Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Червона Офелія 📚 - Українською

Читати книгу - "Червона Офелія"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Червона Офелія" автора Лариса Підгірна. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 26 27 28 ... 60
Перейти на сторінку:
став об’єктом пристрасті Крамовського і погрожував театральному метру викриттям…

— Таааак…. — погодився Снігірів. — Цілком імовірна версія, Марку!… А твоя подруга, Олеся Дмитрівна Біличенко, просто безцінна! — додав він.

Марко стиснув плечима.

— Вона жінка… А жінки іноді балакають просто так, не розмірковуючи про те, що, можливо, говорять зайве…

— У всякому разі, Марку, тобі варто продовжувати знайомство з цією актрисою… Її інформація дійсно безцінна! — бадьоро усміхнувся Снігірів. — Вона ж тобі подобається, чи не так? А про життя-буття Крамовського в Петербурзі обов’язково наведемо довідки…

— Що ще розповідає твоя театральна богиня? — поцікавився Снігірів за мить.

— Що репетиції «Гамлета» польською у розпалі, — відповів Марко.

Фамільярність Снігіріва щодо Олесі його дратувала, але у словах генерал-хорунжого була своя істина. І якщо він хоче працювати у Розвідочній управі, то має навчитися пропускати мимо вух певні формулювання свого начальства…

— Відчуваю: не з проста Савович узявся за того «Гамлета»! — промовив Швед.

— Звісно, не з проста! — Снігірів долив собі у філіжанку з кавника. — Ти ж чув про наміри Петлюри щодо Польщі… Вчора на бенкеті Крамовський мав розмову з головнокомандувачем і, до речі, поділився своєю ідеєю польськомовного спектаклю… Вгадай, що він напланував!

Марко запитально поглянув на Снігіріва.

— Гастролі театру! До Волочиська.

— Тобто… поближче до кордону? — проказав Марко.

— Саме так, — кивнув Снігірів. — Волочиський драматичний театр там просто через дорогу від пропускного пункту, а до Тарнорудської застави — рукою подати. До речі, мешкати панове артисти будуть саме у Тарноруді, в колишньому маєтку Мордвінових… Уловлюєш, Шведе?

— Уловлюю, так… — Марко замислився. — Крамовський вирішив побалувати мистецтвом волочиське панство?

— Угу! — кивнув Снігірів. — Тільки за цією версією, Марку, все якось дуже просто виходить…

— Просто, але геніально! — проказав Марко. — А кому спаде на думку підозрювати у діалогах принца датського та Офелії таємні зашифровані послання для більшовиків? Якої, ви кажете, Крамовський виспівував у «Бель В’ю»? — перепитав він у Снігіріва.

— Своєї улюбленої… «Чорна я си чорна»… — з посмішкою відповів той. — Вибачай, не маю хисту, тому заспівати не утну.

— Та я мелодію знаю, — усміхнувся й собі Марко. — А вам назва цієї пісні ні про що не говорить? Бо усього вимальовується, що наш Микола Савович і є тією шекспірівською «смаглявою леді», чи то пак «чорнявою красунею» — більшовицьким агентом, який керує тут, у Кам’янці, усією агентурною сіткою! Розкладаєш цей пасьянс і так і сяк — усі ниточки до нього тягнуться…

— Схоже на те, — погодився Снігірів. — Ще й головнокомандувач прихильний до нього аж занадто… Петлюра цінує людей мистецтва, але якщо цей Крамовський виявиться більшовицьким агентом…

— Ви розумієте… — проказав Марко, — все ускладнюється тим, що театральна натура дозволяє Крамовському грати нестандартно, використовуючи такі можливості й ходи, про які ми й гадки не маємо!

Переконаний: ці гастролі у Волочиську він задумав саме з метою передачі кліше. Тільки уявіть: інформацію передаватимуть, самі того не відаючи, актори під час спектаклю. От, хоча б та ж Олеся Дмитрівна! Гратимуть «Гамлета» польською, відповідно до тексту старого видання друкарні Мархоцького… І якщо все буде саме так, ми навіть не знатимемо, кому та інформація призначатиметься, адже у залі буде купа народу! Тож зв’язковим може виявитися будь-хто. До того ж, якщо не помиляюся, у Волочиську знаходиться вузлова залізнична станція. Кліше можна непомітно вивезти потягом, переправити через Збруч… Просто заховати в когось у Волочиську чи Тарноруді… Шукай тоді голку в копиці сіна…

Снігірів почухав потилицю.

