Книги Українською Мовою » 💛 Саморозвиток, Самовдосконалення » 21 спосіб мислити креативно 📚 - Українською

Читати книгу - "21 спосіб мислити креативно"

43 154
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "21 спосіб мислити креативно" автора Майкл Міхалко. Жанр книги: 💛 Саморозвиток, Самовдосконалення / 💛 Психологія / 💙 Дім, Сім'я / 💙 Бізнес-книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 23 24
Перейти на сторінку:
можуть дивитися DVD, телевізійні передачі, користуватись Інтернетом, замовляти продукти харчування, скачувати рецепти для сімейного кухаря. Пристрій також дозволяє проводити спостереження за цілим домом: скажімо, батьки на кухні бачать, хто підійшов до вхідних дверей або як граються діти в будинку чи у дворі. Які ідеї можна поєднувати?

Проаналізуйте першу-ліпшу ідею, що спаде на думку, і спробуйте зрозуміти, чи можна її поєднати з іншими ідеями для створення чогось ефективнішого. Усередині 1880-х нові технології дозволили Джорджу Істмену розробити легку целюлозну плівку, що, на відміну від важких скляних фотопластинок, так легко не псувалася. Сама ідея була чудовою! Тож Істмен розробив легку камеру, яку використовував уже з новою плівкою. Усього за якихось десять років це поєднання перетворило компанію Eastmen Kodak на світового лідера в галузі фотографії.

Які цілі можна поєднувати?

Розробники автомобілів поєднали рух автомобіля та гвинтокрила, а тоді застосували це поєднання в повноцінному автомобілі, який у прямому сенсі слова може їхати боком, оскільки всі його колеса повертаються на 45 градусів в одному напрямку.

Припустімо, що ви поєднали домашній туалет із пристроєм для аналізу сечі, вимірювання артеріального тиску, пульсу, температури та ваги тіла. А саме це й зробила одна японська компанія. Її винахід називається «Смарт-туалет» і робить вищезазначені аналізи користувача, а тоді відображає їх на вбудованому екрані.

Що станеться, коли поєднати здатність до переконання з їжею та музикою? Одне маркетологічне дослідження показало, що піддослідні, яким пропонували арахіс і пепсі-колу, легше піддавалися впливові тексту на упаковці, ніж люди, яким цього не пропонували. Інший експеримент продемонстрував, що піддослідні, які слухали фольк-музику, більше піддавалися впливові рекламного повідомлення, ніж ті, хто такої музики не слухав. Тому не випадково, що фахівці, відповідальні за рекламу кандидатів на посаду президента, охоче використовують приємну фонову музику в кожному рекламному ролику.

Виробник саке в японському місті Фукусімі поєднав класичну музику з ферментацією свого продукту. І тепер усіх запевняє, що смак горілки поліпшився, відколи її почали виробляти під музику. Тож попит на саке «Моцарт» тільки зростає.

Що можна поєднувати, аби збільшити кількість можливих застосувань?

Розробники продукції в компанії Sheaffer Pen створили ручку Prelude MPI, у якій поєднали функції ручки та ліхтарика. Компанія назвала її «інструментом для писання». Зніміть ковпачок – і ви маєте кулькову ручку. Покрутіть чорний поясок – і навколо самої ручки, а також на папері з’являється жовте підсвічування.

Японська панчішна компанія насичує кожну пару колготок мільйонами мікрокапсул з вітаміном С й екстрактами морських водоростей, багатих на мінерали. Передбачається, що вони при одяганні колготок розкриваються, а поживні речовини всмоктуються в шкіру.

Які ресурси можна поєднувати?

Дослідники вже давно працюють над автомобільним двигуном, що працюватиме на змішаному паливі. Аби домогтися якнайбільшої ефективності й відповідати вищим екологічним стандартам, транспортні засоби «заправляються» комбінаціями різноманітних джерел енергії: бензин, етанол, електрика і природний газ. Вони можуть працювати на більше ніж одному виді палива, також обладнані комп’ютером, що здійснює аналіз обстановки на дорозі й підбирає паливну суміш для найефективнішого використання енергії та досягнення найвищого коефіцієнта корисної дії двигуна.

Пристосовуйте

Один із парадоксів креативності полягає в тому, що для креативного мислення нам спочатку потрібно ознайомитися з ідеями інших. Томас Едісон про це каже так: «Візьміть собі за звичку шукати нові та цікаві ідеї, які успішно були використані іншими людьми. Ваша ідея має стати оригінальною тільки в пристосуванні її до проблеми, над розв’язанням якої ви працюєте». Багато істориків культури погоджуються з Едісоном у тому, що все різноманіття нових ідей та об’єктів ґрунтується на вже існуючих об’єктах та ідеях. Пристосування – розповсюджена й невід’ємна частина креативності. Наприклад, гімн США «Зоряно-смугастий прапор», точніше його мелодія, була написана як виклик Англії, але, по суті, аж надто нагадує популярну пісню, яку колись співали чи не в усіх англійських пабах.

Щоб стати фахівцем із пристосування, запитуйте:

• На що ще це схоже?

• На які ще ідеї це наштовхує?

• Чи були в минулому ще якісь паралелі?• Що я можу скопіювати?

• Кого я можу наслідувати?

• Яку ідею я міг би інкорпорувати?

• Які ще процеси можуть бути пристосовані?

• Що ще може бути пристосоване?

• У які ще контексти я можу помістити свою концепцію?

• Які ідеї поза межами моєї сфери діяльності я можу інкорпорувати?

Яка ідея може бути інкорпорована?

А як щодо ресторанплексу? Люди ходять до кінотеатру-мультиплексу, щоб подивитися найсвіжіші новинки кінематографа, але якщо квитки на фільм, який хотілося б їм переглянути найбільше, розпродані, то вибирають інший, на їхню думку, найцікавіший. Якщо в одному місці розташовано кілька різних кінотеатрів, то це означає, що люди не поїдуть додому, не подивившись одного з найновіших фільмів, тому за такої умови продається значно більше квитків. А тепер візьміть і застосуйте цю ідею до ресторанів. Люди відвідуватимуть ресторанну систему мультиплекс, бажаючи повечеряти в якомусь конкретному закладі, але знатимуть, що у випадку, коли в бажаному ресторані не буде вільних місць, вони все одно отримають можливість скушувати смачних страв. Можна навіть організувати телефонну лінію, за якою легко зателефонувати й дізнатися про вільні місця в певному ресторані.

Зразок, система; елемент, що повторюється. (Прим. ред.)

Повернутися

Провал, хлюп-хлюп. (Прим. перекл.)

Повернутися

СКАМПЕР (SCAMPER) – це абревіатура, де кожною літерою позначено слово, яке описує самостійний спосіб роботи з характерними ознаками проблеми, що вивчається. (Прим. перекл.)

Повернутися

1 ... 23 24
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «21 спосіб мислити креативно», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "21 спосіб мислити креативно"