Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Лікарня на відлюдді 📚 - Українською

Читати книгу - "Лікарня на відлюдді"

479
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Лікарня на відлюдді" автора Олексій Михайлович Волков. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 159
Перейти на сторінку:
благаю! Тільки дайте якісних таких, еластичних і міцних, щоб літру витримували!

У аптекарки зовсім відняло мову, й вона застигла з того боку віконця.

— Я рознесу зараз усю вашу контору!!! — заволав мужик, поставивши два важких кулаки на прилавок.

Жінка злякано позадкувала від віконечка. Але тут за її спиною з'явилася молодша аптекарка й хутко поклала кілька пачок на прилавок. Кинувши гроші та схопивши товар, чолов'яга чкурнув сходами донизу — так, що бетон затрусився. Знову заревів мотор, і «Жигуль»зірвався із місця.

Тільки тепер заклякла аптекарка повернула голову і глянула на помічницю.

— Хотіла би я, щоб до мене хтось так поспішав... — мрійно промовила та.

***

Усі троє лікарів схилилися до хворої. Збоку стояла медсестра Оксана, поруч санітарка з мискою — раптом щось потече. «Самопальний» зонд уже було встановлено в шлунок хворої, і тепер Олег напомпував повітря в цей оригінальний пристрій.

— Гадаю, добре буде, — промовив він.

Він вставив носик шприца Жане в отвір резинової трубки і натиснув на поршень.

— Перетискай!

Зонд перетисли інструментом, і повітря вже не мало змоги втікати назад.

— Давай ще, — сказав Олег, — повинно би витримати. Ще два шприци, а потім спробуємо.

— А не трісне? — засумнівався Малевич.

— Ні, вони міцні, — авторитетно заявив Ілля.

— Ну, тобі видніше, ти молодший, — пробурмотів зав.

Процедура повторилася.

— Мертво сидить...

— Ой, не тягни так, — злякався Малевич, — ще вискочить.

— Не повинен би, — промовив Олег, зосереджено регулюючи свій пристрій. — Усе.

— Прекрасно. Дівчата! — озирнувся зав. — Тепер капати далі. Отак. А то ходили б ви на роботу і не знали би, що ці засоби придатні не тільки для... Ну, гаразд. І лаборантку кличте по новій. Нехай ще раз кров бере. І повторно — зранку.

Усі троє вийшли з палати.

— Ну що... — задоволено промовив Малевич. — Це надзвичайно цікаво... Якщо Мельниченко вискочить, доведеться вам медаль давати. Ну, гаразд, бійці. Розходимося спати. Завтра комісія з... благоустрою, — він навмисно насилу вимовив це слово. — Чорти б її забрали. Чорти б їх усіх забрали! Отож, не спізнюйтеся. Якщо до ранку з Мельниченко ще які пригоди будуть, то ми, Олег Вікторович, вас знову потурбуємо.

— Як головного спеца з контрацепції, — додав Медвідь.

— Я не проти, — відповів Олег.

***

Ранок відзначився бурхливою діяльністю, яку оперативно розгорнули на території тачанівської лікарні. Доріжками поміж корпусами снували численні медсестри та санітарки, метучи та шкрябаючи геть-чисто все. Поміж ними де-не-де з'являвся Бліщ — завгосп із сокирою та відрубаним коренищем, яке, треба думати, щойно стирчало із землі у неналежному місці. Він керував операцією з генерального прибирання території, що почалося ще вчора. Увесь змилений, не знати звідки прибіг головний — Геннадій Андрійович Лабо.

— Чого ти тут товчешся? — одразу накинувся на Бліща. — Вони самі знають, куди мести. Я казав тобі ще вчора причеп прибрати? Казав. Зараз шофери поприходять, і щоб цієї фури на території не було!

— Геннадію Андрійовичу, ну куди ж я...

