Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Не дівчина не чародія, Максим Вазанов 📚 - Українською

Читати книгу - "Не дівчина не чародія, Максим Вазанов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Не дівчина не чародія" автора Максим Вазанов. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 24 25 26 ... 35
Перейти на сторінку:
Глава 12. Дубліс і Тур

Так йому ввижалося.

– Я довго спав? – спитав творець.

У відповідь, пазузу показав незрозумілий жест – наче погодився.

Митець озирнувся – пліт пазузу-рікоплавця лежав на чистому білому пляжі, котрий смачно відрізав солоні океанські води від будиночків, зібраних з розмальованого дерева та кольорової цегли. Ці домівки приховували пейзажі древніх дібров від очей гостей погоста Дубліс, котрому забуті маленькі люди сорок років тому дарували статус міста.   

Але Сірого, здебільшого, хвилював океан, який він ще не бачив.

– Поха, – заявив пазузу, відволікаючи митця від омріяних роздумів.

Згідно з картами, могло минути не менше двох діб після того, як північніше устя Єлейсісу їх захопила Меркуріанська тепла течія – волокла далі, на північ, сюди, де вона торкалася Дубліса та Тура. 

Творець не знав, яким буде сигнал. Однак, волохатий супутник опередив усі думки та підняв над вітрилами плота чорний прапор із білим кажаном – символ «Кажанства», крихітної державки, що існувала в місті Сімозер, у межах великого старовинного палацу, захопленого тридцять дев’ять років тому.  

– Іхи… Хеба йхи, – зітхнув пазузу.

– Треба йти, – погодився творець і пішов навмання.

На пляжі було чимало риболовів, які лагодили свої човни. Навколо ходили торгівці. А ремісники продавали прямо тут ложки з китових кісток, такі ж ножі, жолуді, сокири з величних раковин і дубові дошки.

Творець роздивлявся незнайомі товари – скоро він спіткнувся наче хлопчик.

– Ну, куди! – почув він незнайомий шепіт, що нагадував дуже тихий крик.

– Лі?

– Атож! – погодилася лялька.

– І я! – заявив про себе Сі.

– Швидко за нами, – шепіт став упевненим і ще тихішим. – Ти все зрозумієш.

Люди не звертали на них увагу – ляльки виглядали наче легкі забуті речі, захоплені вітром, котрий тягнув їх далі.

Отож, вони перейшли довгу вулицю.

Звернули до провулку.

І ще один. Ширший провулок.

– Заходь у Ствол, – казав Сі.

То була металева труба, де можна було йти, всередині, у повний зріст – наскрізь – до невисокої дерев’яної споруди, що, разом із трубою-стволом утілювала собою перегорнутий на бік револьвер.

Цей храм не виглядав безлюдним – Сірий чув дитячий сміх і гучні голоси.  

– Ви візьмете той револьвер? – звертаючись до ляльок, запитав творець.

– Ні-ні-ні, ти що не бачиш? Які у нас маленькі ручки! – сказала Лі. – Ми не зможемо нести.  

– Чекай коло вівтаря, – казав Сі.  

Минули лічені миті, і ляльки зникли у напівтемряві «ствола».

А митець ішов далі. Він опинився у невеликій залі, заставленій механізмами, які втілювали деталі справжнього револьверу.

Справжній храм бога Кберджа. Він існував наче на зло забороні на зброю. Влада Дубліса закривала на це очі, бо такий храм сильно дратував турців. І, водночас, подобався місцевим – як раз, творець бачив дітей і дорослих, які роздивлялися справжній револьвер і блукали очима вздовж ретельно розписаних стін, де хизувалися старими фарбами картини кровавих револьверних перестрілок. 

Сірий повторював дії візитерів і ходив навколо зали.

Він заздалегідь витяг із заплічної торби книгу про секрети майстрів живопису та тримав її так, щоб це було помітно.

Він справді все зрозумів, коли служителі храму, чиї обличчя закривали маски, «обличчя мертвих людей», раптово щось побачили з боку іншого входу. Вони побігли туди, у бік «рукоятки» храму-револьверу, притримуючи свої занадто високі циліндри. І митець побачив: за жерцями Кберджа потяглися зацікавлені глядачі. А він сам залишився на місці, ніби не помітив той початок подій.

– Ну що там? Горить? – ричав дорослий чоловік.

– Тут пожежа-а! – кричав хлопець або дівчинка.

Творець, крок за кроком, обережно наблизився до незвично-мармурового вівтаря, створеного у вигляді голого розстріляного чоловіка, що умирав від ран.  

Сірий повторив жести, котрі довго тренував на погості Могу: він розкрив книгу та нахилився до вівтаря, ніби хотів обережно порівняти неповторний оригінал і книжкову ілюстрацію – дістав металеву копію револьвера з книги, поклав на вівтар, і сховав револьвер у книгу. Копія справді була ідеальною – нещодавно творець відкрив у собі розуміння таких нюансів.

Отже, він розгорнувся та пішов до «рукоятки», де юрмилися люди.

Там, на вході, палала крамниця, котра належала жерцям – там торгували друкованими картинками та пам’ятними монетами-медальйонами у вигляді револьверів.  

Напевно, вони не боялись крадіїв, тому що у світі залишалося дуже мало місць і міст, у яких толерували б небезпечних стрільців.

І Сірий спокійно вийшов із храму-револьверу, з револьвером у книзі.

З океану на Дубліс накотилися важкі сірі хмари – у будь-яку мить міг легко початися дощ.  

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 24 25 26 ... 35
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не дівчина не чародія, Максим Вазанов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Не дівчина не чародія, Максим Вазанов"