Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Рекламне бюро пана Кочека 📚 - Українською

Читати книгу - "Рекламне бюро пана Кочека"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Рекламне бюро пана Кочека" автора Варткес Арутюнович Тевекелян. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги / 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 15 16 17 ... 125
Перейти на сторінку:

— Дотепно, — сказав Жубер. — В усякому разі, свіжо і по-новому!

— Ви молодець, друже! Для початку зовсім непогано. Як вас звуть? — спитав Василь.

— Мене звуть Анрі Борро.

— Так от, Борро, скільки часу вам треба, щоб виготувати об'ємний макет «Багдадського злодія»? І що для цього вам потрібно?

Обличчя художника на мить освітилося радістю, потім знову стало зосереджене.

— Якщо дасте помічника і забезпечите матеріалами, думаю, днів за три впораюсь.

— Чудово. Матеріали візьмете внизу, в майстерні. Помічника запросіть самі. Ви знаєте розміри вітрини кінотеатру?

— Так, мосьє. Я виміряв вітрину.

— Є до мене запитання?

— Либонь, поки що нема.

Відпустивши художника, Василь поїхав до власника кінотеатру, в якому демонструвався «Багдадський злодій». У маленькому кабінеті, зі стінами, суспіль обвішаними афішами, відбулася нелегка для Василя розмова.

— Я прийшов з діловою пропозицією, — сказав Василь власникові кінотеатру.

— Слухаю вас, — відповів той, не запросивши навіть сісти.

— Я співвласник рекламної фірми «Жубер і компанія». Наша фірма, окрім інших справ, розробляє зараз нові методи реклами кінокартин. Замість застарілих, набридлих фотовиставок і панно ми пропонуємо об'ємні рекламні макети, що зображають окремі, взяті з фільмів епізоди, які можуть інтригувати глядача.

— Чого ж думаєте цим досягти?

— Привернути увагу публіки, викликати інтерес до фільму.

— Гм… Скільки коштуватиме ваш макет?

— Приблизно тисячу — тисячу двісті франків.

— О-го-го! — власник кінотеатру махнув рукою. — Тисячу франків! Це майже чверть денної виручки. Яка рація витрачати такі гроші, коли фірма кінопрокату мусить постачати нас рекламним матеріалом безплатно? Ні, мосьє, нічого у вас не вийде.

— Думаю, ви помиляєтесь. Наша реклама допоможе вам принаймні подвоїти виручку. Чому б вам не спробувати?

— Я не маю ні часу на експерименти, ні зайвих грошей… Якщо вже «Багдадський злодій» не дає повних зборів, то не допоможе ніяка реклама!

— В такому разі дозвольте нам рекламувати картину безплатно, як дослід.

— Безплатно? — здивувався хазяїн. — Навіщо це вам?

— Хоча б для того, щоб довести всім — у першу чергу вам — переваги нашого методу. Від вас потрібно буде тільки одне — освітити макет. Більше того, ми даємо зобов'язання зняти рекламу на першу вашу вимогу.

Наполегливість Василя, його переконаність справили враження. Власник кінотеатру знизав плечима.

— Ну що ж, дійте… Вітрина у вашому розпорядженні. Про освітлення я подбаю. Але пам'ятайте — жодного сантима…

— Дякую вам! — І Василь вийшов.

З кінотеатру він поїхав до директора-розпорядника великого універсального магазину і запропонував оформити вітрину меблевого відділу.

На відміну од похмурого хазяїна кінотеатру, молодий директор-розпорядник був привітна і балакуча людина. Він поцікавився, як саме збирається рекламна фірма «Жубер і компанія» оформити вітрину. А побачивши малюнок Борро, засміявся і сказав:

— Це незвично і дотепно. Парижани люблять таке!.. Ми міняємо оформлення вітрини щомісяця і взагалі витрачаємо на рекламу купу грошей. Спробуємо потратити трохи і на ваш експеримент. За оформлення меблевої вітрини пропоную вам триста франків, а там видно буде. До роботи можете стати хоч завтра.

— Що ви, мосьє! Такої суми не вистачить навіть на купівлю потрібних матеріалів.

— Ваша ціна?

— Тисячу двісті франків. І то тільки для початку. Певен, що згодом, пересвідчившись у перевагах нашого методу реклами, ви самі збільшите розмір гонорару.

— Ні, ні, це дуже дорого! Звичайно оформлення вітрини обходиться нам від трьохсот до семисот франків. Даю вам шістсот, згодні?

— Щоб мати можливість продемонструвати вам нашу рекламу, я, мабуть, погоджусь… Сподіваюсь, ми підпишемо угоду, що гарантує виплату обумовленої суми?

Директор подзвонив, увійшла секретарка, і він дав розпорядження підготувати угоду.

Виникла невелика пауза, і, щоб заповнити її, директор зав'язав з відвідувачем розмову.

— Ви, мабуть, іноземець, добродію? У вас ледь помітний акцент…

— Цілком правильно, я з Чехословаччини.

— І ви вже випробували свої методи реклами?

— Авжеж, у себе на батьківщині. Великий, я б навіть сказав, гучний успіх, яким супроводжувались мої досліди, і привів мене сюди, у Францію. Чехословаччина чудова, але маленька країна, і там ніде розвернутися людині з розмахом. Інша річ — Франція!..

— Буду радий і надалі не втрачати ділових стосунків з вами. — Директор-розпорядник явно симпатизував Василеві. — У наш час вести торгівлю нелегко!.. Ось незабаром, коли настане весняно-літній сезон, виникнуть нові турботи — розпродати не продані за зиму товари, рекламувати нові до сезону… Подумайте про це і, якщо у вас з'явиться оригінальна ідея, поділіться зі мною.

— З величезним задоволенням! У нас для цього є всі можливості. Наша фірма запросила на роботу найкращих паризьких майстрів рекламної справи, талановитих художників. Вони молоді, енергійні і, головне, не хочуть іти второваними стежками!

Секретарка принесла угоду, Василь підписав її і попрощався з директором-розпорядником.

Ярослав Кочек з Чехословаччини, який очолив рекламну фірму в Парижі, був на десятому небі від успішно завершених переговорів. Ідучи в свою контору пішки, він у думці підбивав підсумки. Що ж, зроблено чимало. Він — повноправний співвласник рекламної фірми. Художник Борро — безперечно, знахідка. Хлопець дуже талановитий, повний ідей, у нього є смак, фантазія. Через кілька днів біля вітрини кінотеатру товпитимуться цікаві. Либонь, хазяїн оцінить силу реклами, і тоді він, Василь, зніме макет або загне таку ціну, що в того й очі на лоба полізуть!…

Хай Жубер одержує свою тисячу франків на місяць і не втручається ні в що. Тільки б не заважав… А взагалі він славний хлопець і, звичайно, буде щасливий, коли Василь піднесе йому на блюдці купу грошей.

Треба зміцнити свої позиції в діловому світі, зарекомендувати себе солідним ділком. Недарма він згаяв стільки часу на вивчення рекламної справи, та й Ліза допомогла йому… Його реклама буде тематичною, цікавою для ока, яскравою, завжди новою, оригінальною. Вона привертатиме до себе увагу і як витвір мистецтва… А втім,

1 ... 15 16 17 ... 125
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Рекламне бюро пана Кочека», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Рекламне бюро пана Кочека"