Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Житія Святих - Квітень, Данило Туптало 📚 - Українською

Читати книгу - "Житія Святих - Квітень, Данило Туптало"

293
0
09.06.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житія Святих - Квітень" автора Данило Туптало. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 26 27 28 ... 111
Перейти на сторінку:
сказав, що хлопчик має народитися і Петром хай буде названий. І після сповнення днів народила жінка дитинча чоловічого роду, і Петром його назвала, і було живе, і виросло. Ще ж і другого потім народила сина, його ж на руках принісши до Божого архиєрея, спитала, як мають назвати народжене немовля. Він же сказав: "Йоан нехай назветься, бо в церкві Святого Йоана почув молитву вашу Господь". Дійшли ж обидва хлопці ті дорослого віку і спадкоємцями стали батьків своїх.

Пресвітер один із села цього церковного сина свого чотирнадцятилітнього, німого і глухого, на ім'я Нунехій, привів до угодника Божого Євтихія. Той же, помазавши його святим єлеєм, відкрив слух його, і розв'язав язик, і дав йому чути й говорити.

Знову один із клириків церковних, на ім'я Кирило, мав сина п'ятилітнього, який також був німий і напівмертвий й ані вмерти, ані жити не міг. І його святитель Божий молитвою оздоровив і дав говорити. І знову з града Зила принесли хлопця чотирилітнього, сухого, що нітрохи тіла не мав, лише кості, шкірою покриті, ані їсти нічого не міг, лише трохи з грудей матері смоктав. І він прийняв зцілення з руки святого, помазаний був святим єлеєм. Також инше немовля, син майстра одного амасійського, в раптову хворобу впав і при смерті був — з воріт смертних був виведений молитвою угодника Христового Євтихія і єлею святого помазанням. Жінка одна із села йшла із сином своїм, семилітнім хлопцем, з иншими людьми в град задля потреби своєї. Зустрічний же лукавий біс раптом зранив хлопця в ноги — і впав він на землю, не мігши зовсім стати на ноги свої. Тому, взявши його, мати зі співподорожніми своїми принесла на руках в монастир до блаженного патріярха, зі сльозами просячи, аби змилосердився над нею і зцілив сина її. Святитель же звичним своїм лікуванням — молитвою і святим єлеєм — зробив його здоровим, і добре хлопець, як перед тим, ходив.

Поблизу града Амасійського був монастир жіночий, названий Флавія, з нього була приведена до святого дівчина юна, яка не могла причаститися Божественних Таїнств. Коли-бо був час Причастя, зразу нападали на неї страх і тремтіння, і кричала, відвертаючись і втікаючи від Святих Таїнств. Коли ж насильно Пречисті Таїнства в уста її вкладали, зразу вертала те, наче нестерпну гіркоту, — дух-бо лукавий у ній був. Божий архиєрей помолився за неї належно до Бога, вигнав з неї духа лукавого. Дівчина ж, отримавши зцілення, причастилася спокійно з рук архиєрея. Юнак один, який мозаїкою храми прикрашати добре вмів, у Христафія, громадянина амасійського, який дім на церкву перебудовував, мозаїку стару зі стін знімав, новою святі зображав ікони. Було ж там зображення старе безсоромної Венери. Коли почав його зі стіни загладжувати, біс, який при зображенні тому був, пошкодив руку його хворобою лютою, яка каркинона називається. І набрякла і загноїлася вельми рука його, і була рана невиліковна, і всі, що бачили те, говорили, що відтяти її треба, щоб не зігнило все тіло. Юнак же в хворобі тій і печалі великій був, прийшов до угодника Божого Євтихія з великим риданням, допомоги, не маючи надії на здоров'я своє, просячи. Святий же, помолившись за нього до Бога і руку єлеєм святим помастивши, на третій день зовсім його зцілив і відпустив здорового. Зціленою тою рукою юнак на місці, де шкоду прийняв, загладивши подобу безсоромної Венери, образ безкорисливого лікаря свого — святішого Євтихія-патріярха — зобразив. Подібно й иншого юнака руку, яка невиліковною хворобою була вражена і лікарі відтяти радили, зцілив святий. Знову иншого юнака до святого привели, біснуватого, люто щодня мучений був, його ж коли знаменням хресним з молитвою знаменував блаженний і єлеєм святим чоло помастив, — сила бісівська, наче вогненним списом зранена, почала голосом страшним кричати, піна текла і зуби скреготали, і видно було, що юнака того не один біс, а багато мучило. Тоді, заціпенівши, лежав на землі наче мертвий, і потрохи, наче танучи, сильно страждав довгі дні. Дивувався ж святий, чому так надовго не покидає біснування юнака того, і звелів пресвітерові своєму Євстафію (житія цього описувачу), щоб спитав юнака, хто він, і звідки, і яке його життя і заняття, і як сталося йому біснування це. Коли допитували юнака, детально все про себе розповів. "Я, — казав, — був ченцем у святого Йоана монастирі, який в Акрополі. Тоді скинув із себе чин чернечий, і пішов у світ, і пізнав жінку, і багато гріхів зробив. І за те нині, покараний Богом, так страждаю, як же бачите. Ви ж, якщо можете, поможіть мені". Те чуючи, святий належну за нього молитву до Бога, за звичаєм своїм, створив, переконуючи юнака знову в монастир свій у чернечий чин повернутися. І коли те зробити юнак усім серцем обіцяв, знову визволився від бісівського катування молитвами архиєрея Божого Євтихія.

Чоловік один прокажений прийшов до преподобного, просячи зцілення, — і прийняв здоров'я із заповіддю не пити вина ніколи. Инший чоловік, який тягався з ближнім своїм по судах, присягав неправдиво — і карою праведного судді — Бога — втратив зір очей, цілий рік не бачив світла. Ведений иншими, прийшов із покаянням до чудотворця цього, визнаючи гріх свій, зцілення душевного, разом і від тілесної недуги, шукав. Те й инше отримав, з Божого милосердя, в архиєрейської влади і молитов доброприємних Христового святителя цього і пішов собі, бачачи очима, як же і раніше.

І ще незліченна кількість мужів, і жінок, і дітей, які на хвороби різні страждали, сходилися до доброго лікаря цього і всі швидке отримували зцілення його молитвами. У час же перського нашестя, коли багато з навколишніх полонених і спустошених країв людей в Амасію зійшлося і голод немалий був, цей угодник Божий зробив так, що в монастирі його не бракувало їжі. Тому щодня незліченно люду до монастиря його по їжу приходило. Коли урядники монастирські сповістили святому, що не лише тим, що приходять, нічого нема дати, а й самі не мають вже що їсти, бо збіжжя й борошно закінчилися, він увійшов у житницю і комору і, закінчення всього бачивши, помолився до Бога і, втішаючи братів, сказав: "Покладайтеся на Бога і вірте: що дасте потребуючим, те віддасть Бог подвійно. Я-бо без сумніву надіюся на щедроти Божі, що таким самим чином, як у дні Іллі в Сарепті сидонській у жінки-удови відро муки не закінчувалося, так і нам нині не змаліє необхідне, але будуть їсти всі,

1 ... 26 27 28 ... 111
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житія Святих - Квітень, Данило Туптало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житія Святих - Квітень, Данило Туптало"