Читати книгу - "Ліїн із роду со-Ялата. Спадкоємці, Тетяна Гуркало"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Підчепити зубами шнурок блокатора дару і витягти амулет з-під сорочки у піратського капітана вийшло лише з четвертої спроби. Але це виявилося нічим порівняно з тим, як він намагався передати цей амулет із зубів у зуби. Шнурок був закороткий. Юміл точно знав, що ніхто не може його стягнути через голову завдяки магічному захисту, а зовсім не довжині, він сам його так зняти міг, а шнурок все одно виявився надто коротким.
І нещасному Бахлашу довелося смикати головою туди-сюди, намагаючись для початку пересунути цей шнурок якомога вище по шиї. Потім виявилося, що дуже заважає підборіддя. Потім у пірата почала боліти шия, він двічі упускав амулет, лаявся, посилав прокляття на голови невідомих ворогів і був такий злий, що смикнув нещасний амулет з такою силою, що Юмілу нарешті вдалося схопити його зубами.
Потім капітан Бахлаш з полегшенням звалився набік прямо в калюжу і лежачи там голосно тішився тим, що в трюмі темно, а решта бранців спить. Тому що видовище, напевно, було жалюгідне. А Юміл щосили тримав амулет і намагався намацати язиком розмикаючий половини завиток. І коли це, нарешті, вийшло, він ледве не впав поруч із капітаном і не почав нервово реготати.
Дар розгорявся, розправляв крила, що тверділи, як в метелика, що виліз з кокона. І світ навколо Юміла поступово змінювався. І виявилося, корабель зовсім не стара руїна, що протікає. Це був самий натуральний амулет, такої величини. Лінії сили обплітали кожну дошку і складалися в дивні візерунки.
Але навіть не це найбільше здивувало Юміла. Може у когось було якраз років двісті в запасі, щоб створити подібний кораблик. Ну, або той, хто почав перетворювати його на амулет, заповів улюблену справу нащадкам в обмін на спадщину.
Набагато дивніше, що цей амулет був вогненним. Повністю. Без домішок інших стихій.
І коли з'явився Мален, Юміл, замість спалити мотузки на руках, розв'язати ноги і почати розв'язувати Бахлаша, тупо вирячався в низьку стелю над головою і намагався зрозуміти, сам не знаючи що.
Адже цього не могло бути. Кораблю не може бути стільки років, щоб він залишився ще з тих часів, коли їхній світ був частиною чогось великого.
Набагато простіше повірити, що десь у світі живуть вогняні маги, здатні створювати подібні речі та передавати їх у спадок.
Непоміченими мешкають.
— Так, — похмуро сказав Мален. — Там його дружина плаче, у неї чоловік зник із мапи. А він тут стелю розглядає.
Юміл відмер і здивовано глянув на привида, а потім запропонував теж подивитись. Тільки не просто так, а через силу.
Мален сперечатися не став. Подивився. А потім здивовано свиснув і підлетів, доторкнувшись до дошок рукою.
— Дивно.
Юміл таки розв'язався. Звільнив від мотузок Бахлаша, а потім пошкандибав до перегородки, що теж світилася вогняними візерунками. До неї він торкався з побоюванням. Потім погладив, почув відгук. Дивний такий, ніби весь корабель був великою кішкою і від погладжування почав муркотіти. А ще цей вогненний візерунок був радий йому. І Юміл зрозумів, що корабель запросто його слухатиметься.
— Як мене палац, — задумливо сказав Мален.
Бахлаш, що розв'язував сплячих людей і перетягував їх ближче до перегородки, де майже не було води, скориставшись Маленом, що світився, як лампою, підняв голову, але нічого не запитав.
— Почекай, я подивлюся, — сказав привид, просочилася крізь стелю і зник. А Юміл знизав плечима, запалив маленький світляк і пішов допомагати пірату, намагаючись згадати щось таке, що могло допомогти всіх розбудити. І вони майже впоралися, коли повернувся мертвий імператор.
— Що? — нешанобливо запитав Бахлаш, чи не здатний перейнятися повагою до примари, чи просто не знаючи, ким він був за життя.
— Звичайні моряки, без дару. Є двоє повітряників, слабких зовсім, тільки й здатних справлятися з вітрилами, та й то, за допомогою амулетів, — розповів Мален, проігнорувавши нешанобливого пірата. — А найцікавіше те, що везуть у гості. Там два офіцери сперечаються про те, чи варто вас взагалі кидати в трюм і чи не краще було відразу розпихати по каютах. Якогось вищого поминають, схоже, прима. І його дочку, яка їх лякає.
— Дивно, — сказав Юміл.
— Що робитимемо? — спитав капітан Бахлаш.
— Захоплювати корабель і розпитувати команду, — відповів Юміл. — А потім вирішимо, що робити далі. Все залежить від того, що нам розкажуть. А ще… — Юміл пильно подивився на Малена і зажадав: — Накажіть мені діяти.
Привид усміхнувся.
— Боїшся, що твоя авантюра знову спричинить несподівані наслідки?
Юміл знизав плечима. А Мален похитав головою і таки наказав. Але таким тоном, що одразу ставало зрозумілим, він цю ідею не схвалює. І що б там не було, він віддав би перевагу, щоб Юміл відразу після захоплення корабля вирушив додому.
— Це може бути дуже важливим. Раптом ми чогось знову не врахували? — сказав Велівера.
І Мален махнув рукою в його бік.
Невраховані вогняні маги, здатні створювати амулети з кораблів, можуть бути дуже важливими.
Цікаво, чому їх не виявили? Так добре маскувались?
Або ...
— Або живуть неподалік драконів. І будь-які аномалії списувалися на цих рептилій, — пробурмотів Юміл.
Мален знизав плечима, побажав удачі і подався втішати Ліїн. І переконувати її, що з її чоловіком усе гаразд, просто він поки що не може повернутися.
По дорозі Мален почав підозрювати, що вислухавши його, Ліїн придумає, що спитати і відправить бідну стару примару з цим питанням до чоловіка. І, можливо, неодноразово. І дуже сподівався, що її щось відволіче.
І, що важливо, надія була не марною. Тільки те, що вона виправдала себе, Малена чомусь не втішила.
Мабуть, тому, що Ліін відволікло повідомлення, надіслане з якогось далекого мису незрозуміло якими спостерігачами.
Ці спостерігачі помітили, що чайки, котрі півдня ловили рибу над морем, раптом почали поводитися дивно, розліталися в різні боки і поспішали забратися подалі. Наче морем рухалося щось велике і невидиме.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ліїн із роду со-Ялата. Спадкоємці, Тетяна Гуркало», після закриття браузера.