
— Попередити треба, так? — дивлячись собі під ноги, сказав Гриша.
— Ти гадаєш, не треба? Гадаєш, не треба? А як людина
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «"Людина без нервів"», після закриття браузера.