Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Курячий бог 📚 - Українською

Читати книгу - "Курячий бог"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Курячий бог" автора Юрій Оліферович Збанацький. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 ... 23
Перейти на сторінку:
class="book">— Будеш сердитою, коли солдат не пише, — пояснила тітка Заворина.

Сергійко знав, що тітка Заворина не обдурює — казали, що їй про всіх і все відомо. І був дуже вдоволений: не пише — і молодець. Не варто такій вреднючій писати. Коли він, Сергійко, виросте і стане солдатом, він теж їй на злість жодного листа не напише. Жодиого-жоднісінького. Хай знає, як прискіпуватись задарма…

Тітка Заворина врешті наговорилась — таки пішла кущі підстригати. Бабуся, чути, теж почалапала на веранду: любила вона проти сонечка мружитись.

Тиша така запанувала, аж у вухах дзвеніло. Тільки миші десь шаруділи та шкрябали. «Танцювали миші по бабиній хижі…» Аж моторошно хлопчині стало. Ждав — може, хто покличе.

Не кликали. Ніби забулися про Сергійка. Он у піонертаборі втекли хлопці — три дні їх шукали. А про нього, бач, як швидко забули. А коли забули, то він тут даремно не буде висиджуватись. Він не маленький, щоб задарма сидіти та винюхувати мишачі нори. На злість усім візьме та й вилізе. Але до моря все одно не піде. І не купатиметься. І з тьотею Любою не говоритиме, і листа їй, коли стане солдатом, не напише. Краще піде до тітки Заворини та подивиться, як вона кущі стриже. Чи так, як стригли в голярні Сергійка, чи інакше?

Він тихцем вибрався з комірчини. І примружився. У вестибюль так сліпучо світило сонце, що Сергійкові аж завертілися в очах зелені кола.

«ТРАПИВ, ЖУЧКУ…»

Тітка Заворина клацала ножицями не згірш од справдішнього голяра. Тільки й того, що ножиці мала величезні: навіть не могла такої крокви втримати в одній руці, стригла обома. Хвацько стинала кучері на терновій загорожі, та ще й пісеньку мугикала під носа: «Трапив, Жучку, пану в ручку…»

Сергійко мимоволі торкнув долонею свою стригу. Золотаве волоссячко ледь здиблювалось, навіть за пальці не чіплялося, тільки лоскітно поколювало чутливі пучки… Гладив голову та й думав: коли б то тітці Заворині таку машинку, як у справжнього перукаря! То вже, паневне, під корінь би вистригала отой живопліт.

Стояв віддалік, дивився зацікавлено. Підійти ближче він боявся. Тітка Заворина така, що відразу спіймає за руку та й спровадить тьоті Любі.

Густе дерево, густе та розлоге, розкішною кропою зовсім сховало Сергійка від сторонніх очей. А йому здавалося, що він ненадійно схований. Поглядав на шершавий стовбур та роздумував, як би то видряпатись угору та у гущавині затаїтись. Звідтіля всіх бачив би, а його ніхто б і не помітив.

Вже підняв руки, хотів стовбур обійняти, та враз побачив серед листя якесь дивне яблуко. Придивився, а їх аж четверо зліпилося докупи, міцно до гілки присмокталися. І зовсім низько. Сергійко тільки руку простягнув і вже за весь кетяг учепився. Розглядав знахідку уважно та дивувався. Дуже подібне до яблука, але не яблуко. І не груша, й не абрикос, і не персик, і на цитрину не схоже. Диво та й годі: кругле, як м'ячик, зелене з прожовтю, в густих пухирцях, немов не справжнє, мов для новорічної ялинки вготоване. Але живе, прохолодне, з терпким запахом.

Відкрутив одне, довго вертів у руках, принюхувався. Забувся навіть, що від тьоті Люби ховається, що збирається на дерево видряпатись. Одне тепер цікавило Сергійка — що воно в його руках за морока, як воно, оце дивне яблуко, зветься та чи можна ним поласувати?

Вже був підніс зелене диво до рота і зуби нагострив, аж слинка потекла. Але роздумав. А що, коли його не можна їсти? Бабуся завжди жахалась, коли він брав до рук зелене яблучко: «Отруїшся, нерозумний хлопчисько».

Несміливо приступив до тітки Завориші.

— Тьотю, а це їдять?

Тітка Заворина перестала клацати ножицями, зиркнула суворо на хлопця.

— А ти голодний? Тобі каші не давали? Сергійко похнюпився, сховав знахідку за спину.

— Це ти, чи що, втік од виховательки?

Винувато ховаючи очі, похмуро почвалав далі від садівниці.

— Порозпускалися, розбишаки, самі балощі на думці, а бідним дівчаткам — сльози.

Йшов стежкою, вертів у рученятах дивне яблуко і незчувся, як ускочив тьоті Любі в руки.

— Трапив, Жучку, мені в ручку, — проспівала тьотя Люба. — Ну, Сергійку, я вже не знаю, як це називається. Де ти був, хлопче? Я з ніг збилася.

У Сергійка відлягло від серця. Дорікає, а сама неймовірно рада. І він теж радий, що нарешті впіймався…

Не встигла тьотя Люба його висварити, як тут до них тьотя Віра, вихователька молодшої групи, не підійшла, а ластівкою прилетіла. Схопила тьотю Любу в обійми, на доріжці закрутила.

— Любко, глянь, яке диво!

Засмаглу Вірину шию оперізувала тонісінька нитка. На ній маятником ходив з боку в бік матово-чорний округлий камінець.

Тьотя Люба забула про Сергійка. Обома руками побожно доторкнулася до того дива.

— Справжній?

— Найсправжнісінький!

— Курячий бог?

— Бог!

Сергійко стояв, розкривши рота, і зачаровано розглядав те диво. Так ось він який, той бог! Бабуся все його згадувала та все йому хрестилася. Зітхне та й — о боже, боже! А що воно за штуковина, отой бог — Сергійко ніяк не міг збагнути. А воно, виявляється, найпростіша річ — камінець з дірочкою. Хочеш — дивись крізь ту дірочку, хочеш — нитку просили та на шию так, як оце тьотя Віра, повісь.

Тьотя Люба довго і прискіпливо розглядала Віриного бога.

— Знайшла?

— Алик подарував. Власноручно відкопав у Жаб'ячій бухті. Сергійко знав того Алика. Це вожатий з піонертабору. Але йому, видно, більш подобалось виховувати тьотю Віру, аніж своїх галасливих піонерів. По табору гасав у червоній краватці, а до

1 2 3 ... 23
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Курячий бог», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Курячий бог"