Книги Українською Мовою » 💛 Бойова фантастика » Будні феодала - 1, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Будні феодала - 1, Олег Говда"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Будні феодала - 1" автора Олег Говда. Жанр книги: 💛 Бойова фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 18 19 20 ... 113
Перейти на сторінку:

— Карта

Перед очима подумки розгорнулася та сама схема, якою мене винагородив мірошник. До речі, ось ще думка на замітку! Чи була б карта повнішою, якби я врятовану дочку особисто доставив до батька, а не залишив у лісі з хлопцями? Треба при нагоді перевірити. Коли черговий випадок підвернеться. Схоже, що репутація тут дає додаткові бонуси. І з вдячністю громади те саме. Отримана пара мішків мене багатшим не зроблять, треба буде — знайду в кого відібрати, а повага на дорозі не валяється.

   Отже, що ми маємо цікавого на шляху до Смоленська? Гм… Нічого не маємо… По ходу, недаремно ця територія називається «Пустинні землі». А трохи убік, але щоб значно ближче, ніж кінцева мета? О, є… Фортеця Тула. І недалеко. Усього кілометрів п'ятдесят. За моїми прикидками. Якщо без перекурів і післяобідньої дрімоти — надвечір запросто домаршируємо. Хлопцям не звикати, а я десь кроком, а десь у сідлі… Якось впораюся. Один день, витерплю. Все краще, ніж зі швидкістю кульгавої кобили чотири доби до Смоленська плестись. А в Тулі, глядиш, і коником розживуся.

Ну, значить, і сумніватися нема чого. Якщо я хоч трохи орієнтуюсь на місцевості, приблизно через дві версти буде роздоріжжя, там і звернемо направо.

— Небо осені жде, вже отави покошені,

Їй пора вже прийти та чомусь припізнилася…

— Стояти!

Дикі землі, дикі люди та дикі звичаї. Яку пісню зіпсували. Розумію, що я далеко не Попович, але навіщо ж так бурхливо реагувати? Самі чим краще?

З завиванням і улюлюканням, напряму через луг, до нас мчала чергова ватага працівників ножа та сокири. У кількості аж дев'ять осіб. Мабуть, тому й накинулися, що таку явну перевагу чисельну порахували за плюс. Ну, ну… Бігти вам ще метрів двісті. І хоч прудкості розбійникам вистачає, я теж не в патоці по шию сиджу.

— Пістоль!

Вицілювати когось конкретного немає сенсу. Далеко. Зате біжать купно. Ось у натовп і шарахну.

— Бабах!

Ти дивися, влучив. Є один. Завалився. Швидко перезаряджаю.

— Бабах!

І знову вдало… Ех, помилився я із вибором спеціалізації своїх воїнів. У три дула ми б усю цю ватагу завалили навіть не підпустивши на дистанцію ближнього бою.

— Бабах!

Мінус три. І ще раз точно встигаю.

— Бабах!

— Шабля!

Конем у саму гущу. Збити грудьми, зім'яти.

Твою дивізію! Забув, що кінь кульгавий. Одного розбійника він звалив з ніг, але й сам встав, як укопаний. А цим тільки й треба... Кинулись до мене з усіх боків.

Найшвидшого я, звичайно, зрубав. Проте далі пішло не за планом. Добре, зброя у них вся тупа і іржава. Але замолотили бандюгани по мені з чотирьох боків, як ціпами по снопі.

Не те що шаблею змахнути, ойкнути ніколи.

Тут би мені й кердик приснився. На щастя, мої ополченці отямилися. І одразу стало зрозуміло, хто в полі хазяїн. Здвоєним ударом хлопці поклали наповал того, що бив мене по спині. Потім дружно відтіснили ще двох. Та й закололи у три випади. Казав же, спис в умілих руках — страшна зброя. Останнього розбійника я знову стоптав конем.

Час починати брати бранців. Поки ще не знаю навіщо, але коли є таке вміння у персонажа, то не для прикраси ж таблиці його там вписали.

— Куди?! Та бодай вас качка копнула! Трясця!

Знову забув сказати дуболомам, щоб не добивали бранців. Ну, сам винен. Хлопці діють, як навчали під час нападу на купецький обоз. Хороший ворог — мертвий ворог. А головне, нікому не поскаржиться.

«Перемога. Ви отримуєте 264 талери. Ви отримуєте «186» очок досвіду. Із загоном розділено «109» очок досвіду».

Угу. Ну, зі світу по нитці — голому сорочка… Що в нас із здобиччю? О, чоботи ялові «до захисту ніг + 7». Годиться. Решта, у загальну купу та й чешемо далі. Бо ми з такими затримками і до Тули тиждень повзти будемо.

А з іншого боку, які проблеми? Особисто я, загалом і в цілому, нікуди не поспішаю. Адже розбійники це не лише три-чотири кілограми ганчір'я та металобрухту, а також сотня-друга талерів та досвіду. Але й захоплюватись не варто. Щось я не надто добре почуваюся…

«Персонаж…»

Ага, як і слід було чекати. Спільними зусиллями розбійники витрусили не лише пил із мого одягу, а й цілком серйозну частину здоров'я. Майже всю… Залишилось «12» пунктів із «54». Так що найближчим часом різкі рухи тіла на свіжому повітрі мені явно протипоказані. Доведеться утримуватися до повного відновлення. А для цього найкраще потрапити до Тули ще засвітла.

— Підйом, хлопці. Ніколи розсиджуватися. Доберемося до фортеці, там і відпочинете. Обіцяю. А тепер, за мною і поперед мене… Бігом, марш!

1 ... 18 19 20 ... 113
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Будні феодала - 1, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Будні феодала - 1, Олег Говда"