Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Казки на ніч 📚 - Українською

Читати книгу - "Казки на ніч"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Казки на ніч" автора Руслан Володимирович Горовий. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 18 19 20 ... 57
Перейти на сторінку:
настільки безбашенний, що навіть колись послав під три чорти самого Черновецького.

— Та ну її, відьму, — відмахувався Степан Степанович від жалільників двірників. — Хай сторожує свої баки. Люди ж довольні, у дворі чисто, нарікань немає.

Зазвичай Лаврін намагався не спілкуватися з Ларискою і навіть не забрідати на її територію. Аж випадково проходячи повз її баки, побачив об’яву.

«Люди! Не викидайте в сміття светри та теплі речі. Принесіть у двірницьку, я передам солдатам!»

Лаврін підійшов до комори, у якій крива Лариска зберігала свої віники-совки. Біля будки стояли кілька коробок із речами. Самої Ларсики видно не було, а біля гомоніли про своє кілька жінок.

— Караулите, шоб не вкрали? — спитав Лаврін у консьєржки Галі.

— Ага, люди принесли, зараз відчиню комірчину та занесу.

— А де це крива?

— Та ж підійди почитай, оно записка.

Лаврін підійшов до дверей комори.

«Поїхала на фронт, скоро буду, речі залишайте консьєржам, я потім позабираю» — було нашкрябано на папері неровним Ларискиним почерком.

— Шо, правда, поїхала? — Лаврін повернувся до Галі.

— Поїхала. Прибули якісь хлопці, усе розібрали-запакували, і вона з ними поїхала. Сказала, що хоче глянути, шо ще треба.

— Хто б міг подумати?!

— Та не кажи.

Лаврін пішов на свою ділянку. Пару раз чирганув деркачем по асфальту й спинився. Вийняв мобілку і набрав номер.

— Альо, Сергію? Скільки зим… Слухай, а ти ж ще служиш? Шо, там у вас дійсно погано з теплими речами? А якщо вживане? Якшо там нормальне, то можна збирать? Нашо мені? Та є ідея, якось наберу.

Лаврін дав відбій і пішов у свою комірку шукати папір.

Світлана Іванівна

Світлана Іванівна ненавиділа людей. Не всіх, звісно, тільки чужих. Для своїх, ну там сусідів, начальства, дочок, онуків, парикмахерки, вона була неначе єлей, а от чужих ненавиділа.

Сама для себе Світлана Іванівна вирішила, що вся оця ненависть з’явилася через її роботу — майже все життя вона пропрацювала медсестрою. Щоправда, в юності Свєта мріяла стати лікарем, однак виявилося, що спілкуватися з людьми і діагностувати їхні болячки набагато складніше, аніж заповнювати історії хвороб, тож на лікаря вона так і не спромоглася.

Спочатку, зовсім молодою, вона працювала у «швидкій допомозі». Надивилася, звісно, всякого. Потім знайомий пристроїв її у витверезник. Ото там уже люди розкрилися їй у всій красі.

— Замовкни, п’янь! — гриміла на всю палату Свєта, вколюючи сірку особливо буйним клієнтам.

А потім витверезники закрили. І довелося Світлані йти працювати спочатку в поліклініку, а потім у лікарню. Перед пенсією вона навіть була старшою сестрою в травматології і нарешті змогла ставитися до більшості чужих зверхньо і холодно, майже як у часи молодості, коли вільно гиркала на п’янчуг.

Після «пенсії» вона таки залишилася при роботі. Влаштувалася в регістратуру військового госпіталю. Справа загалом не пильна. В основному перекомісії різні. Аж раптом війна. У госпіталь повалили люди. Багато і різні. Молоді й не дуже, солдати й офіцери, без рук, очей, на милицях чи на каталках. І кожного прийми, заповни документи.

— Мальчікі, вас слішком много, вийдіть і заходьте по одному в порядкє очєрєді, - намагається втриматися Світлана Іванівна, заповнюючи першу сторінку історії молодого артилериста, що лягає в пульмонологію.

