Читати книгу - "Дивний світ"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Сафарі — тут: мисливська експедиція у спеціальному заповіднику (переважно в Африці), де дозволене полювання на диких звірів.
(обратно) 83Ноосфера — тут: сфера взаємодії природи і суспільства, в межах якої розумна людська діяльність стає визначальним чинником розвитку.
(обратно) 84Балюстрада — невисока огорожа, поруччя сходів, терас, балконів, галерей тощо, утворене з ряду фігурних стовпчиків (балясин) чи колонок, з’єднаних зверху перекладиною або бильцями.
(обратно) 85Манто — тут: широке жіноче пальто, переважно хутряне.
(обратно) 86Мол — захисна споруда в порту у вигляді стіни чи дамби, що виступає в море.
(обратно) 87ЮНЕСКО — спеціалізована установа ООН, створена у 1946; ініціює й координує міжнародну співпрацю в галузі освіти, науки й культури.
(обратно) 88Сурик — тут: природна мінеральна фарба оранжево-червоного або червоно-брунатного кольору.
(обратно) 89Геотермальна електростанція працює на природній парі вулканічної області; такі електростанції вже існують на даний час поблизу вулканів Італії, Ісландії, на Новій Зеландії; потужність цих станцій наразі невелика, але їм належить майбутнє; подібна станція побудована на Камчатці; вона дає електричний струм рибоконсервним заводам.
(обратно) 90Ньюфаундленд — порода собак.
(обратно) 91Homosapіens (лат.) — людина розумна.
(обратно) 92Атавізм — поява у нащадків (людей, тварин, рослин) ознак, що були властиві їхнім далеким предкам.
(обратно) 93Космогонія — розділастрономії, що вивчає походження і розвиток небесних тіл та їхніх систем.
(обратно) 94Планетологія — комплекс наук, що вивчають утворення планет, їхні фізичні властивості й хімічний склад; планетознавство.
(обратно) 95Космолог — фахівець із космології — вчення про Всесвіт як єдине ціле.
(обратно) 96Депонування — тут: передача власником належних йому праць на зберігання у певну установу.
(обратно) 97НТР — науково-технічна революція.
(обратно) 98Біонт — окремо взятий організм (індивід), який пристосувався в процесі еволюції до життя у певному середовищі (біотипі).
(обратно) 99Шагрень — м’яка козяча чи овеча (початково — віслюча) шкіра з характерним малюнком на нерівній поверхні.
(обратно) 100Рідкоземельні елементи (рідкісні землі) — група з 17 елементів, що включає лантан, скандій, ітрій та лантаноїди. Всі ці елементи — метали сріблясто-білого кольору, притому всі мають схожі хімічні властивості. «Рідкоземельними» їх названо у зв’язку з тим, що вони, по-перше, порівняно рідко зустрічаються в земній корі і, по-друге, утворюють тугоплавкі, практично не розчинні у воді оксиди (такі оксиди на початку XІX століття і раніше називалися «землями»).
(обратно) 101Овоїд — овал з однією віссю симетрії.
(обратно) 102Енцефалограма — графічне зображення біоелектричних імпульсів головного мозку.
(обратно) 103За давньогрецьким міфом, бог Крон (римський Сатурн), захопивши владу над світом у свого батька Урана й побоюючись, що те саме можуть вчинити з ним його власні діти, відразу після народження ковтав їх.
(обратно) 104Позитрон — найлегша елементарна частинка речовини з найменшим позитивним електричним зарядом, «позитивний електрон».
(обратно) 105Електрон — елементарна частинка речовини з найменшим негативним електричним зарядом.
(обратно) 106Кора — верхня тверда оболонка планети(Тут і далі, окрім обумовлених випадків, примітки перекладача).
(обратно) 107Нек (жерловина) — стовпоподібне тіло, що виповнює жерло вулкана вулканічним матеріалом — лавою, туфами, вулканічними брекчіями тощо. У поперечному перерізі неки бувають округлими, овальними і неправильних обрисів завбільшки від декількох метрів до 1,5 км. При руйнуванні рухлого вулканічного матеріалу неки, складені зазвичай твердішими породами залишаються, утворюючи характерні стовпи.
(обратно)Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дивний світ», після закриття браузера.