Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Буря на озері, Ростислав Феодосійович Самбук 📚 - Українською

Читати книгу - "Буря на озері, Ростислав Феодосійович Самбук"

498
0
12.05.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Буря на озері" автора Ростислав Феодосійович Самбук. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 26 27 28 ... 37
Перейти на сторінку:
делікатною: зрозумів, що може завадити чекістам, і попросив дозволу побути біля човна. Шугалій лише поплескав його по плечу, і Володька почимчикував до озера з твердим наміром поспати десь у затінку.

Лопатинського довго шукати не довелося: ремонтував задній міст «ЗІЛа» просто біля естакади, куди загнали машину. Лейтенанта вже знав, обтер руки ганчір'ям, повагом і акуратно, з цікавістю зиркнув на Шугалія і, дізнавшись, хто хоче поговорити з ним, мовив розважливо:

— Чого не поговорити? Можна й поговорити, якщо вже треба… Чим можемо, тим і допоможемо.

Вони сіли біля металевої бочки з іржавою водою, де плавали недокурки. Шугалій пригостив Лопатинського сигаретою з фільтром, той узяв акуратно чорними від мастила пальцями, затягнувся глибоко й відкинувся на спинку лавки, збитої з необструганих дощок, почорнілих від часу. Взагалі, тут усе здавалося Шугалієві темним: і витолочена тракторними гусеницями трава, і чорні дерев'яні стіни майстерні, навіть синій комбінезон Лопатинського засмальцювався до чорноти. Тільки біла сигарета в темних пальцях і на диво білі рівні зуби в Лопатинського — він усміхався, показуючи зуби, і капітанові було приємно дивитися на нього: відкритий погляд, розумні очі й доброзичлива усмішка. Мовчить, чекаючи запитань, либонь, знає собі ціну, бо поводиться статечно, нема в ньому метушливості й запопадливості, які виказують людей дрібнуватих або з не зовсім чистою совістю.

Шугалій вирішив повести розмову відкрито, без натяків і замовчувань. Йому вже не раз доводилося зустрічатися з людьми такого типу — знав, що на них можна покластися, навіть довірити таємницю, і вони часто допомагали капітанові. На жаль, подумав Шугалій, йому доводиться більше мати справу з покидьками роду людського, але що зробиш — професія вже така, хтось мусить виконувати й такі обов'язки. Тим приємніше було капітанові бачити ці розумні очі й приязну усмішку. Мовив, теж приязно усміхнувшись і підступивши ближче до Лопатинського:

— Оце сподіваємось на вашу допомогу, Степане Степановичу.

— Чого ж не допомогти? Якщо тільки зможу… Одна справа в нас — я от машини ремонтую, ви щось інше робите, теж потрібне. Таке вже життя…

— Лейтенант Малиновський уже питав вас про Кузя. Що робив він уранці вісімнадцятого серпня? Де і з ким був? Чи не приїздив хтось до нього напередодні або вісімнадцятого на світанку?

— Овва, скільки одразу! Давайте потихеньку. Перше — що Кузь робив уранці вісімнадцятого серпня?

— Так.

— Мені на роботу о шостій заступати, жінка будить о п'ятій. Кузь о цій порі в дворі вже порається. О п'ятій ще темно було, але бачив його.

«Отже, він не міг бути в цей час в Озерську, — подумав Шугалій, — і до Завгороднього заходив хтось інший». Запитав:

— І що ж робив Кузь?

— Виніс щось із сарая і городами до озера. Повз мою садибу. А завулком ближче й зручніше. Я ще здивувався: чого повну каністру довгим шляхом перти?

— Чому вважаєте, що каністра була повна?

— Навіщо на озеро порожню нести? По воду? Так у криниці — залийся. І знаєте, як повну несуть, — руку відтягає.

— Логічно, — погодився капітан. — І що, гадаєте, в каністрі?

— Бензин, що ж іще?

— Припустимо, справді бензин. Отже, Кузь заправив бак і кудись поїхав.

— Точно, поїхав.

— Бачили?

— Мотор завів. А він у Кузя кашляє, поки не розігріється. І смикати треба довго, магнето погане. Прогрів мотор і поїхав.

— Рибалити?

— Вітер уже знявся, хто ж рибалитиме? Хвиля йшла ще невеличка, їхати можна, а рибалити — зась.

— Куди міг поїхати?

— Хто ж його зна, може, до Озерська… Та навряд чи. О дев'ятій уже був дома. В нього кріпильний болт полетів, то приходив до мене в майстерню.

— Не розпитували, куди їздив?

— Для чого це мені? Коли б знаття… Либонь, до «Срібного бору». Турбаза в нас, чули?

— Між Вільховим і Пилипівцями?

— Точно. Якісь там справи в Кузя, кілька разів бачив — туди шурує.

— Сімнадцятого серпня ніхто до Кузя не приїздив?

— Не бачив.

— А не чули, щоб Кузь погрожував ветлікареві?

— Тому, що втопився? Це ж усі знають, ветлікар махінації Опанасового брата викрив, та й в самого Опанаса рильце в пушку. Три роки дали, однак відбув лише половину. Коли повернувся, нахвалявся: я тамтому ветеринару не прощу, за Опанасом Кузем нічого не пропадає, ані добре, ані погане!

— І як ви вважаєте, міг здійснити свої погрози?

Лопатинський похитав головою.

— Пусте, — мовив. — Цей Опанас — базікало.

— Людина іноді робить таке, що ніколи не вгадаєш.

Лопатинський промовчав, але було видно — залишився при своїй думці.

— Чи не могли б ви зробити нам одну послугу? — запитав Шугалій по паузі.

— Якщо в моїх силах…

— Вісімнадцятого вранці хтось міг в очеретах біля вашого села перевернути човна. Перед бурею чи під час неї. Потім виштовхнув човна на чисту воду, і його знесло в озеро. Треба знайти місце, де витолочені очерети.

— Багато часу минуло, — заперечив Лопатинський. — Прим'яті очерети піднялися, а поламані міг вирвати.

— Отож, — зітхнув Шугалій, — ми сьогодні шукали й не знайшли.

— Я ще подивлюся.

— І от що, — додав Шугалій. — Можливо, той чоловік віз у човні велосипед.

Лопатинський кивнув,

— Пошукати сліди?

— З вісімнадцятого не було жодного дощу. Може, й залишилися.

— Спробую.

— До речі, в Кузя велосипед є?

— Аж два. В нього і в жінки.

— Ми вам вдячні, Степане Степановичу, і прошу вибачити…

— За що ж вибачатися? Чим можу, допоможу. Не тільки я — ми з хлопцями очерети прочешемо.

Шугалій затривожився.

— Не хотілося б, щоб багато народу… Розголос піде…

— Не хвилюйтеся.

1 ... 26 27 28 ... 37
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Буря на озері, Ростислав Феодосійович Самбук», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Буря на озері, Ростислав Феодосійович Самбук"