Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи) 📚 - Українською

Читати книгу - "Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи)"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи)" автора Віктор Суворов. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 18 19 20 ... 79
Перейти на сторінку:
24 бойові і 4 навчально-бойові ракети, 16 зарядів по 1 мегатоні та 8 зарядів по 2,3 мегатони, але самі ракети до Куби не дійшли - через карантин, оголошений США, судно з ракетами змушене було повернутися до СРСР. На знімку: ракети 8К65 на Красній площі.

Трохи затримався Янгель з ракетою 8К64. У неї буде дальність 11-13 тисяч кілометрів. Але скоро і її почнуть випробовувати. Космос за Корольовом, але Ракетні війська стратегічного призначення - на ракетах Янгеля. Навіщо потрібна ракета Янгеля з міжконтинентальною дальністю? Для того, щоб витіснити з цього поля корольовську 8К74, яку на озброєння взяли, але в єдиному екземплярі. Масового розгортання немає!

Проблема Корольова була в тому, що він був першим. Корольов створював міжконтинентальну балістичну ракету 8К71, здатну доставити до Америки термоядерний заряд вагою п'ять з половиною тон. Таке було замовлення. Але поки Корольов ракету створював, атомники примудрилися, зберігаючи потужність заряду, різко скоротити його вагу. І вийшло, що в ракети Корольова - надлишкова потужність.

Для підкорення космосу добра, але генералам така величезна, дорога і складна не потрібна. Їм би щось розміром трохи менше, придатне для масового розгортання. Ось це «щось» і створює Янгель.

Серед генералів вже жарт пішов: Янгель працює на нас, а Корольов - на ТАРС. Простіше кажучи, Янгель робить те, що потрібно для підвищення бойової потужності країни, а Корольов займається показухою, дивуючи світ новими космічними тріумфами.

Найприкріше - те, що це правда. Фірмі Корольова вдається не захлинутися тільки тому, що раніше у нього вийшла гарна оперативно-тактична ракета 8К11 з дальністю 150 кілометрів. Але і з цієї ділянки Корольова скоро витіснить Макєєв своїм Виробом 8К14.

Корольова рятує тільки космос. На ракетах Корольова запускають супутники. Але виконання обіцянки, даної Хрущову, зривається. У грудні 1960 року людина в космос вочевидь не полетить. Якщо не в грудні, то коли? А якщо американці запустять першими?

Щодня доводиться погоджувати й утрясати сотні проблем. Ось, здається, така дрібниця - сечовипускання в невагомості. Щодо проблеми доповідає пишнотіла жінка-лікар. Колектив тут суто чоловічий. Один тільки виняток. І до того виняток розкішний та грудастий, що чоловіки очі відводять. Дивитися неможливо. Ніби як на Сонці. Сліпить.

Вона тим часом рішення пропонує: на сечовий орган, на цю саму штуку, ми одягнемо ось такий гумовий шланг.

Головний конструктор Корольов на межі зриву, а тут ще безглузда баба якусь нісенітницю несе. Жбурнув спересердя головний конструктор олівець так, що дзенькнув об стіл:

- Валентино Іванівно, та ви коли-небудь цю саму штуку в руках тримали?

2

9 вересня 1960 року о 19 годині турбоелектроплав «Балтика» віддав швартові і, попрощавшись з рідним портом затяжним гудком, взяв курс на Нью-Йорк. На борту - Перший секретар ЦК КПРС, Голова Ради Міністрів СРСР товариш Хрущов Микита Сергійович та особи його супроводу.

Турбоелектроплав «В'ячеслав Молотов» був побудований у Голандії за замовленням Радянського Союзу. Заклали його перед Другою світовою війною, а завершили будівництво вже під гітлерівською окупацією і передали «Молотова» Радянському Союзу. Добре, що Гітлер був вірним союзником товариша Сталіна, виконанню замовлень для батьківщини світового пролетаріату не заважав. Після державного перевороту 1957 року горде ім'я Молотова на борту корабля зрубали зубилами і приварили нове - «Балтика».

