Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Син сонця 📚 - Українською

Читати книгу - "Син сонця"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Син сонця" автора Мирослава Горностаєва. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 22 23 24 ... 90
Перейти на сторінку:

— Війна війною, а мир миром, — розважливо мовив Дурьйодгана, — перемагає сильніший, тож нема чого ображатись.

Кампілья, місто-фортеця Друпади, була переповнена гостями. Краса темноликої князівни привабила десятки шляхетно-уроджених кшатріїв. З країни Яду прибув з величезним обозом Крішна Васудева зі своїм братом Баларамою та численними жонами, з країни мадрів — гордий красень князь Шалья, неперевершений боєць на колісницях, з Ґандгари — князь Шакуні, рідний дядько гастінапурських княжичів, князь саувірів Джаяратга, князь матс'їв Вірата та багато інших. Прибув навіть Ашваттгаман Драуні, хоча брагмани, зазвичай, не брали участи у сваямварах.

П'ятнадцять днів бенкетувала знать Бгаратаварші в стольній Кампільї. На шістнадцятий день усі шляхетно уроджені кшатрії зібралися на полі за містом, де була побудована арена та павільони для глядачів.

Дурьйодгана з братами розташувався у багато вбраному наметі якраз навпроти павільону Друпади. Первісток Дгрітараштри вже мав з князем панчалів розмову. З тих переговорів він втямив, що Друпада ненавидить його, але віддав би дочку заміж у Гастінапур як викуп за втрачені землі. Дурьйодгана взяв це до уваги, та уся його впевненість у перемозі зникла, коли він разом з іншими обдивився величезного лука, який треба було натягнути.

— Хто може це зробити? — спитав він у братів, — натягти тятиву на це страхіття та ще й потрапити стрілами у той браслет, що його почепили замість мішені!

— Втішайтесь, — підкинув Дугшасана, — що то браслет панночки Драупаді!

— Тобі, Дугшасано, — піддражнив Вікарна, — звично влучати не стрілами в мішень, а іншою зброєю… в панночок.

Сини Дгрітараштри зареготали. Карна не сміявся. Він пильно обдивлявся лук Друпади,

— Що скажеш, великий лучнику? — спитав Дугшасана насмішкувато.

— Я натягну цього лука! — сказав князь Ангу зі своєю звичною впевненістю, — опісля «Віджаї» він не буде мені занадто тугим.

— Так що, нам не варто й пробувати? — зачепливо спитав Шалья. Князь мадрів якраз підійшов до гастінапурців і теж роздивлявся зброю.

— Чом би й ні? — всміхнувся Карна, — спробуйте, князю Шальє! Але мені відомий такий тип луків і скажу, не вихваляючись, що зігнути його зможу лише я… та ще власник " Ґандіви»…

— Арджуна мертвий! — вигукнув Шалья, — рівно як і Юдгіштгіра з Бгімасеною! Рівно, як і сини моєї сестри, Накула та Сагадева! І дехто говорить, що будинок у Варанаваті загорівся не випадково!

Карна помітно зблід, і Шалья те завважив.

— Говорять, — мовив князь мадрів, — що нема у Бгаратаварші людини, що була б більш правдивою за Карну Вайкартану… Що ти чув про цю пожежу, лучнику?

— Та те, що і всі, - втрутився Дурьйодгана, — нещасний випадок, та й годі. І для чого згадувати про це на святі?

— А для того, — мовив Шалья з викликом, — що князь Гастінапуру не дуже-то сумує за загиблими родичами! Зате він наблизив до себе сина сути, пихатого хвалька, який іменує себе князем, та ще й насмілюється рівнятися з Арджуною!

— Вам хочеться битись, князю мадрів, — спровкола поцікавився Карна, — то давайте зустрінемось… в чистому полі. Колісниця при вас?

— Досить! Досить! — втрутився Шакуні, котрий стояв поруч, пильно прислухаючись до розмов і тихо радіючи з неминучого скандалу, — надумали — битися на святі! Опісля — скільки завгодно! Я — гравець, і то азартний, тож поставлю на Карну Вайкартану. Говорять, що Син Сонця не вступиться з дороги і скаженому слону, не те що князьку з жалюгідної Мадри!

— Син Сонця! — вигукнув Шалья обурено, — невже і в Ґанадгарі вірять оцим побрехенькам? Якщо і правда, що Карна — знайда, то його батьки напевне їли собачатину!

— Того, хто скаже ще хоч слово про моїх батьків, рідних чи названих, я вб'ю на місці! — мовив Карна не підвищуючи голосу, але в руці його вже опинився оголений меч.

— Досить! Досить! — почувся голос Ашваттгамана, — чи ви подуріли, о кшатрії? Якщо вам неодмінно хочеться вчепитися одне одному в горлянки, то навіщо псувати дівчині сваямвару? Охолонь-но, Радгеє, і сховай меча! А тобі, Шальє, я б порадив притримати язика і не ображати ближніх без потреби.

— Син Дрони підійшов до гурту і обійняв Карну за плечі. Той кинув меча до піхов і сказав:

— Прохання брагмана — закон для воїна! Я скоряюсь, о Драуні.

— Вибачся, Шальє, - неголосно мовив Ашваттгаман, — я тебе прошу…

Шалья завагався. Він розумів, що не послухавшись прилюдно двічінародженого, осоромить себе. Тому буркнув силувано:

— Вибач…, князю Ангу.

— Гаразд…, - озвався Карна не менш силувано. Він тремтів усім тілом, мов натягнена тятива, і Ашваттгаман одвів його набік.

— Та заспокойся, — мовив, — ото ще лихо! Не звертай уваги на цього язикатого мадра, злі язики говорять, що мадри нині поводяться гірше за млеччхів.

— Я не тому…, - прошепотів Карна, — він спитав мене за Арджуну, і я…

— Ти щось знаєш?

Карна опустив голову. Нервове тремтіння поволі вщухало.

— Не питайте мене про це. Будь ласка…

— Здається мені, - сказав сумно брагман — воїн, — що ти, сину Сонця, присягнув у вічній дружбі не тій людині…

— Мені жаль Дурьйодгану ще більше, ніж загиблих, — ледве чутно мовив Карна, — князь Гастінапуру має мертву душу і сам не відчуває цього. Але я не зречуся присяги, бо такі, як я, не ламають раз даного слова.

— Шкода, що таких як ти стає все менше, — сказав Ашваттгаман, зрозумівши, що за страшна таємниця розриває душу воїна, — забудь, Карно! Твоєї вини тут нема. Ходімо краще на свої місця, бо зараз вже починаються змагання.

Глядачі затихли. До вівтаря, на якому палав священний вогонь, поволі наближалась веревечка дівчат. В тиші, що раптово настала, чувся лише дзвін прикрас. Князівна йшла попереду з золотим глечиком, повним пахощів, і шовк багряного вбрання не міг приховати звабних вигинів її тіла. В ніжному смаглявому личку примхливо змішалися приваби обох рас. Драупаді сяяла в своїх шовках, наче чорна перлина, і не один кшатрій вже цілував подумки її вигнуті повні вуста. Крішна Васудева, великий жонолюб і неперевершений коханець,

1 ... 22 23 24 ... 90
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Син сонця», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Син сонця"