Книги Українською Мовою » 💙 Класика » Нюренберзьке яйце, Коцюбинський 📚 - Українською

Читати книгу - "Нюренберзьке яйце, Коцюбинський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Нюренберзьке яйце" автора Коцюбинський. Жанр книги: 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2
Перейти на сторінку:
Зять на­зи­вав тес­тя бо­же­вiльним та ка­зав, що вiн зап­ро­дав ду­шу не­чис­тiй си­лi. Бiд­на доч­ка пла­ка­ла, бо­ро­ни­ла батька, як вмi­ла, але її нiх­то не слу­хав.

Повiрив суд­дя, що Гельє справ­дi збо­же­во­лiв, i зве­лiв всiм ро­ди­чам Пет­ра зiб­ра­ти­ся, щоб при них ви­пи­та­ти йо­го i вже на­пев­не за­вi­ри­ти­ся, що вiн бо­же­вiльний,


В виз­на­че­ний день зiб­ра­лись в суд­дi всi ро­ди­чi Пет­ра Ге­льє. Пос­ла­ли в тюр­му за ним i не­за­ба­ром при­ве­ли йо­го.


Вiн увiй­шов до за­ли з по­ва­гою. Очi йо­го ди­ви­лись яс­но та ро­зум­но. Ли­це сi­яло ти­хою ра­дiс­тю. В ру­цi три­мав вiн не­­ве­ли­ку штуч­ку, схо­жу до яй­ця, в кот­рiй щось сту­ко­тi­ло.


- Панове суд­дi, - ска­зав Пет­ро, - от чо­го ме­нi так ба­жа­лось дiс­та­тись до тюр­ми! Ми з моїм при­яте­лем-iта­лi­ян­цем дов­го вчи­лись ме­ха­нi­ки, дов­го роз­ки­да­ли ро­зу­мом та роз­див­ля­лись, як зроб­ле­нi дзи­га­рi на баш­тах, i на­пос­лi­док са­мi на­­ва­жи­лись зро­би­ти та­кий го­дин­ник, тiльки ма­ленький. При­ятель мiй пос­та­чав ме­нi книж­ки, ра­див де в чо­му, а я взявсь до ро­бо­ти. Змо­ви­лись ми мов­ча­ти, нi­ко­му й не на­тя­ка­ти про на­шу ро­бо­ту, бо зна­ли, що без глу­зу­ван­ня не обiй­деться. Оп­рiч сього, в Ню­рен­бер­зi чи­ма­ло зруч­них ме­ха­нi­кiв, i я бо­яв­ся по­ка­зу­ва­ти свою ро­бо­ту, щоб хто ча­сом не по­ко­рис­ту­вавсь моєю дум­кою, на­че своєю. Те­пер, ко­ли моя пра­ця скiн­че­на, - не маю з чим таїтись.


З си­ми сло­ва­ми вiн по­ка­зав ма­шин­ку. То був го­дин­ник, чи ню­рен­берзьке яй­це. Так наз­ва­ли йо­го, бо був схо­жий до яй­ця. Всi суд­дi i хто лиш був в за­лi з за­чу­до­ван­ням ди­ви­лись на го­дин­ник Пет­ра Гельє, а вiн кож­до­му роз­ка­зу­вав, як той го­дин­ник зроб­ле­ний.


Жiнка та си­ни за­со­ро­ми­лись i по­ча­ли пе­реп­ро­шу­ва­ти ста­ро­го; доч­ка пла­ка­ла з ра­до­щiв, а зять пе­ре­ко­нав­ся, що в ма­шин­цi не­ма не­чис­тої си­ли.


Скоро вiст­ка про но­вий го­дин­ник ро­зiй­шлась по цi­ло­му Ню­рен­бер­зi, по­ча­ли всi по­ва­жа­ти мiд­ни­ка Гельє.


1891


1 2
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Нюренберзьке яйце, Коцюбинський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Нюренберзьке яйце, Коцюбинський"