Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Коротка історія семи вбивств 📚 - Українською

Читати книгу - "Коротка історія семи вбивств"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Коротка історія семи вбивств" автора Марлон Джеймс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 241 242 243 ... 247
Перейти на сторінку:
class="p">138

Перестрілка біля коралю Оу-Кей — одна з найвідоміших перестрілок в історії Дикого Заходу, що відбулася 26 жовтня 1881 року в місті Тумстоуні на Аризонській території; лягла в основу багатьох фільмів. Додж-Сіті — місто на заході штату Канзас; один із символів епохи Дикого Заходу.

139

Гантер Стоктон Томпсон — американський письменник і журналіст, засновник гонзо-журналістики (напрямок у журналістиці, що полягає в суб’єктивному, агресивному стилі оповіді з використанням ненормативної лексики, сарказму, перебільшення; ведеться від першої особи), найбільш відомий як автор роману «Страх і відраза в Лас-Веґасі».

140

Біт-покоління (англ. The Beat Generation, іноді перекладається як «розбите покоління») — назва групи американських авторів, що працювали над прозою та поезією. Біт-покоління мало вплив на культурну свідомість своїх сучасників із середини 1940-х років та завоювало визнання наприкінці 1950-х років.

141

Норман Мейлер (1923-2007) — американський письменник, журналіст, драматург, сценарист, кінорежисер. «Маямі та облога Чикаго» — його документальний роман, що вийшов 1968 року.

142

«Бонзо, час спати» — американський комедійний фільм 1951 року Фреда де Кордови, в якому знімається Роналд Рейґан.

143

«Ньюзвік» (Newsweek) — щотижневик з ліберальним ухилом, один з трьох найбільших щотижневих журналів США; друкувався в Нью-Йорку з 1933 до 2012 року; нині доступний лише онлайн. «Нью-йоркер» (New Yorker) — американський щотижневик, що публікує репортажі, коментарі, критику, есеї, художні твори, гумор, комікси та поезію; видається з 1925 року.

144

Елітний гольф-клуб на Ямайці.

145

Енґелберт Гампердинк — британський естрадний співак, широка популярність якого припала на другу половину 1960-х та 1970-1980-ті роки.

146

Мається на увазі Джон Леннон та його пісня «Дайте миру шанс» (Give Peace a Chance).

147

Денгемтаун — район у Кінгстоні.

148

«Модний дред» (Natty Dread) — альбом гурту «Боб Марлі й Вейлерс» (Bob Marley & The Wailers) (1974); згодом natty dreadlocks стали називати себе всі растафарі.

149

Роузтаун, Лізардтаун — райони Кінгстона.

150

Традиційний карибський алкогольний коктейль на основі рому, ананасового соку і (бажано) кокосового молока.

151

«Фішер-Прайс» (Fisher-Price) — компанія та однойменний бренд виробників дитячих іграшок.

152

Рутс-реґі — стиль, що виник наприкінці 1960-х років на основі раннього реґі та ритміки барабанів Наябінгі (обрядові барабанні сесії, названі на честь міфологічної принцеси Наябінгі); тематика текстів — релігійна, растафаріанська. Серед найвідоміших виконавців: Альфа Блонді, Лі «Скретч» Перрі, Боб Марлі та інші.

153

Hasta тапапа, luego (ісп.) — до завтра, згодом.

154

«Африкен гербсмен» (African Herbsman) — альбом ямайського гурту «Зе Вейлерс» (The Wailers).

155

Тонтон-макути — таїтянська міліція, воєнізована опора режиму таїтянського диктатора Франсуа Дювальє (1907-1971), що вирізнялася крайньою жорстокістю.

156

Шотландський дитячий віршик.

157

Девон-гаус — садиба, одна з головних національних пам’яток Ямайки і символ того культурного розмаїття, що робить цей острів таким самобутнім. Розміщена в самому центрі Кінгстона, споруда яскраво контрастує з шумом та метушнею столиці Ямайки.

158

Джим Вест — головний герой популярного американського телесеріалу 1960-х років «Дикий, дикий Захід».

159

Вірш Клода Мак-Кея (1890-1948), американського письменника ямайського походження.

160

Фрибейз — очищений кокаїн.

161

Bye-bye (англ.) — до побачення.

162

Ноел Ковард (1899-1973) — британський драматург, актор, композитор і режисер.

163

«Нічний наліт» (Ambush in the Night) — назва відомої пісні Боба Марлі, яку він створив після замаху на його життя в грудні 1976 року.

164

Мається на увазі американський серіал «Маленький будиночок у преріях», перша серія якого вийшла у вересні 1974 року.

165

Сволловфілдська церква — великий храм у Кінгстоні, один з найпопулярніших у столиці Ямайки; громада засновувалась як незалежна євангелістська церква, хоча нині належить до протестантської деномінації Братська церква.

166

23 листопада 1976 року прем’єр-міністр Ямайки Майкл Норман Менлі добився дострокового розпуску парламенту, де його партія мала більшість, а нові вибори були назначені вже на 15 грудня того ж року, — і це в умовах надзвичайного стану, що діяв у країні з червня. Опозиція не була готова до перевиборів, і партія прем’єра зрештою зміцнила свою владу, набравши ще більше голосів, ніж на попередніх виборах. До того ж це відбувалося на тлі підготовки до концерту гурту Боба Марлі за мир, до якого керівна партія безпосереднього стосунку не мала, але хотіла записати цю акцію у свій актив.

167

Маркус Ґарві (1887-1940) — діяч всесвітнього руху чорношкірих за права та звільнення від гноблення; народився на Ямайці.

168

«Мелоді мейкер» (Melody Maker) — популярний британський музичний часопис.

169

Назва однієї з пісень Боба Марлі.

170

Ерик Клептон — британський рок-музикант.

171

Кавер-версія — авторська музична композиція (часто відома) у виконанні іншого музиканта; тут мова про кавер Ерика Клептона на пісню Боба Марлі «І Shot the Sherrif».

172

Мається на увазі імператор Ефіопії Хайле Селассіє І, якого прихильники растафаріанства називали Джа, вважаючи одним з утілень Бога на Землі.

173

Прип. 3:6 (тут і далі цитати з Біблії в перекладі Івана Огієнка).

174

Фрази і назви пісень Боба Марлі.

175

«Гаммерсміт одеон»

1 ... 241 242 243 ... 247
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Коротка історія семи вбивств», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Коротка історія семи вбивств"