Книги Українською Мовою » 💙 Дім, Сім'я » Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути 📚 - Українською

Читати книгу - "Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути" автора Наум Петрович Иойриш. Жанр книги: 💙 Дім, Сім'я / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 24 25 26 ... 51
Перейти на сторінку:
вершкового масла.

Яблука, мочені в медовій воді. Обмиті водою яблука (найкраще антоновку) кладуть у діжку і заливають медовою водою. Медову воду готують так. В 10 л води додають 600 г меду і 3 столові ложки солі. Суміш кип'ятять і після охолодження заливають нею яблука. Через 1 — 11/2 місяця мочені яблука готові.

Застосування меду в поєднанні з лікарськими рослинами

Наводимо короткий опис (в алфавітному порядку найуживаніших лікарських рослин у поєднанні з медом).

Алое, столітник, сабур (Aloe Mill.). Для лікування застосовують згущений сік листя алое, найчастіше Aloe frox Mill., відомого в фармацевтичній практиці під назвою «сабур» — темно-коричневого кольору з своєрідним неприємним запахом і гірким смаком. У народній медицині при лікуванні легеневого туберкульозу сік свіжого листя алое в суміші з жиром і медом користується значною популярністю в такому прописі:

Меду — 100,0

Масла вершкового — 100,0

Смальцю або гусячого жиру — 100,0

Соку алое свіжого — 15,0

Какао в порошку — 100,0

Приймати по одній столовій ложці на склянку гарячого молола 2 рази на день, ранком і увечері.

Бедринець звичайний (Pimpinella Saxifraga L.). Відвар з бедринцю звичайного у воді і вині (1 : 1) або у вигляді настою (10 г коріння на 200 г води) з медом приймають по одній столовій ложці 3—5 разів на день. Цей відвар або настій вважається дуже добрим відхаркуючим засобом, а також дає користь як зміцнюючий засіб після перенесених захворювань. Чай з бедринця звичайного з шипшиною і медом п'ють по 2 склянки на день проти каменів сечового міхура. А. Рафф вважає, що цей чай з медом є радикальним засобом при каменях сечового міхура. Відомий швейцарський знавець лікарських трав І. Кюнцле в щорічнику, який вийшов у 1945 р. 24-м виданням, рекомендує давати дітям при дифтерії по столовій ложці порошку бедринцю з медом кожні 4 години.

Брусниця (Vaccinium Vitis idaea L.). Вічнозелений кущ з родини вересових, росте у хвойних і листяних лісах в середній і північній смугах СРСР, на Уралі, в Сибіру. Для лікування використовується переважно листя брусниці, яке широко застосовується в народній медицині у вигляді відварів при ниркових каменях, ревматизмі і подагрі. Застосовують настій (20 г листя брусниці на склянку води) і чай з листя брусниці з медом (одна столова ложка на склянку настою чи чаю).

Бузина чорна (Sambucus nigra L.). Для лікування використовуються квіти і плоди. Приготований з квітів чай є добрим потогінним засобом. Плоди в свіжому вигляді застосовують при ревматизмі і невралгіях, а кора є сильним сечогінним засобом. Бузина містить дубильні і білкові речовини, яблучну, валеріанову та оцтову кислоти, віск, смолу та інші речовини. Чай із квітів бузини (Sambucus nigra L.) п'ють з додаванням меду по півсклянки ранком і увечері протягом місяця. Чай готують так: 1 — 11/2 столові ложки квітів бузини настоюють на склянці води, додавши ложку меду, п'ють по столовій ложці 5 разів на день. Такий чай з медом вважається добрим потогінним засобом при гарячкових станах, при грипі, суглобному ревматизмі.

Чай із квітів бузини (15 г), м'яти холодної (15 г), деревію (15 г), невеликої кількості товченого імбирю варять з 1,5 л води на малому вогні. Потім чай проціджують і п'ють з медом (1 столова ложка меду на склянку чаю) по півсклянки 6 разів на день при сильних болях у животі.

Чай із квітів бузини (2 столові ложки на 0,5 л води) по 3—5 чашок на день слід приймати з медом при кашлі, гарячкових станах. Лай з 6—8 подрібнених листків бузини на склянку води з додаванням меду і шавлії можна приймати при геморої по півчашки на день протягом 4—5 тижнів. Квіти бузини містять яблучну, валеріанову, винну кислоти, холін, ефірне масло, цукор, в'яжучі та красильні речовини і гормональну речовину, що діє стимулююче на залози внутрішньої секреції.

Валеріана лікарська (Valeriana officinalis L.). Валеріанові краплі користуються загальновідомою популярністю як засіб, що заспокоює нервову систему і застосовується при нервовому збудженні, безсонні і т. д.

Себастьян Кнейп рекомендує чай з валеріанового кореня і рути з медом при істерії. Він рекомендує пити по столовій ложці Через кожні 2 години.

Гірчиця (Sinapis). Відвар з гірчичного насіння, меду та квітів лілії є добрим засобом від веснянок. К. Апініс повідомляє, що цим відваром усуваються веснянки і плями на лиці і шкіра стає ніжкою і тонкою. Змазування шкіри медом зберігає її м'якою і гнучкою, не допускає випаровування води і захищає уражені місця від попадання шкідливих мікроорганізмів.

Дрік жовтий (красильний) (Genista tinctoria L.) ще недавно широко застосовувався в народній медицині як добрий лікувальний засіб при золотусі, переломах, венеричних і шкірних (лишаї, нариви) захворюваннях. Насіння дроку містить алкалоїд цитизин — C11H14N20, який збуджує дихання.

За повідомленням С. Є. Землінського, в останній час чай із зелених частин дроку був випробуваний у клінічних умовах і дав добрий лікувальний ефект при захворюваннях щитовидної залози.

Ертель і Бауер повідомляють, що чай дроку з медом чудово діє при значній втраті сил, серцевій слабості із зниженим кров'яним тиском.

Дуб звичайний (Quercus Robur Asch.). Для лікування застосовують жолуді, кору і листя. Дубова кора (Cortes Quercus) містить близько 20% дубильних речовин і широко застосовується як добрий в'яжучий засіб для полоскання горла, при розм'якшенні ясен, стоматитах і т. д.

К. Апініс зазначає, що чай з дубового листя, жолудів і кори з медом є відмінним засобом при захворюваннях легень, шлунка, печінки. Вона вважає, що додавання до цього чаю меду посилює його лікувальне діяння. Ертель і Бауер рекомендують чай із дубової кори та жолудів з медом як добрий засіб від золотухи.

Еукомія (Eucommia). В народній медицині Абхазії відвар із кори еукомії широко застосовують при склерозі серця. Експериментально (на кролях, котах) доведено, що екстракти і настої еукомії, введені внутрішньовенно, знижують кров'яний тиск. Ці дані були підтверджені також спостереженнями, проведеними на хворих в інституті експериментальної і клінічної терапії Академії медичних наук СРСР. Ми випробували тінктуру еукомії з медом по 20 крапель на чайній ложці меду 3 рази на день при гіпертонічній хворобі, що дало добрий лікувальний ефект, значно знизивши кров'яний тиск.

Конюшина лугова (Trifolium pratense L.). Для лікування в народній медицині використовують квіти (головки) конюшини у вигляді відварів і чаю як відхаркуючий і сечогінний засіб, а також для припарок при лікуванні опіків і наривів. Д. Швікуле зазначає, що чай із квітів конюшини лугової з медом є

1 ... 24 25 26 ... 51
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути"