Книги Українською Мовою » 💛 Інше » Аладдін і чарівна лампа 📚 - Українською

Читати книгу - "Аладдін і чарівна лампа"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Аладдін і чарівна лампа" автора Арабська культура. Жанр книги: 💛 Інше / 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 17 18 19 ... 24
Перейти на сторінку:
А коли царська трапеза скінчилася, Аладдін пішов до свого палацу, щоб приготуватися до зустрічі нареченої. Незліченній кількості рабинь і рабів він наказав бути готовими зустріти господиню палацу. А коли пролунав заклик до вечірньої молитви, султан наказав, аби візири й еміри, вельможні мужі царства, воїни й раби зібралися на центральній площі міста. Султан теж сів на коня і поїхав на площу разом із Аладдіном та усіма їхніми невільниками. На площі Аладдін зіграв на мандоліні і показав своє рицарське мистецтво, і всі захоплювалися ним. А наречена спостерігала все це з вікна свого покою. Аладдін сподобався їй і вона закохалася в нього до нестями.

Коли гуляння скінчилося, люди розійшлися по своїх домівках, а Аладдін і султан — кожен до свого палацу. Увечері ж візири та знатні люди царства зайшли до Аладдіна і відвели його у лазню. Він викупався, вийшов, сів на коня і повернувся до свого палацу у супроводі пишного почту: перед ним ступали чотири візири з оголеними мечами. Довівши Аладдіна до його палацу, вони пішли по царівну Бадр аль-Будур і провели її разом із невільницями до палацу нареченого, освітлюючи її шлях смолоскипами та свічками. Царівну відвели у нові покої, де на неї чекала Аладдінова мати. Наречену показували Аладдінові сім разів, щоразу в іншому вбранні. А сама Бадр аль-Будур зачаровано роздивлялася свій новий палац і не могла намилуватися золотими світильниками, щедро оздобленими діамантами і яхонтами. Її вразило, що стіни палацу зведені із мармуру, яшми та інших коштовних матеріалів.

Потім слуги поставили столик для шлюбної трапези. Усі їли й пили і насолоджувалися музикою: вісімдесят невільниць, танцюючи, грали на музичних інструментах. По колу передавалися чаші й келихи з напоями, усі веселилися. Це була ніч, подібної до якої не пам’ятав ніхто. А коли люди розійшлися, Аладдін увійшов до своєї дружини, і вони насолоджувалися одне одним.

Уранці Аладдін зодягнув розкішне вбрання, поснідав, випив вина, а потім вийшов із палацу, осідлав свого коня і разом зі своїм супроводом поїхав до султана.

Коли Аладдін ступив до палацу, султан підвівся, аби зустріти його, обійняв і посадовив по праву руку від себе, а тоді підійшли еміри та вельможі і також привітали його. А султан наказав, щоб поставили столи з наїдками та напоями. І всі присутні їли й пили, насолоджувалися і веселилися. Коли ж слуги прибрали столи, Аладдін промовив до султана:

— О царю над царями, чи не бажаєш ти завітати до мого палацу і пообідати з твоєю донькою Бадр аль-Будур? Якщо твоя ласка, візьми з собою усіх своїх візирів, емірів і вельможних мужів царства.

— Ти гідний мого візиту, сину мій, — відповів султан зятеві.

Султан підвівся, а разом із ним усі вельможні мужі царства, вони посідали на коней і поїхали на гостину до Аладдінового палацу. Коли ж султан увійшов до палацу, то, вражений величчю та розкішшю, запитав головного візира:

— О візире, чи ти коли-небудь бачив щось подібне, чи бодай чув про таке?

— О царю над царями, — відповів візир, — нізащо не повірю, що це — витвір рук людських.

Тут не обійшлося без чародіїв і чаклунів, запевняю тебе.

— Це наклеп на Аладдіна, а ти — страшенний заздрісник! — крикнув султан.

Потім Аладдін провів султана нагору до покоїв Бадр аль-Будур. В одній із зал султан побачив вікна, решітки яких були викладені діамантами. Він не повірив своїм очам. Та помітивши, що одна решітка незакінчена (Аладдін зумисне залишив її такою), султан розпачливо вигукнув:

— Як прикро, ця решітка недосконала! — і додав, звертаючись до візира. — Може, ти знаєш, чому ця решітка незакінчена?

— Ні, о царю над царями, я не знаю.

— Мабуть, це тому, що Аладдін поспішав із будівництвом палацу і просто не встиг завершити її.

Аладдін не був присутній при цій розмові, бо саме пішов до дружини, щоб сповістити їй про візит її батька, а коли повернувся, султан запитав його:

— Аладдіне, сину мій, чому ти залишив цю решітку незавершеною?

— О царю над царями, — відповів Аладдін, — я залишив одну решітку незавершеною, щоб твоя величність була така люб’язна і наказала завершити її, аби ми мали добру пам’ять від тебе на честь нашого одруження.

— Це неважко, я радо залишу таку пам’ятку своїм дітям! — зрадів султан та наказав привести торговців коштовностями і ювелірів. Він звелів вигребти з основної царської казни усі метали і коштовності, які були потрібні для завершення решітки.

Коли царівна вийшла зі своїх покоїв, то підійшла до свого батька, весела й щаслива, і поцілувала його в руку. Батько також поцілував її, обійняв і привітав. А тим часом настала обідня пора, і для Бадр аль-Будур, Аладдіна та султана було накрито розкішний стіл. Для головного візира, емірів та інших вельмож царства накрили інші, не менш щедрі столи. Султан, Аладдін із дружиною, а разом з ними і всі гості розпочали трапезу, розвеселившись. Султан дивувався багатству та вишуканості, яка оточувала його: в облаштуванні палацу, у стравах і посуді. Перед ним вісімдесят невільниць грали на музичних інструментах і співали ліричних пісень, що здатні розрадити будь-кого. Султан відчував себе щасливим і міркував: «Все так, як і має бути. Саме такими повинні бути царі, і у них має бути все влаштовано так, як у цьому палаці!» Гості та господарі їли, доки не наїлися, і чаші передавалися з рук у руки. А потім столи із першими стравами забрали, натомість у другій, ще більшій залі поставили інші — із солодощами та фруктами. Усі перейшли туди і пригощалися тим, що кому смакувало.

А тим часом майстри, торговці коштовностями і ювеліри почали працювати, щоб закінчити решітку. Султан піднявся до зали, де вони працювали, і побачив, що результат їхньої роботи разюче відрізняється від решти решіток, і зрозумів, що його людям не до снаги виконати таке завдання. До того ж торговці коштовностями повідомили султанові, що для завершення роботи бракує самоцвітів. Тоді він наказав відчинити ще одну казну і взяти з неї все, що необхідно, а коли й там не

1 ... 17 18 19 ... 24
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Аладдін і чарівна лампа», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Аладдін і чарівна лампа"