Читати книгу - ""Людина без нервів""
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Розмахуючи руками, Вовка задкував до дверей, аж поки знову не ткнувся в етажерку, цього разу так сильно, що з неї впав гіпсовий бюст Архімеда. Вовка підхопив його на льоту.
— Це хто? — запитав він.
— Архімед, — відповів Андрійко.
— Гм! Архімед… Архімед… Це, мабуть, якась знаменита людина… — Вовка помовчав, розглядаючи бюст. — У нього симпатичне обличчя, в цього Архімеда. О! Ось побачите, це ім'я завдяки мені стане двічі знаменитим!
— Не якась знаменита… — почав був Андрійко, але Вовка вже зник.
Галина постукала себе олівцем по лобі і подивилася на нас.
… Як тільки почалися канікули, ми переїхали до табору. Ми прожили там десять днів, а Вовка не з'являвся. Тільки на одинадцятий день ми зустрілися з ним при загадкових обставинах.
На маленькій річці біля табору у нас були два плоскодонні човни. Наші техгуртківці переобладнали їх на крейсери ч<Аврора» та «Марат».
З боків на човнах приробили гребні колеса, які приводилися в рух руками. На носі кожного крейсера височіла броньована вежа з фанери. Там могла вміститися людина, якщо сидіти навпочіпки.
Іноді ми затівали морські бої. Відбувалося це так. Чоловік вісім займали місця на «Аврорі» і з десяток — на «Мараті». Усі озброювалися жерстяними кухлями.
Річка біля табору була неглибока, не більш як метр завглибшки. Судна маневрували одне біля одного, діти черпали кухлями воду і випліскували її в «противника». Гармидер — на всю річку! Щомить десятки кухлів води випліскувалися в човни; обабіч на берегах репетували діти, які поділилися на «червоних» і «синіх». Закінчувалося тим, що один човен ішов на дно. Екіпаж його, пирхаючи, вибирався на берег. Тоді дерев'яний «крейсер» спливав, і його захоплювали переможці.
Того дня я був на «Аврорі». «Марат» підійшов упритул і взяв нас на абордаж. Після запеклої сутички шестеро з нас опинилося за бортом. «Живими» лишилися тільки Галина та я. Ми кинулися тікати. «Марат», волаючи, ішов за нами метрів за п'ять. Я крутив колеса так, що з мене пара йшла. Гладка Галка пихкала на кормі й орудувала кухлем, поливаючи «противника» і цілячись в обличчя капітанові «Марата».
Раптом капітан «Марата» взяв довгу мотузку, зробив з неї зашморг і накинув його на Галку. Та закричала. Не розібравши, у чім річ, я закрутив колеса ще швидше. Галка, звичайно, вибула з ладу. Тільки бризки полетіли!
Я перестав крутити колеса. «Марат» підійшов упритул. Капітан його заявив, що бере нас у полон. «Ворожі» матроси підтягли на аркані Галину і втягли її до себе.
— Усе в порядку, — сказав мені капітан. — Приймай буксир! Але тут ми почули, що хтось і далі хлюпається біля борту.
Я оглянувся: то був Вовка Грушин. Він одпльовувався і тихенько лаявся.
— Вовко? Ти звідки?
— З води, — відповів він. — Ви мене збили з мого плоту. О-о-он мій пліт. Доженіть його!
Річкою повільно пливли дві погано зв'язані колоди… «Марат» підійшов до табору. За ним на буксирі тяглись «Аврора» та Вовчин пліт.
Капітан «Марата» рапортував начальникові штабу «синіх»:
— Крейсером «Марат» під моєю командою захоплено вороже судно «Аврора» разом з рештками екіпажу. Крім того, заарештовано підозрілу особу, що шастала вздовж узбережжя на двох колодах нібито з метою дослідження фарватеру.
Старша вожата Льоля поманила Вовку до себе:
— Ану, підозріла особо, підійди сюди!
Вовка підійшов. Їх обступили діти.
— Скажіть мені, підозріла особо, ви, здається, живете неподалік від табору?
— Два кілометри.
— А можна дізнатися, чому ви забули про свій загін?
— Я не забув. Я просто дуже зайнятий.
— Чим, дозвольте запитати?
— Я працюю над великим винаходом. Я, Льолю… Я, розумієш… Ні, ти нічого не розумієш!
— Так, я не розумію, — серйозно сказала Льоля. — Я не розумію, чому треба ставати самітником, коли що-небудь винаходиш, чому не працювати в техгуртку над своїм винаходом, чому треба цуратися своїх друзів, з якими стільки років провчився… Ну, скажи мені, що це за винахід?
Вовка підтягнув резинку промоклих оранжевих трусів і цьвохнув себе нею по животі:
— Це таємниця.
Діти тихенько засміялися.
Льоля хотіла затримати Вовку, але він пішов, пообіцявши днями прийти.
* * *
Минуло вже два тижні, а Вовка не потикався.
Якось на вогнищі про нього порушили питання. Говорили, що він одбився від колективу, говорили, що він захоплюється всілякими фантастичними проектами, і ще багато що говорили і нарешті ухвалили спорядити для розшуків Вовки експедицію, яка повинна його доставити в табір для розмови. Експедицію утворили з Галки і мене, бо ми найближчі його приятелі.
Наступного дня вранці ми запаслися бутербродами і вирушили в дорогу.
За два кілометри від табору було три селища. Ми не знали, в якому з них проживає Вовка. Але нам пощастило: в першому ж селищі в саду однієї дачі ми побачили на гілці берези оранжеві Вовчині труси і тут же почули голос його матері. Вона здалеку закричала нам:
— Нарешті завітали! Володимир у них цілими днями пропадає, а вони і носа не покажуть!
Ми розгублено перезирнулись. Я почав був:
— Як… а хіба…
Але Галка штовхнула мене в бік. Нічого не розуміючи, я замовк.
— Що ж він у вас там робить? — запитала Вовчина мама.
Галина, розмахуючи руками, завела збентежено пояснювати:
— Та-а… взагалі… Ви ж знаєте… у нас там дуже цікаво… Всілякі ігри і все таке інше…
Вовчина мама якось дивно
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «"Людина без нервів"», після закриття браузера.