Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Третій фронт 📚 - Українською

Читати книгу - "Третій фронт"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Третій фронт" автора Владислав Валерійович Івченко. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 17 18 19 ... 123
Перейти на сторінку:
До мене підійшов Бухгалтер. Ми присіли на поваленому дереві, слухали співи, дивилися на вогонь.

— Ти віриш у чудовиськ? — спитав я Бухгалтера.

— Не вірю, а знаю, що вони існують, — сказав він. — Я читав вашу книжку.

— Читав? — Я здивувався.

— Так, читав. Уривки, які зміг знайти. Лише вісім розділів зі ста. Ці уривки справляли враження правдивих, але я не вірив. А потім я побачив те одоробло, яке переслідувало вас у Києві. Я вірю своїм очам, і я повірив у чудовиськ.

— Це добре. Тоді йди до майора. Він наче непоганий офіцер, але багатьох людей ціпить, коли вони вперше бачать чудовиськ. Твоє завдання — віддати наказ про відкриття вогню, якщо майор зробити цього не зможе.

— А ви?

— Давай на ти.

— Де ти будеш? Ти мусиш бути у безпеці, ти важливий для країни.

— Я буду тут. Мовчун мене прикриє. Головне, щоб військові втримали повітря і не пропустили ворога.

— Будемо старатися. — Бухгалтер пішов до штабної машини майора. Я ж повернувся до цистерни. Від неї духмяніло ще смачніше. Кухарі висипали капусту. Я скуштував ложкою навар, додав кілька пачок солі. Видав усім іще по сто грамів горілки.

— Співайте, танцюйте, грайте! — крикнув колективам самодіяльності. Вони активізувалися. Горілка зняла напруження, люди потроху заспокоювалися. Наказав різати гіркий перець на маленькі шматочки, але зерняток не викидати.

— Міцний буде борщ, — сказав директор їдальні.

— Такий і потрібен, — кивнув я. Наказав офіціанткам розставляти миски, різати хліб, чистити часник. Запахи в ярку були вже прямо нестерпні, всі ковтали слинку і мріяли скуштувати страву. Тим часом самодіяльність заспівала «їхав козак» — одну з моїх улюблених пісень, аж сам підспівувати почав: «Під копитом камінь тріснув!». Несподівано відчув, що, може, бодай сьогодні не загину. Вдасться вижити і продовжити боротьбу. Усміхнувся.

Миттю застрекотали зенітки. Одна, дві, більше. Люди у ярку полякалися.

— Співати! Співати, не мовчати! Готуємо борщ! — заволав я. І сам завів «Ой на горі та женці жнуть». І мене підтримав кількасотенний хор, навіть кухарі, офіціантки та муляри підспівували. Я підійшов до цистерни, борщ на смак був пекучий. Те, що треба! — Співаймо! Дрова давайте, більше дров!

Десь на горі тривав бій. Торохтіння зеніток, вибухи, крики. Над ярком зависло тіло. Метрів п’ять завдовжки, з широко розставленими руками, чорне, наче вкрите кіптявою. Тіло закінчувалося гострою головою з кам’яним обличчям, яке з ненавистю дивилося на нас. Зрощені брови, погляд дегенерата, паща, скривлена у гніві. Це був «Гастелло» — повітряне чудовисько кремляді. Такий, мабуть, нападав на гвинтокрил, який віз мене до Києва. «Гастелло» застиг, а потім почав різко знижуватися. Він цілив у цистерну з борщем. Звичайна тактика в них була нищити цілі тараном.

— Стріляй! — крикнув я Мовчуну. Той на мить раніше почав сікти з автомата. Дуже влучно, але кулі навряд чи зупинили б чудовисько. Коли ракета в бік збила «гастелла» з курсу, він врізався у землю метрів за десять від цистерни. Врізався і вибухнув. Закричали поранені.

— Співати! Гімн! — заволав я і подав приклад:

— Ще не вмерла України ні слава, ні воля!

Люди підхопили слова. Ті, хто з переляку припав до землі, підводилися, тулили руку до серця і співали.

