Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов 📚 - Українською

Читати книгу - "Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Таємниця Великого Сканера" автора Олександр Юрійович Есаулов. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 46
Перейти на сторінку:
class="p1">Великий Сканер повернувся в кабінет і почав міряти його кроками: три в один бік, три в інший.

— Он як... Невразливий, значить... Що ж, це добре. Треба буде подумати, як ми зможемо його використати. Я так зрозумів, що в нього струс мозку?

— Ваша Дигітальна Величність непогано знається на медицині, — усміхнувся лікар.

— І втрата пам’яті?

— На жаль, так, Ваша Дигітальна Величносте.

— Чому на жаль? Може, це навіть на краще!

Розділ 10

— Помилка дуже істотна, — міркував професор, сапаючи, — Директор планети зібрав усіх реалітів в одному місці. Всі разом ви — величезна сила! З такою кількістю глюків гори звернути можна, а разом з ними й шиї всіляким там Великим Сканерам. Ви уявляєте... До речі, мене звуть професором Сидиромом, а вас?

— Називайте мене Драйвом. Рудим Драйвом. Те, що вони зібрали нас усіх в одному місці — нічого не значить. Магнітний захист не можна перебороти. Навіть якщо ми всі тут збунтуємося, все одно звідси не вийдемо: жоден глюк не зможе навіть близько підійти до гір — магнітний захист непереборний. Дуже добре, що ви підійшли зараз, бо ми вже казна-що про це дівчисько подумали!

— Саме цього я й побоювався.

Обоє працювали, неголосно переговорюючись. Професор захопився і вже зібрався випростатися, щоб потерти затерплу спину, але Драйв вчасно втримав його:

— Обережніше, професоре! Якщо вас побачать охоронці, почнуться непотрібні запитання. Iдіть краще на своє поле, а після вечері зустрінемося біля старого колодязя. Там і скінчимо розмову.

— Так, Драйве, ваша правда. Та й час уже...

Професор неквапно переступив на сусідню грядку, за хвилину — на наступну й побрів на своє поле.

Під час вечері до професора за стіл підсіла здивована й схвильована інформа.

— Щось трапилося? — запитав професор.

— Пане професоре, або стався неймовірний збіг, або я не знаю...

— Що — не знаєш?

Професор за день дуже зголоднів і наминав за обидві щоки овочі, сьорбаючи гарячий, рідкий і несмачний суп.

— Я щойно бачила охоронця, як дві краплі води схожого на одну людину.

— На кого? — професор захлинувся супом. — На кого схожого? На глюка?

— Ні, шановний професоре, на людину! Його звуть Васла, і він людина з фізичного світу. Ви пригадуєте пам’ятник «На славу Великого Рятівного Чиху», встановлений біля Головного палацу[6]? Просто навпроти центрального входу? Там його ніс зображено скульптором. Це він якось дивовижно вчасно чхнув і цим урятував і мого батька, Великого Процесора, і все Заекрання. I зараз, кілька хвилин тому, в мене просто з таці поцупив помідор охоронець з обличчям цього самого Васли. Не знаю, що й думати! Якби Васла з’явився тут як бранець, я б це зрозуміла — але охоронцем? Оцього ніяк зрозуміти не можу!

— Що ти маєш на увазі, коли кажеш про бранця?

— Ну... — принцеса замислено наморщила носа і звела догори очі. — Тато міг покликати на допомогу людей з фізичного світу. Таке вже бувало, і не раз. А вони могли потрапити в таку саму халепу, як і ми.

— Людей? із фізичного світу? — недовірливо перепитав професор. — Припустимо... I де ж він?

— За вашою спиною, біля вікна. Там кілька охоронців, він перший праворуч.

Професор пойорзав на стільці, немов йому щось не сподобалось, і пересів так, аби бачити вікно.

— Отой товстун?

— Не такий він уже й товстун, — усміхнулася інформа, — але, звісно, і не худий...

Тим часом Васла з кам’яним обличчям, як і охоронці, що стояли поруч, змахнув з таці глюка, який проходив повз нього, ще один помідор, відвернувся до вікна й за два прийоми проковтнув його. Важко зітхнувши, він знову повернувся до черги, проводжаючи глюків байдужим поглядом.

— То він іще й помідори краде! — голосно прошепотіла Флоппі Ді.

— Тихіше ти! — цитькнула на неї інформа.

* * *

Рикпет і Шаната сиділи за одним столом і за обидві щоки наминали немудру вечерю.

— Я так думаю, — жуючи, прошепелявив Рикпет, — несмачної їжі не буває. Просто іноді їсти не хочеться, а коли не голодний, то і їжа не може бути несмачною... — він облизав ложку і глянув на Васлу. — Бідолашний... Уявляю, що він зараз думає!

Рикпет узяв помідор.

— Ти б, Рику, краще залишив йому, аніж так жартувати!

— Звичайно, залишу. Тільки половину, бо й сам не наївся.

Вони замовкли, ретельно пережовуючи овочі. На якусь мить у їдальні запала тиша, в якій несподівано почувся голосний шепіт:

— То він іще й помідори краде!

Рикпет відразу глянув на Васлу, а Шаната в той бік, звідки долинув шепіт. Товстун навіть не поворухнувся, ніби цей шепіт не стосувався його. Шаната схопила Рикпета за руку.

— Ти чого?

— Подивися на столик у першому ряду, третій від входу, тільки не смикайся.

— Інформа! — приглушено скрикнув Рикпет. — Чорт мене забирай! Пр...

Шаната вдарила Рикпета по руці, й він отямився.

— Знайшли! Мамо дорогенька... Все-таки знайшли!

Розгублений Рикпет ледь не скочив та не кинувся до вікна, біля якого сиділа принцеса, але Шаната знову стримала його.

— Так, так... Твоя правда... Це я розгубився! Це ж треба! Все ж таки знайшли... А поруч із нею, треба думати, професор Сидиром і Флоппі Ді. У всякому разі, за описом — саме вони!

Ті, хто скінчив їсти, виходили з їдальні, звільняючи місця для наступних. Рикпет і Шаната доїли нехитру вечерю, прихопили для свого голодного друга по помідорчику й неквапом пішли між столиків до виходу. Вони зумисне зробили гак, аби пройти повз стіл, де сиділа принцеса з друзями. Проминаючи його, Рикпет упустив помідор просто під ноги принцесі, нахилився й прошепотів їй на вухо:

— Добрий день, ваша високосте!

Принцеса здригнулася й озирнулась.

— Р... — і затулила долонькою рота. Очі її розширилися від подиву.

— Ми чекаємо на вас біля виходу, — швидко прошепотів Рикпет, підняв помідор і пішов собі не поспішаючи, жонглюючи ним на ходу, мов цирковий артист маленьким гумовим м’ячиком. Коли він проминав Васлу, той повернувся за ним, ніби флюгер за вітром, підняв автомат і повів друзів до виходу. Очі його були прикуті до овочу. Ледь вони переступили поріг їдальні, як Васла блискавичним рухом схопив з долоні Рикпета червоний овоч. І секунди не минуло, як

1 ... 19 20 21 ... 46
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов"