Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Ти чуєш, Марго?.. 📚 - Українською

Читати книгу - "Ти чуєш, Марго?.."

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ти чуєш, Марго?.." автора Марина Гриміч. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 26 27 28 ... 39
Перейти на сторінку:
по чеку.

Якось — голодні і до смерті потомле­ні — вони завалили в курортне містеч­ко, де святкували іменини місцевого ав­торитета. Наминаючи всі пункти меню, соціологи спостерегли, що святкова ком­панія скоса поглядає на них. Однак їм не хотілося забивати голову цими дур­ницями. Марго окинула поглядом себе і своїх супутників: щось середнє між вуй­ками, що спустилися з гір, і столични­ми стилягами. Місцеві «круті» зі своїми дівчатами були вбрані з найдорожчих ларків місцевого базару.

Несподівано з-за столу висунулася фарбована дівуля в коротенькій спід­ниці і рушила у їх напрямок. Стіл міс­цевих авторитетів занімів. Дівуля піді­йшла до Андибера і запросила його до танцю. Судячи по тому, як у чоловічої половини місцевих «крутих» відвалила­ся щелепа, Марго зрозуміла, що дівуля належала найавторитетнішому. А вона виявилася з перцем і захотіла насолити «коханому». Тож запросила до танцю за­гадкового незнайомця з хвостиком і зо­лотою сережкою.

Порвані джинси, порвані кросівки і зіжмакана теніска Андибера дещо дис­гармоніювала із зовнішністю ляльки Барбі. Марго замилувалася ним. «На козаку, бідному летязі, три серомязі, опанча рогожовая, поясина хмельовая, сап’янці — видні п’яти і пальці». «Ой Андибере-Андибере. На біса тобі заміж­ня жінка з трьома дітьми? Чи тобі дівчат у світі бракує?» Андибер танцював під «Ти разбіла мойо серце і осколкі разбро­сала» і усміхався до Марго. Після танцю він галантно провів даму до її місця.

З-за столу встав найголовніший:

— А це що за бомж? — «пожартував» він щодо Андибера, і вся його компа­нія розсміялася. — Кати звідси, бо буде больно!

Андибер зі своєю шикарною посміш­кою обеззброїв того. Подивившись на нього звисока, він спокійно, але пере­конливо мовив:

— Тихо будь! Андибер такого не лю­бить!

«Круті», немов загіпнотизовані піто­ном кролики, зіщулилися і зробилися маленькими-премаленькими.

«Ей, не єсть же се, братці, козак, бід­ний летяга, а єсть се Хвесько Ґанжа Ан­дибер, гетьман запорозький».

Ця сцена не лишила байдужим ніко­го. Жінки з ворожого стану раз у раз ки­дали закохані погляди на загадкового незнайомця.

Шеф замовив пива і не на жарт роз­веселився:

— Андибере! З тобою можна йти в розвідку! Той тільки усміхався.

— Слухай, звідкіля ти такий узявся?

— Зі степу...

«Ой полем, полем килиїмським, би­тим шляхом ординським, гей гуляв, гуляв козак, бідний летяга, сім год і чо­тири да потеряв з-під себе три коні во­рониї...»

— У вас є українська музика, холєра ясна? — заревів п’яний шеф. — Тут ша­нують державну мову чи ні?

Директор ресторану заметушився і через деякий час полилася чудова піс­ня.

Віка пішла танцювати з Сергієм. Леська з шефом. Свєтку запросив «міс­цевий авторитет». Вася схопив офіціант­ку. А Марго з Андибером.

«А вона, а вона, — долинав мужній баритон, — сидітиме сумна...» Андибер співав Марго на вухо:

— «Моя дівчинко печальна, моя доле золота, я продовжую кричати: ніч без­межна і пуста...»

Їй було лоскотно і приємно. Водночас усередині пробудилися дикі фантазії.

* * *

Робота тривала.

Час од часу соціологи збиралися на робочі наради в гуцульських колибах або затишних приватних ресторанчиках, розсипаних по всій Західній Україні.

Матеріали опитувань свідчили, що Україна вступила у черговий період руїни. Піднесенням, про яке так пере­конливо говорить влада, і не пахне. На­род, плюнувши на те, що діється нагорі, ліпить унизу своїми руками своє життя. Нікому не вірить. Не має авторитетів серед живих. Сміється з рейтингів, які подаються в газетах, з партій, з держав­них бутафорій, з пихи недолугих полі­тиків. Народ ображений на владу, що вона неправильно витрачає кошти. Не­навидить чиновників за те, що ті вважа­ють людей дурнішими за себе. Насправ­ді ж народ мудрий. Набагато мудріший від влади. Влада ж, заражена епідемією комплексу неповноцінності перед своїм народом, каже: «народ темний і не розу­міє наших високих намірів; народ не за­вжди має рацію». Ні. Народ завжди має рацію. Народ не хоче жити за тими зако­нами, які витворює еліта. Тож витворив своє — неписане — законодавство, яке вставляє палиці в колеса писаному за­конодавству, перетворюючи останнє на імпотента від народження. На супротив офіційному законодавству та інструкці­ям влади народ живе за тими законами, які вважає правильними. І в душі че­кає приходу месії або харизматичного лідера. Владу — і абстрактну, і кон­кретну, в персоналіях, — ненавидить, зневажає, уникає. Головна цінність — він сам зі своїм мікросвітом. Головний ворог — влада, яка постійно руйнує цей мікросвіт. Висновок: влада в Україні є особливо аморальна і надто далека від народу.

— Ну що, мої дорогі колеги, будемо з цим робити? — питав шеф, втягуючи чутливими ніздрями запах смаженого на вогнищі м’яса, що готувалося до їх­ньої вечері.

Питання було риторичним. Усі мовч­ки наминали гуцульський бануш.

— Ну скажіть хоч що-небудь! — спо­нукав до одкровення шеф.

— А в чім проблема? — поцікавилася Віка. — Хіба це неправда, блін?

— Дитино, все правда. Однак у цьому світі панує кривда.

«У цьому світі? — повторила Мар­го. — Гарна думка».

— Наша правда нікому не потрібна.

— Як не потрібна? — завелася юна поборниця прав людини. — Хай тим де­білам нагорі вона непотрібна, а нам? а народу?

— Люди й так її знають, без нас. Так хочеться «взути» владу цими матеріала­ми, а вийде, що влада «взує» нас!

— Нам капець, — спокійно мовила Леська. — Чи зібрали «на чорний день»?

— Знову каркаєте? — заверещала Свєтка. — Ви мене доконаєте!

— Ми тебе? — обурилася Леська. — Та це ти нас доконала своєю біганиною голяком навколо сіл уночі. У Любинцях досі думають, що ми влаштували там шабаш відьом! Уже три відправи зроби­ли проти нечистої сили.

— Дайте мені влаштувати приватне життя!

— Світлячок, — лагідно сказав шеф, — пан Роман нас усіх «наколов». Він старий приколіст.

Усі зацікавлено поглянули на нього.

— А ви що думаєте: все, що він гово­рив, — правда? — здивувався шеф.

Судячи з мовчанки, друзі були в цьо­му переконані.

— А я... — пробував заперечити Ва­сьок. — Я ж гроші загубив!

— Васьок, — розважливо сказав шеф. — Навчися розрізняти два слова «загубив» і «пропив». Це різні речі.

— А шо таке? — вставила свої «п’ять копійок» Віка. Вона теж хотіла знати про всі секрети друзів її мами.

Дорослі

1 ... 26 27 28 ... 39
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ти чуєш, Марго?..», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ти чуєш, Марго?.."