Читати книгу - "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Вона всміхнулася цьому спогаду. Давід просто був такий. Інший став би сердитись, натомість він ніколи не мав до неї претензій. Повертався до своїх звичок, ось і все.
Сандра розгорнула записник. На кількох сторінках із періоду, коли її чоловік був у Римі, записано кілька адрес. Давід зазначив їх і на плані міста. Усього близько двадцяти.
Розмірковуючи про те, яке значення можуть мати ці примітки, Сандра зауважила, що у валізі є предмет, якого нема в переліку, — рація. Перевірила частоту. Вісімдесят перший канал. Вона про такий нічого не знала.
Для чого це могло йому знадобитися?
Оглядаючи інші предмети, Сандра зрозуміла, що чогось бракує. Не було диктофона, який Давід завжди носив із собою. Він називав його своєю запасною пам’яттю. Диктофона не було в кишені під час випадку, який призвів до смерті Давіда. Пристрій, звичайно, міг зникнути за багатьох обставин. Жінка вирішила це занотувати. Перш ніж узятися до подальших пошуків, вона підсумувала, що довідалася на цей час.
Сандра знайшла в записнику адреси, позначені також на плані Рима. Рація, налаштована на таємничу частоту. Відсутність диктофона, який Давід використовував для запису повідомлень.
Розмірковуючи над цим, вона почувалася знічено. Після трагічної чоловікової смерті вона зверталася до «Reuters» і «Associated Press» — агенцій, із якими її чоловік зазвичай співпрацював, — і питала, чи випадково не виконував він для них якоїсь роботи в Римі. Обидві агенції відповіли, що ні. Раптом щось і готував, то самостійно. Напевно, він не вперше робив репортаж, щоб потім продати його тому, хто запропонує щось вигідне. Сандра мала передчуття, що цього разу йшлося про щось більше. Однак не була певна, чи хоче про це дізнатися.
Щоб відігнати погані думки, вона знову взялася переглядати вміст валізи.
Дістала з неї «Leica І». Це був фотоапарат 1925 року, сконструйований Оскаром Барнаком і вдосконалений пізніше завдяки задумам Ернста Лейтца. Він уможливлював фотографування з рук і був першим апаратом цього типу. Завдяки легкості використання на місцевості його поява стала переломною під час фотографування воєнних дій. Механізм був досконалий. Горизонтальний полотняний затвор, витримка від 1/20 до 1/500 секунди, об’єктив 50 міліметрів. Справжній скарб для колекціонера.
Сандра подарувала його Давідові на першу річницю шлюбу. Вона пам’ятала, як він здивувався, коли відкрив подарунок. Зарплати їх обох забракло б на придбання цієї іграшки — але Сандра успадкувала апарат після смерті дідуся, який прищепив їй любов до фотографії.
Це було щось на кшталт сімейного сувеніра, і Давід ніколи з ним не розлучався. Говорив, це його талісман, який приносить йому щастя.
«Але він не врятував тобі життя», — подумала Сандра.
Фотоапарат лежав в оригінальному шкіряному футлярі, на якому вона попрохала вигравіювати ініціали «D.L.». Сандра відкрила футляр і довго придивлялася до пристрою, згадуючи, як Давідові очі блищали, немов у дитини, щоразу, коли він брав його до рук. Думала вже його відкласти, аж тут зауважила: елемент, що дає змогу перемотувати кадри, зведений, як кажуть професіонали. В апараті була плівка.
Давід фотографував ним.
7:10
На місцевому жаргоні вони мали назву «естафети». Це були розкидані містом квартири, у яких можна було зупинитися на ночівлю або просто відпочити й щось з’їсти. На табличці біля дзвінка були зазначені назви вигаданих торговельних товариств.
Маркус зайшов до однієї із цих квартир — він її знав, адже був там разом із Клементе. Приятель розказав йому тоді, що ті, для кого ці квартири призначені, мають у Римі багато нерухомості. Ключ був схований у шпарині біля дверей.
Як він і очікував, біль з’явився на світанку. Крім декількох синців на ребрах, які давалися взнаки під час кожного вдиху, про те, що сталося цієї ночі, нагадували розбита губа й набрякле обличчя. І рана на скроні.
У квартирі-«естафеті» зазвичай були їжа, ліжко, гаряча вода, аптечка, фальшиві документи, комп’ютер із доступом до мережі. Обрана Маркусом була порожня. У ній не було меблів, вікна затулені. На підлозі в одній із кімнат стояв телефон. Лінія працювала. Квартиру використовували з однією метою: щоб із неї можна було телефонувати.
Клементе пояснив, що в нього не має бути мобільного. Маркус ніколи не залишав по собі слідів.
«Мене не існує», — сказав він собі, перш ніж набрати номер інформаційного бюро.
За хвилину ввічлива операторка дала йому адресу й телефон Раффаеле Альтьєрі, нападника, який заскочив його у квартирі Лари. Маркус поклав слухавку й набрав номер хлопця. Ніхто не відповів, тож він вирішив піти до нього й узяти реванш за нічний напад.
Незабаром чоловік стояв під зливою на розі Віа-Рубенс у респектабельному кварталі Паріолі й дивився на п’ятиповерхову будівлю.
Він увійшов до будинку через гараж. Квартира хлопця була на третьому поверсі. Маркус приклав вухо до дверей, щоб упевнитися, що там нікого нема. Зсередини звуків не було чутно. Маркус вирішив ризикнути: він мав дізнатися, хто на нього напав. Виламав замок і ввійшов.
Квартира, де він опинився, була велика. Меблі, дібрані зі смаком, вказували на заможність власника. Тут були антикварні дрібнички й цінні картини. Підлога з ясного мармуру, білі лаковані двері. Усе навколо не здавалося особливим чи таким, де мешкає хтось одержимий якоюсь манією.
Маркус роззирнувся навколо. Мав поквапитися, адже будь-якої миті сюди могли прийти.
Одну з кімнат використовували як тренажерну залу. Тут були лава для піднімання ваги, шведська стінка, доріжка та інше спортивне приладдя. Раффаеле Альтьєрі дбав про форму, і в цьому Маркус пересвідчився на власній шкурі.
Оглядаючи кухню, він дійшов висновку, що хлопець мешкає сам. У холодильнику були тільки нежирне молоко й енергетичні напої, на полицях — контейнери з вітамінами й пляшечки з біологічно активними добавками.
Третє приміщення теж промовисто свідчило про стиль життя хлопця. Тут стояло вузьке неприбране ліжко. Постільна білизна з кадрами із «Зоряних воєн». Над узголів’ям висіла афіша з Брюсом Лі, а на стінах — постери із зображеннями рок-груп і спортивних мотоциклів. На одній із полиць стояло портативне радіо, а в кутку лежала електрична гітара.
Здавалося, що це світ підлітка.
Маркус замислився, скільки років може бути Раффаеле. І знайшов відповідь, тільки-но ввійшов до четвертого приміщення.
Попід стіною стояли стілець і письмовий стіл. Оце й усі меблі. Над ними на стіні висів колаж із газетних статей. Папір був пожовклий, але можна було все прочитати. Вони надруковані дев’ятнадцять років тому.
Маркус підійшов, щоб їх розглянути. Статті впорядковано згідно з датами,
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець невинних душ, Донато Каррізі», після закриття браузера.