Та ж чоловіки такі чоловіки. І бубнять, і бубнять. Про блокпости, про начальство, про волонтерів і про свої болячки.

— Не облокачуйся, пожалуста, на наші шпалери, — не витримує Світлана Іванівна, коли черговий пацієнт на милицях спирається об стіну й одвірок своїм бушлатом.

— Та ж всі стільці зайняті, а в мене коліно роздроблене, — виправдовується той. — Нога в корсеті німіє, я не встою.

— А тут здорових нікого немає, - відрізає Світлана Іванівна. — Чистити потім хто буде? Отож. Один притулиться, другий. А прийде начмєд і випише не вам, а мені.

- І шо мені зробить? На підлогу сісти?

— Та шо ж це таке? — не витримує Світлана Іванівна. — Ти шо, спіціяльно мене нервуєш? У мене таких, як ти, знаєш скільки? Якшо я з кожним по слову, то й дня не вистачить! Розмовляє він… Я тут уже суткі на зміні і їсти хочу.

— Та я б вас радий взагалі не бачити, — відбиває військовий. — Аби не ця клята нога, і далі б воював, кому ви нуґжні з таким ставленням до людей.

— Ах так? — зривається Світлана Іванівна. — Ви на госпіталізацію? Після всіх. Оцих двох прийму, потім піду поїм, а потім уже вас.

Світлана Іванівна демонстративно відвертається від солдата. У ній закипає злість. Над регістратурою нависає густа грозова тиша.

— Та йдіть і справді поїжте, — видає раптом солдат.

— Смієшся? — зводить очі Світлана Іванівна.

— Та ні. Чомусь згадав, шо в мене мама така сама.

— Яка така сама?

— Ну… Совєцка. Йдіть, зара поїсте, і все налагодиться. А я тут посторожую. Я ж воєнний!

Світлана Іванівна опускає очі і промовляє тихо, однак виразно:

— Пробач мені, синку. І ви, хлопці, пробачте.

Жінка знімає телефонну слухавку, набирає внутрішній номер.

— Петрович! Скільки мушу просити, шоб стільців у регістратуру принесли ще? Та мені все одно, де візьмеш, у мене тут діти покалічені стоять не можуть! Давай бігом, бо ж не чужі люди, свої.

Світлана Іванівна кидає слухавку на апарат і починає завзято заповнювати форму.

— Свої, свої. Свої ж діти. Наші діти, — ледь помітно ворушаться її губи.

Блокпост «Беркуту»

Порожній бус повертався додому. У вантажному відділенні, на підлозі, Роман улігся на бронежилет, випростав ноги і посміхнувся. Тіло, яке останні дві доби було в постійній напрузі, тепер тремтіло, однак ці дрібні хвилі швидше заспокоювали, аніж напружували.

«Ви де?» — висвітилося СМС на дисплеї мобілки.

«Уже на Харківщині, не переживай, люба», — відбив у відповідь Роман і кинув мобілку в кишеню.

Крайній до «Великої землі» блокпост цього разу випив кілька стаканів крові.

— Бачу, шо волонтери, знаю, шо сьогодні їхали «туди», однак робота є робота. — Дебелий автоматник у синьому міліцейському камуфляжі забрав паспорти і покликав напарників. Уп’ятьої вони почали перетрушувати майже порожній бус.

— Точно немає зброї та гранат?

— Точно!

— А наркотики не везете? А то ми сьогодні одних уже затримали.

— Молодці.

Старший кинув погляд, який, певно, мав означати, що гумор не доречний.

- І не треба глузувати, тягнуть з АТО всі і все!

— А ми, як дурні, все в АТО тягнем.

— А чого це броніки чотири, а каски три?

— Так вийшло. Лишили одну каску бійцю.

— А в аптечці наркотиків немає?

— Немає.

Перевірив. Точніше, просто вивернув усе на сидіння, розворушив і лишив.

— А це шо?

— Журналістське посвідчення.

— Чиє?

— Моє.

— Так, я шось не по`йняв, то

1 ... 18 19 20 ... 57
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Казки на ніч», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Казки на ніч"