Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Клас пані Чайки 📚 - Українською

Читати книгу - "Клас пані Чайки"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Клас пані Чайки" автора Малгожата-Кароліна Пекарська. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 20 21 22 ... 94
Перейти на сторінку:
Брелочок

«А все через Кінгу! Це вона запровадила моду на ці кляті брелочки!» — ридала вдома Малгося, хапаючи ротом повітря, бо спазматичний плач не давав навіть дихнути. Зачинившись у своїй кімнатці, вона знай схлипувала. «Це так несправедливо! — гупала в голові одна-єдина думка. — Я б зроду нічого такого не зробила!»

Кілька тижнів тому в класі поширилася мода на брелочки-звірятка. Дівчата чіпляли їх до ключів, рюкзаків, гаманців і взагалі де лише можна. Усе почалося з Кінги, найкращої учениці в класі. Вона обожнювала тварин, але заздалегідь було відомо, що їй не судилося стати ветеринаром, чи зоологом, чи зоотехніком. Ніколи! Алергія на шерсть не дозволяла їй завести навіть безневинного хом’ячка. А вона так мріяла про власну тваринку! Тому й оточила себе плюшевими звірятами. Кінга носила рюкзак у формі собачки, гаманець у вигляді котячої голівки, а якогось дня принесла до класу мишку-брелочок. І всім дівчатам це страшенно сподобалося. Крім того, Єва стверджувала, що тварини приносять щастя. І не лише слоники можуть стати амулетом. Так почалася приголомшлива кар’єра плюшевих брелочків у класі пані Чайки. Звісно, їх носили всі дівчата, крім Каськи, яка відразу розкритикувала звірят як дитячу цяцьку, хоча після уроків сама носила торбинку-собачку, таку саму, як у Кінги. Але Каська будь-що прагнула виглядати дорослою. Не було брелочка й у Малгосі. Плюшеве диво коштувало 30 злотих. Неймовірна сума! Місяць тому (якраз після пригоди з «Гаррі Поттером») тато вирішив давати доньці кишенькові — 30 злотих на місяць, цього могло вистачити на два квитки до кіно. Якщо вона купить собі брелочок, нічого не залишиться. Просити в батьків — марна справа, однаково відомо, що вони скажуть. Малгося заздро дивилася на звіряток, що прикрашали рюкзаки й торбинки її однокласниць: песиків, котиків, слоників, жираф, бегемотиків та мишок. Їй було прикро й самотньо, бо навіть Каміла виявилася піддатливою на цю брелочкоманію й почепила на рюкзак овечку. Назвала її Галушкою й часто садовила на парту під час уроків. Але сьогодні овечка зникла.

— Не бачила моєї Галушки? — спитала Каміла на великій перерві.

— Ні, — похитала головою Малгося, читаючи книжку.

Каміла витрусила все з рюкзака, пошукала на підлозі під партою. Усе дарма. Овечки Галушки не було ніде. Малгося відволіклася від книжки.

— Знаєш що? Ходімо до нашої технічки, може, вона щось знає.

Але технічка не лише не бачила овечки. А ще й нагримала на дівчат, мовляв, розтринькують гроші на дурниці, не заощаджують, а батьки заробляють на їхні цяцьки. Куди ж поділася Галушка? До кінця перерви Каміла ледь не плакала. Не могла зосередитися на математиці. Малгося її втішала:

— Знайдеться!

Каміла заперечно похитала головою. Вона в цьому дуже сумнівалася. І раптом… хтось передав їй записочку. Каміла розгорнула аркушика і з якимсь дивним виразом обличчя нахилилася до Малгосі.

— А може, її вкрали? — прошепотіла вона.

— Та навіщо комусь красти брелочок? — так само пошепки здивувалася Малгося.

— Бо свого немає, — відповіла Каміла, переписуючи з дошки завдання про трикутники.

— Дурний жарт, — знизала плечима Малгося. — Адже в цілому класі брелочка немає лише в мене… — почала вона й замовкла, глянувши на Камілу. В очах подруги видніла недовіра, суцільні сумніви.

— Он як! — розгнівалася вона й вигукнула так голосно, що математичка суворо глянула в її бік. — Що ж, будь ласка, можеш зазирнути до мого рюкзака!

Малгося відкрила рюкзак, а там, із самого верху лежала… овечка Галушка! Дівчина аж заніміла. Вона витягла плюшеве звірятко, швидко згорнула книжки до торби й вибігла з класу, не зважаючи на сердите зауваження вчительки:

— Що це таке! Негайно поверніться на місце, бо поставлю незадовільно з поведінки!

Малгося притьма збігла до гардеробу. Технічка не хотіла віддати їй куртку, бо ж уроки йдуть, але схвильовану дівчину це не зупинило. Врешті, надворі весна! І вона вибігла зі школи. Охоронець намагався її зупинити, але де там! Образа через овечку Галушку була надто відчутною, щоб звертати увагу на математичку, технічку чи охоронця! Їй хотілося одного — якомога швидше покинути школу.

Удома дівчина теж не могла заспокоїтися й весь час схлипувала. Нарешті прийшов тато. Заплакана Малгося тремтячим голосом розповіла, що трапилося. Про всю цю історію із брелочками, Галушку й Камілині підозри. Тато порадив заспокоїтися, а тоді спитав:

— А чому раптом Каміла сказала, що хтось міг украсти цей брелок?

— Не знаю!

— І тобі не спало на думку?

— Ні.

— Отак ні сіло, ні впало…

— Вона отримала якусь записочку…

— Малгосю, ну ти й дитина!

— Дитина, дитина… Завжди ти так.

— Ой, — тато наказав доньці заспокоїтися. — Хтось їй щось написав. А що саме? Певне, що ця дурна овечка у твоїй торбині. І взагалі ви із цими брелочками поводитеся, наче діти, але зараз я про інше. Між іншим, звідки цей хтось усе це знав? Бо він сам туди поклав овечку. Треба глянути на записку. Тоді про все й довідаєшся… А Каміла теж дурна! Отак перейматися якоюсь анонімкою. Дорослі не сприймають серйозно листів з підписом «доброзичливець». Адже якби ти першою без цієї історії із записочкою зазирнула до рюкзака, то сама б їй брелок віддала…

— Так! Але що з того! Я не зазирнула першою! Першою прийшла ця клята записка! І взагалі ти нічого не розумієш, тату! Справа не в тому, звідки в моєму рюкзаку взявся цей брелочок, а в тому, що Каміла повірила, наче я можу його вкрасти! Повірила тільки через те, що в мене вічно немає грошей. Що я не можу собі дозволити!

— Малгожато! — татів голос зробився суворим. Коли він уже звертався до неї «Малгожато», це означало, що вона в чомусь провинилася. — Якби людей оцінювали за кількістю грошей…

— Знаю, знаю… — татові погляди Малгосі були давно відомі. Проте

1 ... 20 21 22 ... 94
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Клас пані Чайки», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Клас пані Чайки"