— Розливайте борщ по мисках і передавайте далі! — наказав я. Борщ почали розливати. Паралельно співали гімн. Геть усі. І самодіяльність, і кухарі, й муляри, і зварювальник, і навіть Мовчун щось підмугикував, тримаючи напоготові гранатомет. Мабуть, зрозумів, що автомат тут не допоможе.

На горі стрілянина вщухла. Але я знав, що бій іще не закінчився — чудовиська просто збирали сили, щоб ударити знову. Заспівав і сам, бо це заспокоювало. Миски з борщем швидко розходилися по руках, ось уже майже усі розібрали, коли знову застрекотали зенітки.

— Слава Україні! — крикнув я.

— Героям слава!

— Нехай цей борщ буде запорукою нашої перемоги! Буде борщ — буде Україна! А тепер їжте і насолоджуйтеся, до дна!

Сам схопив миску і почав жадібно їсти. Борщ був страшенно пекучий і гарячий. Багато хто став кахикати, ледь не плювалися.

— Їсти, за Україну! Слава борщу! — знову закричав я. I люди їли. На горі бій ставав запеклішим. У лісі лунали вибухи. «Гастеллів» атакували зенітки, щоб тілами розчистити шлях до ярка. Чудовиська накочувалися хвилями. Лунав десяток вибухів. — Насипайте ще! Ми мусимо з’їсти весь борщ! Насипайте! Їжте! Слава Україні!

Я передав свою порожню миску, схопив повну, знову жадібно їв. В ярок прорвався спочатку один «Гастелло», потім іще один.

— Цистерну! Бережіть цистерну! — закричав я з повним ротом пекучого борщу. Потвори зависли, а потім поринули вниз. Вони були в якийсь сірій формі з льотними шоломами на головах. Першого збив із гранатомета Мовчун. Другого накрили з зенітки. — Їжте! Смачний борщ! Слава борщу! — кричав я і працював ложкою. — Їжте!

І всі їли. Передавали порожні миски, отримували повні й жадібно їли. Цистерна швидко порожніла. Прорвалося ще троє. Одного знову зняв Мовчун, устигнувши перезарядити гранатомет. Другого ракетою збив хтось із військових. А третій завис і кинувся до цистерни. Я закричав, вихопив пістолет, почав стріляти. Хотів бігти, але перечепився і впав. Мовчун стрибнув на мене зверху.

Вибух. «Гастелло» поцілив у цистерну й переламав її навпіл. Залишки борщу витікали в багаття й шипіли. Кричали поранені. Я засмикався. Мовчун допоміг мені підвестися.

— Слава борщу! Слава борщу! Слава борщу! — кричав я, люди почали підтримувати, і ось уже всі кричали:

— Слава борщу! Слава борщу! Слава борщу!

— Бля… — почув я тихий зойк Мовчуна. І побачив у небі ще одне чудовисько. Значно більше за «гастелла». Метрів вісім завдовжки, з соплами замість ніг. Із сопел виривалося полум’я. Чудовисько закінчувалося шоломом, як у космонавтів, і всесвітньовідомим обличчям, де за показною правильністю ховалася затятість людожера. Це був «гагарін» — найпотужніше з летючих чудовиськ кремляді. Він махав руками і з пальців його летіли цілі грона ракет, що вибухали на землі. Цим потужним вогнем чудовисько майже здолало спротив військових, а тепер збиралося спрямувати сили на нас. Я встиг подумати, що загинути в першому ж серйозному бою тупо. Думав, що мені таки пощастить повоювати хоча б тиждень. Але я зробив усе, що міг. Я боровся, а загинути не боявся. Прикро було, що невдовзі загине вся Україна.

— На тварюка, на! — Я почав стріляти. Це був «гагарін», найпотужніше з летючих чудовиськ у розпорядженні кремляді. Чортів «гагарін»! Звідки він тут узявся? Клята кремлядь таки змогла оцінити всю небезпеку моєї діяльності й вирішила знищити мене на самому початку, поки я ще не розбудив жодного з ментальних захисників України. — Їжте борщ! Слава борщу! — закричав я і

1 ... 17 18 19 ... 123
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Третій фронт», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Третій фронт"