Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Американські боги 📚 - Українською

Читати книгу - "Американські боги"

821
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Американські боги" автора Ніл Гейман. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 169 170
Перейти на сторінку:
class="p1">— А ким є незнайомець, якщо не другом, якого ти ще не зустрів? — проказав один з перехожих, вручаючи йому келих.

Тінь узяв напій і покрокував із незнайомцем уздовж маленького коричневого коридорчика. Будівля, у якій вони перебували, була в колоніальному стилі, тож через глинобитний коридор вони пройшли у відкритий внутрішній дворик, а з нього — у наступний коридор. Сонце безжально заливало світлом клумби навколо ставочків і фонтани.

— Він також може бути ворогом, якого ти ще не зустрів, — відповів Тінь.

— Дуже похмурий світогляд, Тіне.

Тінь відпив зі свого бокалу. То було терпке червоне вино.

— Я пережив кілька дуже похмурих місяців, — процідив він. — Чи навіть кілька похмурих років.

Незнайомець був струнким, засмаглим, середнього зросту, він позирав на Тінь із лагідною співчутливою усмішкою.

— Як там іде чування, Тіне?

— Дерево? — він і забув, що зараз висить на сріблястому дереві. Цікаво, що ж іще він забув? — Боляче.

— Інколи страждання очищує, — промовив його співбесідник. Його одяг був простим, але недешевим. — Воно може звільняти.

— Ще воно може накрити все мідним тазом.

Незнайомець провів Тінь до просторого офісу. Втім, письмового столу там не було.

— Чи думав ти колись, що значить бути богом? — запитав господар. Він носив бороду і бейсболку. — Це значить проміняти своє смертне буття на можливість стати мемом: тим, що вічно житиме у людській свідомості. Ніби мелодія колискової. Це значить, що кожен може відтворити тебе у своїй голові. Ти вже заледве маєш самість. Натомість ти складаєшся із тисяч іпостасей того, чим ти маєш бути на потребу людей. І кожен хоче від тебе чогось свого. Нічого певного, нічого сталого.

Тінь вмостився у зручному шкіряному кріслі коло вікна. Незнайомець сів на величезний диван.

— Нічогенька у тебе тут оселя, — промовив Тінь.

— Дякую. А тепер по-чесному — як тобі вино?

Тінь завагався.

— Боюся, кислувате.

— Вибачай. Вічна проблема із вином. Нормальне я можу зробити заввиграшки, але добре, не кажучи вже про чудове вино... ну, тут треба підходяща погода, кислотність ґрунту, кількість опадів, навіть те, на якій стороні пагорба росте лоза, важить. І я навіть не буду заводитися про збір винограду...

— Воно хороше, правда, — запевнив Тінь і влив у себе решту бокалу за один довгий ковток. Він міг відчувати, як напій обпікає порожній шлунок, як перші бульбашки сп’яніння б’ють у голову.

— І уся ця ситуація зі старими богами, новими богами, — раптом завів його самопроголошений друг. — Якби мене хто спитав, я вітаю нових богів. Хай будуть. Бог вогнепальної зброї. Бог бомб. Усі ці боги невігластва і нетерпимості, сваволі, дурості і провини. Усієї фігні, якою вони випробовують моє терпіння і доводять до краю. Це знімає немаленький такий тягар з моїх плечей... — зітхнув він.

— Але ти маєш такий успіх, — здивувався Тінь. — Глянь лише на це місце.

Він обвів жестом полотна на стінах, паркетну підлогу, фонтан у внутрішньому дворику позад них.

Його друг кивнув.

— За це треба платити, — промовив він. — Як я й сказав. Ти мусиш бути чим завгодно для кожного з них. Досить швидко розтягуєшся настільки сильно, що втрачаєш бодай якусь щільність. Це недобре.

Простягнув зашкарублу долоню — пальці були помережані старими шрамами — і потис Тіневу руку.

— Я знаю, знаю. Синиця в руках. Бути вдячним за те, що маю. Зокрема, за можливість знайти час отак просто з тобою зустрітися і поговорити. Чудово, коли маєш змогу таке робити. Справді чудово. Більше ми не незнайомці.

— Більше ні. Я просто друг, якого ти ще не зустрів, — відповів Тінь.

— А ти жартівник, — посміхнувся бородань.

Рататоск, рататоск, заверещала білка над Тіневим вухом. Він досі міг відчувати гіркуватий присмак вина у роті і в горлянці. Майже стемніло.

Американські боги

Три роки за ґратами Тінь терпляче чекав тієї чудової днини, коли зможе повернутись до Іґл-Пойнта в Індіані. Його більше не лякав завтрашній день, адже все, чого він бажав, — це розпочати нове життя поряд із коханою дружиною Лорою. Однак за кілька днів до того, як Тінь мав вийти на свободу, Лора гине в автомобільній катастрофі. Тепер у нього немає майбутнього і ніщо не пов’язує з минулим. Тому Тінь погоджується працювати на загадкового незнайомця, пройдисвіта на ім’я пан Середа, якого зустрічає дорогою додому.

Ніл Ґейман — письменник, включений New York Times до списку авторів найбільш продаваних книг. Його твори: романи «Небудь-де», «Зоряний пил», «Кораліна», «Дітлахи Анансі» і «Книга кладовища», серія графічних романів «Пісочний чоловік», збірка оповідань «Дим і дзеркала», «Крихкі речі» і «М означає „магічний“». Ніл Ґейман також є співавтором (спільно з Террі Пратчеттом) роману «Добрі передвісники» і співредактором (з Елом Саррантоніо) антології художньої прози «Історії». Ґейман — володар численних літературних відзнак: премії Г’юґо, премії Брема Стокера, Всесвітньої премії фентезі та Медалі Джона Ньюберрі. Ніл Ґейман народився у Британії, але зараз живе у Сполучених Штатах.

«Хитромудрі, подеколи кумедні, часто страхітливі, постійні в своїй мінливості, провокативні... „Американські боги“ сповнені таємниць і чарівних видінь», — USA Today.

«Поєднання таємничості, сатири, сексуальності, жаху та поетичної прози — ось що змушує читачів „Американських богів“ гортати і гортати сторінки», — Washington Роst.

«Провокативно, але захопливо... Ґейман застосував свої глибокі знання міфології, сплівши з неї справді довершений задум», — Entertainment Weekly.

Примітки

1

Почитати блог Ніла Ґеймана можна за посиланням journal.neilgaiman.com (Тут і далі прим, пер.).

2

У пер. О. Мокровольського.

1 ... 169 170
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Американські боги», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Американські боги"