Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Стрі-чен-ня 📚 - Українською

Читати книгу - "Стрі-чен-ня"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Стрі-чен-ня" автора Володимир Худенко. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 34
Перейти на сторінку:
пробіг по лицях людей, що вже там, на тому боці. Пробіг і спинився на одному. Так, цій людині я ще не віддав боргу. А за ним ще одна людина, і їй я також винен. Жінка та чоловік, жінка бліда, гарна, з карими очима і хвилястим волоссям, чоловік із суворим, трохи навіть хижим поглядом, із вусами і недоброю посмішкою. На обох їх жах як схожа Наталя.

Наталя!

Ні, дівчатка, опускайте рушники, я вертаюсь.

І я став вертатись.

Поволі, неквапом, але все ж упевнено.

Упевнено долаючи крок за кроком.

Скоро я знов проносився над рідною землею, над її духмяним серпнем, ставочками, левадами, чув запах достиглого жита і жив.

І дим летів повз мене, губився в ковилі.

Я очунявся розпластаним по землі, без коня, без Гната, знесилений.

Роззирнувся навкруги.

Схоже, православні відігнали бусурман кудись до Тясмина, місцевої річечки — там гриміло, кричало, рвалось до неба жмутками стріл.

А тут було спокійно, шумі вітерець у травах, пригрівало сонечко, неспішно пропливали над головою хмаринки.

Я ще певний час зиркав навсібіч, доки не вгледів одиноку постать посеред битого шляху, котра прямувала з боку бойовища сюди.

Я скочив на ноги, штовхнув ногою перекотиполе і рушив до подорожнього.

Вітер свистів у вухах.

Подорожній виявився Наталкою.

Вона неспішно чимчикувала, легенько накульгуючи, шляхом, схиливши голову і раз за разом спиняючись віддихатись.

Підбігши ближче (я вже біг), я розгледів, що, спиняючись, вона на щось опирається, і зрозумів, що то меч.

Спочатку був злякався, але потім подумав: світ же, полудень або надвечір’я надворі, а їй хоч би що; значить, людина ще, плоть бо в ТИХ горить на світлі. Або меч не той, або…

Виявилось, рукоять меча була недбало обгорнута в картату хустину.

Ліва рука Наталі разом з рукавом сорочки була по лікоть у крові і кров продовжувала цебеніти з теї руки, лишаючи за Наталею кривавий слід. Сама вона була ще дужче зблідла, ніж завжди, вимучена, а за плечима в неї теліпалась якась страшна поношена торба, з якими зазвичай подорожують бандуристи та лірники або просто якісь звичайні злиденники.

— Наталко! — крикнув я здаля.

— Дядечку Хведько! — зраділа вона.

— Наталю, кров! У тебе кров! Перев’язати хутчіш треба, — я вже одривав шматок своєї сорочини.

— Та ні, дядечку! Не переймайтесь, я вже зашептала, то ж перестає, перестає вже. Я й од кісток пошептала. Там кисть перебита.

— Ти відки, Наталю? — не знав що й казати я. — Дай мені це.

Наталя слухняно оддала мені меч, а хустиною обмотала рану.

— Відти, — кивнула вона в бік Тясмина.

— Чого? — спитав я.

— Бо я їх усіх туди й одігнала, — спокійно мовила Наталка. — Татар себто.

— Як?

— З допомогою вурдалаків Борковського. Хи! Хай опісля розкажу.

— А меч? Як він у тебе опинився?

— Забрала у того ж Борковського. І книгу, он у торбі. І її забрала. Хи!

Наталя недоладно всміхнулась, а я був такий спантеличений, що й не помітив ще людей, які до нас підбрели.

То Гнат, виявляється, привів допомогу.

Він думав, що я вже й оддав Богу душу.

Я ж, виявляється, злетів з коня у диму, знепритомнів, кінь утік. А Гнат побіг звати на допомогу, бо не знав, що зі мною робити.

Я подякував джурі, і ми взялися допомагати Наталі переміститись до табору.

Я ще спитав, правда:

— Так а як Борковський?… Вурдалак сей… Тобі меч згодився повернуть?

— А я йому просто живота розпорола. Хи! — знову недоладно хихикнула Наталя…

ХІІ. Розповідь Наталі

— Отож я яку подобі сови була, то над татарськими укріпленнями літала і скеровувала ж на них вурдалаків. От. Вони ж і летіли, бо хоч нюх мають гарний, та сову на тлі нічного неба дзуськи виявили. Так я їх і водила ледь не до світу! Вони ще перших півнів полякались, а хто з них і остався, так як стало світати, погоріли. А крило ж мені, себто руку, стрілою таки перебили. Сові ж хустина не дуже допоможе. Хи! Ну от я в полі на землю спустилась і зачала на рану шептати. Через голову перед тим перекинулась, і знов тобі людина як людина. Ну, думаю, шо ж робить? Коли Борковський, уявляєте, тут як тут, серед поля. З мечем і в чорній накидці. Я злякалась. А він так нічого, поздоровкався, сказав, хто він. Похвалив мене, як я з його слугами розібралась. Казав мені, шо він шляхтич упирських, вірніше, мати його була шляхтянкою. І шо він один остався, бо батьків його вбили запорожці під час воєн Хмельницького, а решта шляхти згибла під Конотопом. Він казав, шо зовсім недавно спробував кров. І шо хоче відродити упирське царювання на землі. Він казав, шо хтось із моїх родичів хотів це зробити, але йому не вдалося. І шо моя мама була останньою княжною. І шо я, виходить, теж княжна. От для чого йому й потрібна — він хотів мене навернути, щоб я пила кров і обіцяв мені всі царства на землі. Розумієте? Але я не піддалась. Я сказала, шо якшо і питиму чию кров, то тільки його. Тоді він кинувся до мене з мечем Я тепер розумію, для чого він це зробив. Тоді не розуміла. Я захищалась. Загалом хустиною — намотала її на руку і… Отак от. Нога моя розболілась — жах! І рука клята. А він сік і сік, літав навколо мене… Навіть сонця не боявся, яке вже запалювалось на обрії. Він же був наполовину упир. Я не могла нічого вдіяти. Врешті впала. Не було сил. Лежу я собі. Дивлюсь на небо та й думку гадаю: невже то кінець і він переможе? Невже все? І чогось так тяжко стало, ось-ось заплачу. А там на небі де-не-де зорі. Таточку, думаю, мамочко, ну як же се так? Ну це ж нечесно. Я ж все робила правильно, як ви вчили. А бачите… І чого ви з зірочок не скажете мені чого, не поможете чим? А мо, й краще. Значить, я скоро до вас. І тут я бачу — зірочки мерехтять, чи так чогось, чи од слізоньок моїх. А тоді бачу — звідкись іще світло мерехтливе, блакитне таке. Дивлюсь — та то ж чотки татові, мені на зап’ястя намотані. Мерехтять чогось. Я ж і придумала. І їм мовлю в думках. Так ото…Ох… Важко чогось. Ото я їм і мовлю: дякую вам, рідні мої. Я ВІРЮ, шо ви там живі, ждете мене. НАДІЮСЬ, шо

1 ... 19 20 21 ... 34
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Стрі-чен-ня», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Стрі-чен-ня"