Пре «Балтика» через океан, смарагдові водяні косогори носом трощить, тисячотонні маси води в сторони кидаючи.

Щоранку Хрущов встає незмінно о шостій ранку. Піднімаючись на капітанський місток, завжди питає дозволу.

В цій людині якимось чином поєднувалися несумісні якості. Всі, хто знав його близько, свідчать про одне: діловий, працьовитий, рішучий, привітний, не злостивий, не злопам'ятний, не примхливий, не зніжений, не мстивий. Хрущов завжди називав своїх водіїв, охоронців і всіх, кого в нас у ті роки іменували «обслугою», тільки на ім’я та по батькові і тільки на «ви». Він завжди знав, у кого народився син, а в кого помер батько. Він пам'ятав дні народження сотень людей і кожного вітав кожен рік, не забуваючи нікого, навіть і тих, хто йому більше був зовсім не потрібний. Він допомагав людям, і робив це не заради якоїсь користі, але дійсно від доброти душевної.

І разом з тим... Він підписав смертні вироки тисячам людей, яких ніколи не бачив в очі, - не вникаючи в деталі, не розбираючись у ступені винності. Він був найхитрішим з усього оточення Сталіна. У складі Радянського Союзу було 11 республік. У 1937-38 роках керівників цих республік винищували цілими табунами. Іноді по кілька разів. Вижили тільки двоє: Берія в Грузії і Хрущов на Україні. На шляху до влади Хрущов обдурив, ошукав, надув, надурив, пошив у дурні, провів, обвів навколо пальця таких «зубрів», як Берія, Молотов, Маленков, Каганович, Жуков. Та й смерть самого Сталіна на його совісті.

І ось він пливе в Америку. Каюта-люкс на верхній палубі справа по борту. Що за оздоблення дорогоцінними породами дерева? Бач голландські майстри постаралися! Я хто? Капіталіст? Обдерти до біса все дорогоцінне оздоблення! Пластик - це матеріал майбутнього! Обклеїти каюту пластмасовими панелями рожевого кольору!

В Америці Хрущов уже одного разу побував. Перший раз, рік тому, він був веселий і доброзичливий. Америка зустрічала Хрущова як дорогого гостя. Правда, не обійшлося без самогубного вихваляння. Та що ваші таємниці, - ляпнув поступливий Микита Сергійович, - ми читаємо всі ваші шифри, навіть найскладніші.

Негайно найрізноманітніші шифри Америки та її союзників були змінені. Понад те, змінилася сама система кодування, були введені абсолютно нові способи і принципи закриття інформації. Десятиліття роботи багатотисячних колективів радянських математиків були змарновані однією фразою хвалькуватого базіки.

А в іншому, прекрасна маркізо, все було просто чудово.

Після цього повинен був відбутися візит президента США в Радянський Союз. Але Хрущов візит скасував: раз за шпигунський політ вибачення не просиш, нічого тобі у нас робити!

І сам поїхав до Америки.

Зустріч Хрущова і Кастро на Генеральній Асамблеї ООН 20 вересня 1960 року.

Його ніхто сюди не запрошував, ніхто не кликав. Але в Америці знаходиться Організація Об'єднаних Націй - Хрущов не до американців у гості їде, а в ООН, особисто представляти Радянський Союз на сесії Генеральної Асамблеї.

Америка зустріла Хрущова як непроханого гостя. Ми тебе не кликали! Хочеш швартуватися коло доків Мангетена? Он там - на брудному пірсі коло покинутих складів. І прийняти швартові нікому: вибач, рідний, у нас свобода - докери страйкують. Не скрізь. Тільки от на цьому нечистому місці, де серед білого дня, нікого не

1 ... 18 19 20 ... 79
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи)», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи)"