Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Острів Скарбів 📚 - Українською

Читати книгу - "Острів Скарбів"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Острів Скарбів" автора Роберт Льюїс Стівенсон. Жанр книги: 💙 Сучасна проза / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 24 25 26 ... 50
Перейти на сторінку:
ми бігли, хоча я нічого не відповідав.

За гарматним пострілом пролунав і залп із гвинтівок. Потім запала тиша, і я побачив за чверть милі від нас британський прапор, що гордо майорів над лісом.

Частина четверта

У блокгаузі

Розділ XVI

Розповідь лікаря про те, як вони покинули шхуну

Обидві шлюпки відчалили від «Іспаньйоли» в напрямку берега близько пів на другу, коли, якщо сказати по-морському, пробило три склянки. Капітан, сквайр і я обговорювали в каюті наше становище. Був би хоч легенький вітерець, ми напали б зненацька на шістьох бунтівників, яких лишили на судні, підняли кітву й пішли б у море. Але стояло мертве безвітря, і, на додачу, увійшов Гантер і повідомив, що Джим Гокінс сів у шлюпку і разом із рештою вирушив на острів.

Ніхто з нас, звісно, не сумнівався у Джимі, але ми дуже занепокоїлися через нього. Від таких людей можна очікувати чого завгодно, і, зізнаюсь відверто, ми не сподівалися побачити його знову. Ми вийшли на палубу. Від спеки смола взялася пухирями в пазах. У повітрі стояв гнилий, нездоровий запах. Навіть не маю сумнівів, що у цій огидній бухті було вогнище зарази жовтої пропасниці та дизентерії. Шестеро паскудників із незадоволеними фізіономіями сиділи в кубрику під вітрилом.

На березі біля гирла річки ми бачили дві причалені шлюпки. Їх стерегли двоє матросів, і один із них висвистував веселу пісеньку.

Бездіяльність ставала нестерпною, і ми вирішили, що я з Гантером поїду в ялику на розвідку. Ми спрямували ялик до берега, ліворуч від шлюпок, прямо туди, де на мапі був позначений блокгауз. Побачивши нас, двоє матросів біля шлюпок, мабуть, сполошилися: урвався свист, і вони про щось між собою порадилися. Якби вони повідомили про нас Сильвера, напевно, все сталося б інакше. Та їм, вочевидь, дали певні інструкції, тож вони вирішили не бити на сполох і далі безтурботно висвистували.

Берег у тому місці трохи йшов вигином, і я навмисне спрямував ялик так, щоб вони загубили нас. Коли ми приставали, шлюпки вже щезли з очей. Вистрибнувши на берег, я побіг так швидко, як тільки міг, підклавши під капелюха для захисту від сонця шовкову хустку і тримаючи напоготові два пістолі.

Не встиг я відійти й на сотню ярдів, як побачив блокгауз. Його побудували на пагорбі, звідки униз стікав чистий та прозорий струмок. У блокгаузі могли розміститися десятки два людей. Для гвинтівок було прорубано бійниці. Простір навколо блокгауза був обнесений частоколом у шість футів заввишки, без жодного входу. Перебратися через частокіл було нелегко, а сховатися за ним – майже неможливо. Ті, хто перебував у блокгаузі, могли розстрілювати нападників, наче куріпок, і, якщо мати достатній запас патронів і провіанту, можна відбити напад навіть полку. Мою увагу полонило джерело. Хоча в нас у каюті на «Іспаньйолі» всього було повно: зброї, амуніції, харчів, та ми не передбачили у достатній кількості одне – воду. Мої думки раптом перервав жахливий, вочевидь, передсмертний людський крик. Я немало бачив і вбитих, і поранених, коли служив у військах під проводом герцога Кемберлендського й сам був поранений під Фонтенуа, та серце моє стислося. «Це загинув Джим Гокінс» – промайнула мимовільна думка. Я був старим вояком, та ще й хірургом. А в нашій справі не можна гаяти ані хвилини. Я швидко все вирішив і поспішив до берега. Гантер, на щастя, виявився неперевершеним веслярем. Ми стрімко пронеслися протокою й невдовзі опинилися на борту шхуни.

Коли я приєднався до своїх друзів, вони були надзвичайно схвильовані. Сквайр сидів блідий як крейда. Добряга з гіркотою думав про те, на яку небезпеку наразив нас усіх. Один з шести матросів почувався теж, видно, не дуже добре.

– Молодик, мабуть, новачок у цій справі, – мовив капітан Смолетт, кивнувши у його бік. – Він мало не знепритомнів, лікарю, коли почув той крик. Ще трохи – і він у наших лавах.

Я повідомив капітану свій план, і ми обговорили подробиці його виконання.

Ми поставили старого Редрута в забарикадованому матрацом запасному проході між каютою й кубриком і дали йому чотири заряджених мушкети. Гантер підвів шлюпку ближче до кормового ілюмінатора, і ми з Джойсом взялися вантажити її порохом, мушкетами, сухарями, окостами, прихопили також барильце коньяку і мій ящик з медикаментами.

Сквайр і капітан вийшли на палубу. Капітан покликав боцмана, який був за старшого серед шістьох матросів.

– Містере Гендс, – почав Смолетт, – нас тут двоє, і в кожного по два заряджених пістолі. Якщо хтось подасть сигнал на острів, того я вб’ю на місці.

Бунтівники остовпіли на мить, а як оговталися, то, порадившись, кинулися вниз, вирішивши, вочевидь, завдати нам удару з тилу. Але наскочивши у вузькому проході на Редрута з мушкетами, побігли назад.

– Геть, собако! – гаркнув капітан, коли голова одного з матросів висунулася з люка.

Голова миттю щезла, і всі шестеро боягузів кудись поділися.

Ми із Джойсом навантажили вщерть шлюпку необхідними речами і, веслуючи щодуху, помчали до берега.

Наша друга поїздка стривожила двох матросів на березі. Вони припинили насвистувати пісеньку й, ще до того як ми оминули мис, один із них вискочив зі шлюпки й чкурнув углиб острова. Спочатку я думав було змінити свій план і захопити їхні шлюпки, але побоявся – а що як Сильвер і решта перебувають десь тут, неподалік, і ми втратимо все у гонитві за двома зайцями. Ми пристали там, де й раніше, і заходилися тягати вантаж у блокгауз. Навантажені по саме нікуди, ми донесли наші припаси й перекинули їх через частокіл. Потім, залишивши для охорони Джойса із шістьма мушкетами, ми з Гантером повернулися до шлюпки й знову закинули вантаж на спину. Так без відпочинку й перепочинку ми в кілька прийомів перетягли весь вантаж. Джойс і Гантер залишилися в блокгаузі, а я, гребучи щосили, повернувся на «Іспаньйолу».

Ми вирішили ще раз навантажити шлюпку. Хоча це було ризиковано, та не так уже й нерозважливо, як видавалося. За нашими ворогами була перевага у чисельності, але їм бракувало зброї. Ні в кого з бунтівників на березі не було мушкета, тож, перш ніж вони наблизяться до нас на відстань пістолетного пострілу, ми встигнемо застрелити принаймні шістьох.

Сквайр очікував мене біля кормового ілюмінатора. Він помітно повеселішав. Завзято підхопивши кинутий мною кінець, він підтягнув шлюпку, і ми знову заходилися її вантажити. Вантаж складався, головним чином, зі свинини, пороху та бісквітів. Ми захопили також мушкети для

1 ... 24 25 26 ... 50
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Острів Скарбів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Острів Скарбів"