Книги Українською Мовою » 💛 Шкільні підручники » Скорочено Пригоди Тома Сойєра 📚 - Українською

Читати книгу - "Скорочено Пригоди Тома Сойєра"

372
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Скорочено Пригоди Тома Сойєра" автора Марк Твен. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💙 Дитячі книги / 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 ... 15
Перейти на сторінку:
Уявляючи свою смерть, Том так розхвилювався, що аж заплакав. Коли у кімнату влетіла його кузина Мері, яка повернулася з села, Том вийшов з дому.

Він пробрався до будинку незнайомки і став під вікном, у якому світилася свічка. Том ліг на траву і вирішив залишатися тут, поки не помре. Та раптом вікно розчинилося і служниця вилила на нього воду. Приголомшений герой миттю скочив на ноги, кинув у вікно камінець і розбив скло. Тієї ночі Том заснув, не помолившись, а Сід помітив у його очах щось лихе.

Стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.

Авторські права на переказ належать Укрлібу

РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ

ЯК ТОМ МАЛО НЕ СТАВ ПЕРШИМ УЧНЕМ

У неділю після сніданку тітка Поллі зібрала всіх на сімейне богослужіння, а потім Том засів зубрити вірші з Біблії. Мері пообіцяла, що коли він вивчить вірші, вона подарує йому гарну річ. Том взявся зубрити і отримав новий складаний ножик. Він зараз же почав шкрябати ножиком буфет і комод, але його покликали вдягатися до недільної школи.

Хлопець не любив вмиватися, тож Мері довелося самій це зробити. Вона зачесала його кучері, причепурила, розправила на плечах великий комір сорочки, почистила щіткою його вбрання і увінчала солом'яним брилем.

Мері одяглася швидко, і всі троє дітей вирушили до недільної школи, яку Том ненавидів. Навчання в недільній школі тривало півтори години, а потім починалася церковна служба. Сід і Мері завжди з власної охоти лишалися на проповідь. Том теж лишався, але для того, щоб виміняти у хлопців квитки різних кольорів.

У недільній школі за два біблійні вірші, вивчені напам'ять, діти отримували маленький синій квиток. Десять синіх квитків обмінювалися на один червоний. Десять червоних квитків дорівнювали одному жовтому. За десять жовтих квитків директор нагороджував учня Біблією.

Того дня до школи завітали гості. Директор, містер Волтерс, представив суддю Течера, його брата Джефа, теж суддю, поважну пані, жінку Джефа. Жінка тримала за руку дівчинку, і Том впізнав, що це та сама незнайомка. Хлопець одразу почав "показувати себе", як тільки міг: тусав хлопців, смикав їх за волосся, кривлявся.

Містер Волтерс і вчителі хотіли показати себе перед гостями. Директор шукав, кому дати Біблію в нагороду і похвалитися дивом-дитиною. У декого з учнів було по кілька жовтих квитків, але ніхто не мав їх досить. І от Том Сойєр показав цілу купу квитків. Директор мусив дати йому Біблію, а всіх хлопців поїдала заздрість. Еммі Лоренс була горда за Тома, але раптом помітила, що він на неї не дивиться. Дівчинка зрозуміла, на кого дивиться Том, і почала ревнувати.

Тома особисто познайомили з суддею Джефом Течером. Цей чоловік виголосив цілу промову про те, як гарно знати стільки біблійних віршів. Та коли він запитав, як звали двох перших апостолів, Том почервонів і спустив очі. А потім на своє нещастя ще й відповів: "Давид і Голіаф!"

РОЗДІЛ П'ЯТИЙ

"ЖУК-КУСАКА" І ЙОГО ЗДОБИЧ

Тітка Поллі, Том, Сід і Мері прийшли у церкву на ранкову проповідь. Тома посадили якнайдалі від розчиненого вікна, щоб він не розважався літніми краєвидами. Коли церква наповнилася людьми, запанувала урочиста тиша, і священник, містер Спрег, прочитав гімн. Після цього він прочитав повідомлення про майбутні мітинги, бесіди, збори. Потім він почав довгу молитву, у якій просив за церкву, за дітей церкви, за містечка, за округу, за штат. Том терпів молитву, як неминучу нудоту.

Під час молитви на спинку передньої лави сіла муха. Тільки-но пастор виголосив останнє слово, Том зловив муху. Та тітка помітила це і змусила Тома випустити її.

Коли священник виголосив цитату з Біблії і монотонним гугнявим голосом почав нудну проповідь, Том витяг з кишені коробку з чорним жуком. Комаха була великою і мала міцні щелепи. Том називав її "жук-кусака". Том відкрив коробочку, і жук відразу укусив його за палець. Хлопець відкинув жука геть. Він покотився по церкві, впав на спину і безпорадно борсався, не вміючи перевернутись. До церкви забрів пудель і почав пробувати зловити жука. Коли пуделю це надоїло, він ліг, торкнувшись ворога щелепою, а той не забарився вчепитися в неї. Пудель заскавучав, закрутив головою, жук відлетів на два кроки і знову впав на спину. Ті, що сиділи поблизу і бачили це, тіпалися від німого сміху. Том був цілком щасливий.

Згодом пудель, забувши про жука, ненароком сів на нього. Розляглось несамовите скавучання, і пудель почав гасати по церкві; жук, уп'явшись йому в живіт, не розтуляв своїх щелепів. Пудель гасав по церкві зі швидкістю світла, а потім вискочив на коліна свого хазяїна. Усі в церкві ледве стримували сміх. Навіть проповідь довелось перервати, а коли вона закінчилася, всі полегшено зітхнули. Том Сойєр повертався додому веселий, вирішивши, що можна знайти задоволення й у молитві, коли тільки внести в неї деяку різноманітність.

РОЗДІЛ ШОСТИЙ

ТОМ ЗНАЙОМИТЬСЯ З БЕККІ

В понеділок уранці Том Сойєр почував себе нещасним, бо не хотів йти до школи. Він подумав, що добре було б захворіти і не піти до школи. Живіт його не болів, тому він подумав, що можна пожалітися на зуб, який хитається. Том уже збирався застогнати, але згадав, що тітка може вирвати зуб. Хлопець пригадав розповідь якогось лікаря про гангрену, а у нього саме був хворий палець на нозі.

Том заходився стогнати, щоб розбудити Сіда. Брата було нелегко розбудити, а коли

1 2 3 ... 15
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Пригоди Тома Сойєра», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Скорочено Пригоди Тома Сойєра"