Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Ловець невинних душ, Донато Каррізі 📚 - Українською

Читати книгу - "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ловець невинних душ" автора Донато Каррізі. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 20 21 22 ... 105
Перейти на сторінку:
що тут сталося. Він перехрестився й зайшов до спальні. Наблизившись до ліжка, яке скидалося на жертовний вівтар, Маркус збагнув, чому ця різанина мала бути справою щонайменше двох людей.

Жертви не могли втекти.

Він спробував уявити собі Валерію Альтьєрі та її коханця, яких убивці заскочили вві сні. Невідомо, чи кричала жінка, чи стрималася, аби не розбудити сина, який спав у сусідній кімнаті, і таким чином його врятувати.

У ногах ліжка, праворуч, на підлозі була калюжа крові, а ліворуч Маркус зауважив три маленькі круглі відтиски. Підійшов ближче й нахилився, щоб краще роздивитися. Вони утворювали правильний трикутник зі сторонами близько п’ятдесяти сантиметрів.

Це символ.

Розмірковуючи над його значенням, він підвів на мить погляд і побачив те, чого раніше не помічав: маленькі сліди босих стоп на килимі.

Маркус уявив трирічного Раффаеле, який уранці заглядає крадькома в кімнату, щоб зіткнутися з кошмаром, сенсу якого не міг зрозуміти. Як він біжить до ліжка, ступаючи по калюжах крові. Як відчайдушно трясе материну руку, намагаючись її розбудити. Маркус уявив його маленьке тільце на закривавлених простирадлах. Як він відчайдушно плакав годинами, аж урешті зіщулився біля трупа матері та, виснажений, заснув.

Перш ніж його знайшов батько, Раффаеле провів у цій квартирі два дні. І дві дуже довгі ночі, на самоті зі страхами, що охоплювали його в темряві.

Діти не мають потреби у спогадах, вони всього вчаться, забуваючи те, що було. Але цих сорока восьми годин було задосить, щоб назавжди вплинути на життя Раффаеле Альтьєрі.

Маркус закляк на місці. Він став дихати глибоко, злякавшись панічного нападу. Отже, у цьому полягає його талант? У викритті страшних послань зла? У вмінні дослухатися до голосів померлих? У безсилому спогляданні людських убивчих схильностей?

«Собаки не розрізняють кольорів».

Тільки зараз він зрозумів те, чого світ не знав про Раффаеле. Ця трирічна дитина й досі просила про порятунок.

9:04

«Знаєш, Джинджер, є речі, які ти повинна побачити на власні очі».

Давід повторював це щоразу, коли починалася дискусія на тему ризику, на який він наражався у своїй професії. Сандра ховалася за фотоапаратом, щоб не ставати віч-на-віч із насиллям, яке вона щоденно документувала. А для Давіда фотоапарат був лише знаряддям.

Це порівняння спало їй на думку, коли вона влаштовувала у ванній затемнену кімнату, як це робив Давід.

Щільно причинила двері й вікно і вкрутила над дзеркалом червону лампочку. Принесла з мансарди збільшувач і бачок для проявлення й фіксації негативів. Для подальшої обробки фото вирішила скористатися тазами для прання. З кухні принесла щипці, ножиці й черпак. Фотопапір і хімічні речовини, які вона мала, ще були придатні до вжитку.

«Лейка» була заряджена 35-міліметрівою плівкою типу 135. Сандра перемотала її та вийняла з апарата.

Те, що вона збиралася робити, вимагало цілковитої темряви. Надівши рукавички, вона дістала з касети хвостик плівки, ножицями його заокруглила, потім заправила до бачка. Влила підготовлений проявник і стала відміряти час. Повторила цю операцію із закріплювачем, потім обполоснула все під протічною водою, влила до бачка декілька крапель м’якого шампуню й урешті повісила плівку над ванною, щоб висохла.

Увімкнула таймер на своєму годиннику й сперлася спиною на кахельну стіну. Зітхнула. Це чекання в темряві було дратівливе. Вона ставила собі запитання, чому Давід знімав цим старим фотоапаратом. Щось їй підказувало, що це нічого не означає, це лише ілюзія, спричинена нездатністю змиритися з безглуздою смертю чоловіка.

Сандра воліла думати, що це просто нісенітниці в її голові.

Давід використовував «лейку» для проб. Попри те що фотографія була пристрастю й професією їх обох, вони не мали спільного фото. Іноді Сандра про це розмірковувала. Поки чоловік був живий, це не здавалося дивним. «Для нас це пусте», — повторювала вона собі. Коли живеш сьогоденням, минуле не потрібне. Сандрі не спадало на думку, що варто збирати свідчення, адже одного дня вони знадобляться, щоб жити. І з плином часу запас її спогадів меншав. Вони прожили разом так небагато як порівняти з тим, що їй залишилося до кінця життя. Що вона має зробити із цими днями? Чи коли-небудь знов відчує до когось те, що відчувала до Давідa?

Такі роздуми перервав сигнал таймера. Вона мала запалити червону лампочку. Передусім сягнула по плівку, яка висіла над ванною, та оглянула її на світлі.

Сандра побачила п’ять зображень, але не могла сказати, що на них. Узялася створювати фото. Підготувала три ємності: першу з проявником, другу з водним розчином оцтової кислоти для фіксації та третю із закріплювачем, також розчиненим у воді.

Жінка вклала плівку до збільшувача й перенесла перший негатив на фотопапір. Занурила фото в ємність із проявником. Протягом хвилини обережно ним рухала, і поступово на папері стало з’являтися зображення.

Кадр був темний.

Сандра вирішила, що знімок невдалий, але все одно поклала його до двох інших ємностей, відтак повісила над ванною. Повторила цю операцію з рештою негативів.

На другому фото побачила відображення Давідa в дзеркалі: він стояв голий до пояса. Однією рукою тримав на рівні обличчя фотоапарат, а другу підвів для привітання. Але не всміхався. Навпаки, мав серйозну міну. За його спиною видно календар, розгорнутий на місяці його смерті. Сандра подумала, що то, імовірно, останнє фото Давідa.

Сумне прощання примари.

На третій фотографії був будівельний майданчик. Видно колони недобудованої споруди; бракувало стін. Сандра подумала, що фото могли зробити в будівлі, з якої Давід упав.

Чому він пішов туди з «лейкою»? Нещастя сталося вночі, натомість фото зняте вдень. Можливо, Давід просто фіксував своє місце перебування.

Четверта фотографія була дуже дивна. На ній картина. Найімовірніше, XVII століття. Сандра подумала, що це увічнений фрагмент великого полотна. На ньому зображена дитина, поза вказує на те, що вона тікає. Але вперед постать розвернута тільки впівоберта, обличчя звернене назад: дитина не в змозі відвести очей від чогось, що її жахає та водночас цікавить. Від подиву, відбитого на обличчі, роззявлений рот.

Сандра була певна, що вже бачила цю сцену, але не могла пригадати, на якій картині. Їй спало на думку, що інспектор де Мікеліс захоплюється мистецтвом і живописом, тому жінка вирішила спитати в нього.

Не мала сумніву щодо одного: ця картина в Римі. Вона має туди поїхати.

Зміна розпочиналася о другій, але Сандра надумала попросити відпустку на кілька днів. Після Давідової смерті вона не використала відпустки за сімейними обставинами. Якщо поїде експресом, за неповні дві години буде на місці. Сандра хотіла побачити все на власні очі, зрозуміти,

1 ... 20 21 22 ... 105
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець невинних душ, Донато Каррізі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"