Читати книгу - "Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Добре...
— Де вас поселили? — запитала Флоппі Ді.
— Це... як його... ніде... — сказав Васла.
— Як — ніде? — здивувалася Флоппі Ді. — Тут так не буває. Тут обов’язково кудись селять, а потім записують, де ви живете. Щоб контролювати було легше. Не будете ж ви вночі тинятися поміж бараків, це підозріло. Вас одразу охорона схопить.
— Про це ми й не подумали, — погодився Рикпет, — а як у вашому бараці?
— Ти ба, який хитрун! — засміялася Флоппі Ді. — У нас барак дівчачий! Ось Шанату ми взяти можемо. Підеш до нас жити, Шанато?
— Звичайно! — усміхнулася дівчинка.
— Рикпет піде в барак до професора, а ось що робити з Васлою? До охоронців йому не можна, миттю зрозуміють, що він — чужий. До барака в однострої охоронця теж не можна, — принцеса розгублено знизала плечима.
— Треба знайти для нього одяг, а однострій і автомат сховати, потім придасться, — запропонував Рикпет.
— Слушно, — кивнула принцеса, — лишилося придумати, де взяти одяг і якомога швидше. Кожної миті охорона може на нього оком накинути!
— Може, в професора що стареньке знайдеться? Вони за комплекцією дуже схожі, — припустив Рикпет.
— А чого тут того... цього... Треба повернутися до вагона. Я свої речі в кущах сховав, їх і надягну.
— Теж слушно, — погодився Рикпет, — тоді ми залишаємо Шанату на ваше піклування, а самі йдемо по одяг.
Шлях назад здався значно довшим. Добре хоч, коли йшли вперед, нікуди не звертали, бо заблукали б серед цих незчисленних бараків і прямих безликих вулиць, де й погляду не було за що зачепитися. Приймальну платформу побачили здаля. Вона була порожня, вагончика не було. Напевне, той зараз був у столиці, там, звідки відправляли Рикпета й компанію.
— Ну, — запитав Рикпет, — де ти перевдягався?
— Це... як його... он за тим... за цим кущем, — Васла тицьнув пальцем у бік самотнього густого куща, — там, серед гілля, й сховав.
— Ходімо...
Васла розсунув гілки.
— Того... цього... не зрозумів! Я ж одяг сюди поклав! — Він гарячково розсунув гілки в іншому місці, потім ще в одному, далі поквапливо обшукав увесь кущ. — Це... як його... немає!
— Та-а-а-ак... — протяг Рикпет. — Кепсько!
— Куди вже того... гірше... Без цих... без шмоток залишився...
— Не в цьому річ, Васло. Раз знайшли твої речі, отже, знають, що їх хтось залишив. Цілком можливо, що нас уже шукають.
— Це... як його... Звичайно, шукають! Ну... охоронця назад відправили?
— Твоя правда!
Рикпет сторожко озирнувся. Якщо не рахувати старенької бабці, яка відсапувалася віддалік, спираючись на сукуватий ціпок, поряд нікого не було. Бабуся дуже мало нагадувала детектива, і Рикпет махнув на неї рукою.
— Ми все-таки дурні! Цілком можливо, що за нами стежать, а ми цих нишпорок прямо на принцесу вивели! От недоумки!
* * *
Його Дигітальній Величності,
Директорові планети
пану Великому Сканеру
Доповідна записка
Пане Директоре планети!
Доповідаю Вам про наступне. Злочинці й підозрілі глюки, які вступили з ними в контакт у їдальні, про щось недовго розмовляли. Після чого ватажок на ймення Сидиром подав комусь умовний знак (почухав потиличну ділянку голови правою рукою) і пішов. Кому подавав знак ватажок — установити не вдалося. Оскільки агент у цей час був один, простежити, куди пішов вищезгаданий Сидиром, виявилося неможливим. Злочинна реалітка на ймення інформа в бесіді з іншими членами банди пообіцяла всім роздати гостру приправу на кшталт перцю, цілком імовірно, плекаючи якісь свої шкідницькі задуми та заміряючись на спільне здоров’я нації. Де вона збирається взяти таку кількість перцю, поки що не встановлено. Після недовгої розмови Васла, можливий ватажок прибулої банди, оскільки він говорить голосніше, довше та менш зрозуміло за інших, а також останній учасник банди, ймовірно Рикпет, теж кудись пішли. Агент вирушив за ними, залишивши решту бандиток без нагляду. Васла й Рикпет дійшли до стоянки спецтранспорту, де почали нишпорити в кущах, очевидно, розшукуючи залишений там одяг. При цьому Васла й Рикпет уживали незнайомі слова на кшталт «дурні», «недоумки» та інші. Одягу там, звісно, не було, бо ми його відправили вам згідно з отриманим приписом за номером 13-13/13. Буду постійно інформувати вас про все, що відбувається.
З цим залишаюся відданий вам,
Головний Чип Забугорної Долини.
* * *
Драйв і професор походжали неподалік від колодязя. Професор заклав руки за спину й ходив стежкою, міркуючи вголос, немовби читав лекцію студентам, а Драйв подумки радів з того, що ось такого мудрого прихильника отримала організація в особі цього літнього глюка.
— Так, безумовно, — говорив професор розміреним голосом, — магнітний захист непереборний. Перебороти його не можна, але треба шукати можливості, як його обійти.
— Обійти його неможливо, — сказав Драйв, — він тягнеться від узбережжя до узбережжя.
— А водою?
— І по воді, й під водою. Ми вже все випробували. Скільки наших друзів загинуло, коли вони потрапили в поле дії цього проклятого захисту! Не забувайте, особисто я вже перебуваю в Долині сьомий рік! Сім жахливо довгих виснажливих років! А за що — й сам не знаю. За ці роки ми все перепробували: й під водою, і над водою, і під землею... Усе марно! Вірите? Руки опускаються! Але ми не здаємося! Ми...
— А відімкнути захист пробували?
— Від чого відімкнути?
— Що генерує магнітне поле?
— Електричні котушки.
— Ось я й запитую, котушки пробували відімкнути?
— Але вони перебувають за лінією магнітного захисту. І електростанція, будь вона проклята, котра забезпечує ці котушки електричною енергією, теж за тією лінією! Охорони тут не так уже й багато, якщо порівняти з кількістю реалітів, але всі вони знають про марність повстання. Навіть якщо ми й переб’ємо всіх охоронців, однаково звідси не вийдемо: захист не дозволить, а нас просто по тому замордують голодом. Через це й кількість охорони не збільшують.
— Чи знаєте ви, від якої енергії працює електростанція?
— У якому сенсі? — перепитав Драйв.
— Енергія виробляється турбінами, які обертаються навколо своєї осі. їх може обертати енергія водоспаду, вітру чи стиснутої пари. Для того, щоб воду перетворити на пару, слід спалювати газ, вугілля, дерево, можна розщеплювати атом і з допомогою вивільненої за рахунок цього енергії нагрівати воду. Ось я й запитую, від
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.