Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Сини змієногої богині 📚 - Українською

Читати книгу - "Сини змієногої богині"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сини змієногої богині" автора Валентин Лукіч Чемеріс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 224 225 226 ... 274
Перейти на сторінку:
іншими підрахунками, вісімдесят) синів, не рахуючи дочок, котрих теж було чимало

Це у нього, царя Скілура (ймовірного сина царя Аргоса), коронованого владики пізньоскіфської держави у Криму, знаної як Мала Скіфія, другої після добружанської за Істром. І хай він був правителем не усієї Скіфії, не Великої, як то були Іданфірс чи Атей, а всього лише Малої, коли вона, по суті, вже загибала, вичерпуючи свої століття на теренах нинішньої України, але по знаності й славі (не кажучи за державну мудрість та військову кмету) він нічим не поступався своїм великим попередникам, вже згаданим Іданфірсу та Атею.

Це був великий цар… Малої Скіфії. (Так, мабуть, вгодно було долі – чи історичним обставинам, аби Малою Скіфією керував великий цар, рівного якому – після Іданфірса та Атея – у Скіфії не було, хоч царів вона мала предосить). Дещо – але тільки дещо – до нього наблизився діяннями син його Палак, проте тільки наблизився, хоч останні роки перед смертю (чи загибеллю) Скілура вони правили мовби разом – батько готував собі навзамін спадкоємця на скіфському престолі, тож за життя навчав сина, привчаючи до державного правління. (Тому й зберігся в Неаполі Скіфському барельєф, на якому вони зображені удвох – цар Скілур і син його Палак. До речі, це єдиний його син – із тих шістдесяти чи вісімдесяти, що їх він мав, чиє ім’я збереглося в історії.)

«Найвищої могутності скіфське царство досягло за царя Скілура, наприкінці II ст. до н. е.» – це з історії, очевидний факт.

Цьому скіфському цареві таки пощастило – на відміну від Іданфірса та Атея, – адже він потрапив до Української радянської енциклопедії, відомої за абревіатурою УРЕ. Хоч що там можна прочитати, як біографічні дані про нього надто скупі. Скіфський цар ІІ ст. до н. е, роки народження і смерті невідомі. Але факт залишається фактом: пізньоскіфське царство (кримська Мала Скіфія) саме за нього, Скілура, досягла найбільшого розквіту і об’єднувала степовий Крим та пониззя Південного Бугу й Дніпра. За часів Скілура – увага! – скіфи мали навіть свій флот, що ним командував один грецький флотоводець, і прагнули заволодіти морськими портами. І це корінні, з діда-прадіда степовики, нащадки споконвічних кочовиків.

Про Скілура та його царювання мало що збереглося в історії. Особливо про його особисте життя. А втім, ім’я його було знайоме багатьом давнім авторам: Страбону, Плутарху, Посидонію, Аполлоніду. Зустрічається воно і в грецькому напису (щоправда, пошкодженому) із Неаполя – очевидно, в ньому, на частині, що не збереглася, було згадане ім’я батька Скілура, який правив до нього. Сам Скілур зображений на мармуровому барельєфі, значно пошкодженому, що був знайдений в Неаполі у 1827 році, з сином Палаком, своїм можливим співправителем і який по смерті батька правив Малою Скіфією. Зображені вони, ймовірно, верхи на конях, кінь до коня, пліч-о-пліч.

Відомий портрет Скілура і з монети, що карбувалася в Ольвії, яка на той час підкорялася скіфам.

В часи Скілура царська влада передавалася від батька до сина, так, очевидно, став царем і сам Скілур.

Який він був в особистому житті? Судячи з кількості синів – за Аполлонідом, їх у нього було шістдесят, а ось за Діонісієм, і всі вісімдесят – плодовитий. І це – не рахуючи дочок, а їх у нього було теж з кількадесят.


На території України це, вочевидь, рекорд – у номінації «Найбагатодітніші родини (батьки)», який навряд чи коли-небудь буде повторений – не кажучи вже, що перевершений. За «Книгою рекордів України» (такий собі вітчизняний аналог всесвітньо відомої «Книги рекордів Гіннесса») найбагатодітнішими були родини львівського купця Вольфа Шольца, який жив у ХVI ст., і мав 12 синів і 12 дочок та запорозького козака (оце козак!) Степана Симиренка, у якого також було 24 дитини. (До речі, з цього роду походить кілька відомих промисловців-цукрозаводчиків та вчених у галузі садівництва.)

За ними йдуть родини, які мали по 17–15 діток. А ось найбагатодітнішою родиною сьогодення за «Книгою рекордів України» вважаються подружжя Менів з Волині, яке має 18 дітей (13 синів і 5 дочок) та подружжя Чорнобаїв зі Львівщини – теж 18 дітей (9 синів і стільки ж дочок), найстаршій дочці було 29 років, а найменшому синові – три рочки. (А ось перед у справі усиновлення дітей веде Олександра Аврамівна Деревська, яка стала матір’ю 48 дітям різних національностей: 17 дівчатам і 31 хлопцю).

Гай-гай, як безмежно далеко теперішнім українцям до скіфського царя Скілура у справі дітонародження. А жаль, приріст населення України з року в рік зменшується, і досвід царя Скілура, як народити стільки дітей, нам би ой як знадобився! А втім, таку кількість дітей від однієї-двох законних дружин не народиш, тож ясно, що, крім законних своїх половин, Скілур мав ще й превелику кількість наложниць-коханок, себто був володарем пристойного гарему,[113] у якому перебували представниці прекрасної статі не лише скіфів, а й багатьох інших народів і племен, а їх у тодішньому Криму Пліній Старший нараховував загальним числом до тридцяти! Так ось у Скілура був значний вибір (чи не з нього, щедрого на любов багатодітного скіфського владики творця гаремів та по кількості народжуваних дітей через віки братимуть приклад турецькі султани, які організацію гаремів піднімуть на найвищий, воістину недосяжний рівень!).

Фізично надзвичайно здоровий і сильний (скіфський богатир!), маючи до всього ж ще й невичерпну хіть, Скілур брав усі задоволення від життя – будучи любострастним, жодної ночі без любки-голубки не

1 ... 224 225 226 ... 274
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сини змієногої богині», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сини змієногої богині"