Читати книгу - "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— На думку певних осіб, у цій спальні виконували певний ритуал.
Ритуальні злочини належали до сфери аномалій, над якими вони зазвичай працювали. Гедонізм змішався із сексом. Чекаючи, поки Клементе дістане йому з архіву теку з актами справи Валерії Альтьєрі, Маркус вирішив якнайшвидше з’ясувати значення трикутного символу. Тому пішов до єдиного місця, де міг знайти відповідь.
Бібліотека Анґеліка розташована в колишньому монастирі августинців на площі перед базилікою Сант-Аґостіно. Від XVII століття ченці стали збирати й каталогізувати безцінні томи, зберігши близько двохсот тисяч, а потім розділили їх на стародавні й сучасні. Це була перша у Європі бібліотека, доступна широкому загалу.
Маркус сидів за одним зі столів у читальній залі, названій на честь архітектора Ванвітеллі, який перебудував комплекс у XVIII столітті, а навколо височіли дерев’яні стелажі, повні книжок. До зали можна потрапити через вестибюль із каталогами, прикрашений портретами відомих членів Аркадської академії[13]. Трохи далі була розташована броньована зала з найціннішими мініатюрами.
Протягом віків навколо Бібліотеки Анґеліки точилися різні релігійні суперечки, адже в ній зберігали також численні заборонені тексти. Саме вони цікавили Маркуса, який попросив дозволу подивитися кілька томів, присвячених символам.
Він надів білу бавовняну рукавичку, тому що контакт із кислотами, які виділяє шкіра, міг зашкодити паперу. У приміщенні чути було тільки звук гортання сторінок, подібний до звуку крил метелика. За часів інквізиції Маркус заплатив би життям за читання цих слів. За годину пошуків він дізнався походження трикутного символу.
Створений як протилежність християнському хресту, він став символом деяких сатанинських культів. Його виникнення сягало часів переходу в християнську віру імператора Константина. Християн уже не переслідували, і вони вийшли з катакомб, у яких сховалися язичники.
Маркуса здивувало відкриття, що сучасний сатанізм походить від язичницьких вірувань. Головним супротивником Бога християн був сатана, і його постать протягом століть замінила інші божества. Адепти цих культів були поза законом. Вони зустрічалися у відлюдних місцях, зазвичай просто неба. Малювали палицею на м’якій землі контури мурів своєї святині, котрі могли легко стерти, якби їх викрили. Убивство невинних жертв використовували для укладання пактів крові між прихильниками культу. Але крім ритуальних цілей це мало також і практичну мету.
«Якщо я накажу тобі когось убити, ти зв’язаний зі мною на все життя», — подумав Маркус. Той, хто виходив із секти, міг бути звинувачений у вбивстві.
У каталозі бібліотеки Маркус знайшов книжки, що в них описано еволюцію цих практик аж до сьогодення. А позаяк це були нові видання, він зняв рукавичку й заглибився в читання тексту з кримінології.
Сатанинське підґрунтя є в багатьох убивствах. Однак найчастіше йдеться лише про привід до організації сексуальних оргій. Деякі психопатичні вбивці переконані, що з ними прагне налагодити контакт якась вища сила. Тому вони брали участь у кривавих ритуалах, де роль посланців припадала жертвам.
Найвідоміший випадок стосувався Давіда Річарда Берковіца, відомого як Син Сема, серійного вбивці, що тероризував Нью-Йорк наприкінці сімдесятих. Після того як його спіймали, він розповів поліції, що вбивати йому наказувала демонічна істота, яка втілилася в собаці сусіда.
Маркус вирішив, що в справі Валерії Альтьєрі не варто розглядати психічну патологію як причину злочину. Діяло кілька осіб, а в такому разі вони мали б бути цілком дієздатні.
Зазвичай сатанинський злочин учиняють кілька осіб, тому що в гурті легше насмілитися на щось протиправне, а спільна відповідальність звільняє від відчуття провини.
Існує сатанізм особливий, «кислотний», прихильники якого вживають наркотики: тоді ними легше маніпулювати. Членів цих груп можна легко розпізнати за вбранням: вони одягаються в чорне й носять сатанинські символи. Натхнення, крім богохульних текстів, їм дає хеві-метал.
Маркус подумав, що напис EVIL на стіні спальні Валерії Альтьєрі може вказувати саме на цих людей. Але такі групи рідко вбивають, частіше обмежуються відправленням чорних мес і принесенням у жертву тварин.
«Справжній сатанізм не такий очевидний», — міркував далі Маркус. Він існував таємно, доказів його існування не було, лише оманливі й суперечливі свідчення. Власне, не так багато сатанинських убивств скоїли ті, хто не належить до фанатиків або психічно хворих. Найвідоміший випадок стався в Італії та стосувався так званого Монстра з Флоренції.
Маркус уважно прочитав короткий опис цієї справи. Слідчі визначили, що вісім подвійних убивств, скоєних у 1974—1985 роках, були справою не одного, а групи вбивць. Винуватців затримали, але не просунулися далі, хоча й припускали: можуть існувати замовники, пов’язані з якоюсь сектою, що практикує чорну магію. Невідомою сектою. З’явилася гіпотеза, що злочини були скоєні на замовлення з метою здобути людські частини тіла як фетиші, щоб використати їх під час якихось обрядів.
Він знайшов в описі фрагмент, який міг придатися і стосувався мотивації, що підштовхнула Монстра з Флоренції вбивати молодят у якомусь безлюдному місці. Найкраще, якщо в момент смерті жертви переживали оргазм, — це так звана mors justi. Начебто тоді звільняються особливі сили, що посилюють ефект магічного ритуалу.
У деяких випадках вбивство скоєно в дні, що передують християнським святам, при цьому обрано ночі, коли Місяць був у фазі молодика.
Маркус перевірив дату вбивства Валерії Альтьєрі та її коханця: уночі двадцять четвертого березня, на Благовіщення, коли, згідно з Євангелієм, архангел Гавриїл сповістив Діві Марії, що Вона народить Сина Божого. Тієї ночі був молодик.
Тож існували всі елементи сатанинського злочину. Отже, належало б цією стежкою спрямувати слідство, закрите майже двадцять років тому. Маркус був переконаний, що хтось, кому було відомо про підґрунтя цього злочину, волів мовчати. Він сягнув до кишені та вийняв візитівку Раньєрі, яку забрав зі столу Раффаеле Альтьєрі.
Маркус вирішив розпочати з приватного детектива.
Офіс Раньєрі був розташований на останньому поверсі невеликої будівлі в окрузі Праті. Маркус побачив, як він виходив із зеленого «субару». Чоловік на вигляд був значно старший, ніж на фото із сайту його агенції. Маркусові здалося недоречним, що особа з професії, ґрунтованій на приватності, показує своє обличчя. Але, імовірно, Раньєрі зовсім цим не переймався.
Перш ніж увійти до будівлі, Маркус зауважив, що припарковане авто брудне. Попри дощ, який лив упродовж останніх кількох годин, воно не могло так забруднитися в Римі. Детектив напевно був десь поза містом.
Портьє в будівлі саме взявся читати газету, тож Маркус пройшов повз нього без перешкод. Раньєрі не сів у ліфт, але швидкість, з якою побіг сходами, вказувала на те, що він дуже поспішає.
Детектив увійшов до офісу. А Маркус зупинився на другому поверсі, побачивши нішу, у якій можна було сховатися й зачекати, поки Раньєрі
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець невинних душ, Донато Каррізі», після закриття браузера.