— Куди хочеш! Усе! Або я сам приберу. Але після цього ти... словом, зрозумів, так? Не сердь мене, дорогенький, прибери причеп. Зараз щуріння всякого адміністративного поналазить, а він стоїть. Це ж їм, немов червона ганчірка для бика, — ти що, не розумієш?

До лікарняних воріт наближалася «швидка», перевалюючись на ямах. Вона ледве повзла, розхитуючись на заглибинах, що вкривали геть усю дорогу.

У машині спереду біля водія сиділа лікарка швидкої допомоги, позаду на ношах лежав хворий із накладеною на ногу шиною та «комірцем» на шиї. Чолов'яга стогнав голосно, скликаючи всіх святих.

— Ой... здохну... не доїду... М-м-м... Ой!!! Шия! Боже, та вам дрова возити, а не хворих!

— Мужчина, ми їдемо дуже повільно, повірте! — доводила лікарка, яка й сама кривилася, уявляючи, що зараз відчуває цей нещасний.

— Це ями на дорозі, — встряв у розмову водій. — Я на другій ледве повзу, ось ваша жінка підтвердить...

— Що мені жінка, я зараз здохну... Ой!

Жінка, що сиділа біля нього, заспокоювала чоловіка, як могла, тримаючи за руку:

— Василю, потерпи, зараз приїдемо. Господи, що за ямеги... Як же можна, перед самою лікарнею... Куди ж та наша влада дивиться? Тут же ж постійно хворих возять!

— А це ви, жіночко, спитайте в тих, кого обирали! — не витримала лікарка. — У них спитайте.

— Еге ж, у них спитаєш...

Машина так само повільно підрулила до хірургічного корпусу — там зяяли такі ж самі ями.

***

Завантажений асфальтом КамАЗ приплентався по ямах до лікарняних воріт, наче почув розмову у «швидкій». Із вантажівки, що зупинилася, вилізло чоловік вісім робочих у зашмарованих оранжевих жилетках. КамАЗ розвернувся задом, заїхав на лікарняну територію та підняв кузов, і асфальт посипався на дорогу. Одразу ж робочі почали розгрібати його по ямах, просто у пилюку та калюжі, що залишилися після дощу. Двоє хворих на лавочці припинили розмовляти і вирячилися на цю картину.

— Сильно кладуть, — зауважив один.

— Напевно, їде хтось... — із розумінням підтримав другий.

Перший зігнувся і підняв грудку асфальту, що підкотилася до них:

— Ну, якщо це асфальт, то я, напевно, дохтор навук...

Робочі продовжували свою справу. З-за повороту повільно виліз важкий каток...

***

П'ятеро лікарів обступили койку, на якій лежав той самий хворий, що «вмирав» у «швидкій». Палата була знайома — травматологічна. Пацани, що з вечора займалися літачками, зі свого кута спостерігали за консиліумом. Ревуцький також відклав газету та із зацікавленням дивився на нового сусіда, який на той час вже повністю припинив стогнати і лежав, тихо дивлячись у стелю. Малевич, тримаючи перед очима рентгенівський знімок, розглядав його «на вікно», те саме робив із двома іншими знімками районний травматолог Беженар. Нарешті зав передав рентгенограму іншим та звернувся до хворого:

— Ну що, шановний, застрягли ви у нас надовго. Лежати доведеться більше місяця. А стегно ваше будемо оперувати. Іншого виходу немає.

— От, гадство... От, влетів... — стогнав той. — Треба було мені того даху, хай би ще сто років тік...

— Ну, тепер вже пізно плакати, — розвів руками завідуючий. — Вас лікуватиме Валентин Іванович, наш головний травматолог. Валентине Івановичу, я вас прошу, насамперед тягу на шию — це зараз найголовніше. Так?

— Звісно, — погодився той. — Марійцю, готуй тягу, зараз накладемо.

А

1 ... 19 20 21 ... 159
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лікарня на відлюдді», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Лікарня на відлюдді"