— Слушно! От що буває, коли інтелігенція стає на бік ворога… — мовив, зітхнувши. — Схоже, пан Крамовський знущається над нами, просто під носом провертаючи свої справи.

Але, Марку, за такою логікою можна підозрювати і твого побратима… Цього, Чорницького!

— Костя? — перепитав Марко.

— І прізвище підходяще ЧОРНицький, — вів далі Снігірів. — І у френчі без погонів він ходить, і військову підготовку має…

— Із Волочиська родом… — додав Швед.

— Отож-бо! — знову клацнув пальцями Снігірів.

— Але Кость не може бути більшовицьким агентом… Ні, це не можливо… — заперечив Марко. — Ми з ним разом…

— Я тобі казав, — суворо нагадав Снігірів, — ворог може завербувати навіть твою рідну матір, Марку. Натиснути на слабинку і завербувати. Не довіряй нікому! Особливо тим, кому завше довіряєш…

— Так можна розумом… тойво… — покрутив пальцем біля скроні Швед.

— Можна, — погодився Снігірів. — Але не треба! До речі, непогано було б, якби хлопакам, котрі стояли на чатах біля палати покійного Трегуба, у лікарні, показати фотокарточку твого Чорницького… І Крамовського теж… А раптом!

— Навряд чи Крамовський буде так ризикувати собою, — похитав головою Марко. — Він, звичайно, актор, міг і затримуватися, але все це надто небезпечно! Простіше було б послати когось.

— Ми справді зачекаємо, — погодився Снігірів. — Але тільки для того, аби викрити усю цю компанію. У «Чорнявої красуні» мають бути зв’язкові, помічники… Будеш тепер відслідковувати кожен крок свого друга. І з Біличенко теж будь пильним.

— Із мамою теж, я пам’ятаю, — зітхнув Швед.

— Марку… Те, що тобі сподобалася гарна жінка, не має позбавляти тебе пильності і холоднокровності. Інакше ти для нашої справи не годишся. Так і зарубай собі на носі, — безапеляційно промовив Снігірів. — Ферштейн?

— Слухаюсь, пане генерале-хорунжий.

— До речі… — промовив Снігірів, пильно подивившись на Шведа. — А тобі відомо, хто такий Георгій Караєв?

— Тобто… чи знайоме мені ім’я духа, якого начебто викликала Анна Головацька? — перепитав Марко.

— Так.

— Ім’я видається мені знайомим, але людини з таким ім’ям я не знаю!

— Георгій Караєв, — проказав Снігірів, — росіянин татарського походження, колишній офіцер царської армії, червоний комісар, соратник цього недолюдка, Михайла Муравйова. Брав участь у різні українців, у Хоролі. Коли гордієнківці вибили тих собак з міста, то побачили таке, від чого кров холоне. Такі нелюдські знущання нашим братам і сестрам довелося там стерпіти… Як Всеволод Петрів прибуде до Кам’янця, то розпитаєш його сам.

— Нічого собі… — присвиснув Марко. — Тоді я точно не розумію сенсу того псевдоспіритичного сеансу… Розбалакати публіку?

— Цілком можливо… — погодився Снігірів. — Цілком можливо… Теж не поганий спосіб визначити рівень лояльності місцевої інтелігенції.

— Інтелігенція, як би це пом’якше сказати, — промовив Марко, — ковтала все мовчки, не особливо сперечаючись…

— Так ото ж бо… вважають, що вдягнули вишиванки, поставили «Наталку-Полтавку» до приїзду головнокомандувача, а далі хоч потоп… Пристосуванці кляті!

— Анна Головацька… Може, мені варто поспілкуватися з нею? — запропонував Марко Снігіріву. — Скажімо, я вдам, що зацікавився її здібностями, але мені було незручно при всіх те визнавати… Напрошуся на спіритичний сеанс, мовляв, друг з незрозумілих причин наклав на себе руки, Олексій Трегуб… хочу дізнатися, навіщо…

— Хороша ідея! — погодився Снігірів. — Зустрінься, побалакай… Тільки пам’ятай, Марку, будь обережним! Хто знає, чим

1 ... 26 27 28 ... 60
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Червона Офелія», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Червона Офелія"