Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Шлях королів. Хроніки Буресвітла 📚 - Українською

Читати книгу - "Шлях королів. Хроніки Буресвітла"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Шлях королів. Хроніки Буресвітла" автора Брендон Сандерсон. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 275 276 277 ... 378
Перейти на сторінку:
— просто фантазми, то я, виходить, значно розумніший, аніж вважав усе життя.

— Чи пам’ятаєш ти якісь подробиці, що їх ми могли б перевірити? — запитав Ренарін. — Імена? Місця? Події, які можна було би відслідкувати в історії?

— Цього разу я побував у місці, що зветься Жарокам’яною цитаделлю, — відповів Далінар.

— Ніколи про таке не чув, — сказав Адолін.

— Жарокам’яна цитадель, — повторив князь. — У моїй візії поблизу неї точилася якась війна. Променисті бились на передовій. А тоді відступили до фортеці, де й полишили Сколки.

— Можливо, нам вдасться розкопати щось в історії, — запропонував Ренарін. — Який-небудь доказ того, що така цитадель існувала, або ж того, що Променисті нічого схожого не робили. І тоді ми дізнаємося, щó стоїть за твоїми видіннями — істина чи ілюзія. Адже так?

Далінар мимоволі кивнув. Така перевірка ніколи не спадала йому на думку — почасти тому, що він із самого початку повірив у їхню правдивість. Однак щойно в нього з’явилися сумніви, як він радше став схильний приховувати й замовчувати зміст побаченого. Проте якби він знав, що бачить правдиві події… що ж, тоді хоч можна було б не брати до уваги божевілля. Це б не розв’язало усієї проблеми, але дуже допомогло б.

— Ох, не знаю, — сказав Адолін, який був налаштований скептичніше. — Батьку, ти говориш про пору, що передувала Ієрократії. Чи зможемо ми нарити щось у хроніках?

— Хроніки часів, коли жили Променисті, загалом збереглися, — зауважив Ренарін. — Це не така сива давнина, як дні мороку чи Епохи Вісників. Можна було би проконсультуватися в Джасни. Хіба ж вона не цим займається? Як вериститалійка?

Далінар глянув на Адоліна.

— Схоже, варто спробувати, сину.

— Можливо, — погодився той. — Однак ми не можемо сприймати існування одного-єдиного місця як доказ. Ти міг почути десь про цю Жарокам’яну цитадель, а тоді долучити її до видіння.

— Що ж, — сказав Ренарін, — ти, напевно, маєш рацію. Та якщо побачене батьком — просто галюцинації, нам, поза сумнівом, вдасться спростувати декілька епізодів. Хіба ж може бути так, щоби про кожнісіньку деталь, з якої скористалася його уява, він довідався з переказу чи хроніки? Хоча б деякі фрагменти цих видінь мають виявитися чистими фантазіями.

Адолін неквапливо кивнув.

— Я… Твоя правда, Ренаріне. Так, це хороший план.

— Треба приставити до мене одну з писарок, — сказав Далінар. — Щоби я надиктовував їй видіння, доки вони ще свіжі в пам’яті.

— Атож, — погодився Ренарін. — Що більше ми матимемо деталей, то легше нам буде підтвердити — чи спростувати — побачене тобою.

Далінар скривився, відставив келих убік, а тоді підійшов до синів і сів поруч.

— Гаразд, от тільки кому ми доручимо записувати за мною?

— У тебе цілий штат секретарок, батьку, — сказав молодший.

— І кожна з них — дружина чи донька одного з моїх командирів, — зауважив князь. А як іще він міг пояснити? Йому було боляче виглядати слабким навіть перед власними дітьми. Якщо ж чутки про побачене ним розповзуться серед офіцерів, то це, чого доброго, підірве бойовий дух. Можливо, колись і настане час сповістити про все його людям, але доведеться діяти акуратно. А крім того, було б дуже бажано самому розібратися, чи при здоровому він глузді, а вже тоді втаємничувати сторонніх.

— Так, — сказав Адолін, кивнувши — хоч Ренарін і досі виглядав спантеличеним. — Я розумію, про що ти. Але, батьку, ми не можемо дозволити собі чекати на повернення Джасни. На це знадобляться місяці.

— Згода, — погодився Далінар. І зітхнув. Існувала й інша можливість. — Ренаріне, пошли гінця до своєї тітки Навані.

Старший син кинув погляд на батька, здійнявши брову.

— Гарна ідея. Хоч я гадав, що ти не схильний покладатися на неї.

— Я покладаюся на її вміння тримати слово, — змирившись із неминучим, відказав Далінар, — і не зраджувати чужого довір’я. Вона була посвячена в мої плани щодо престолозречення, і про це не довідалася жодна жива душа.

Навані чудово вміла тримати, що треба, у секреті. Значно краще, ніж його придворні дами. До певної міри він міг покластися й на них, але збереження таємниці на кшталт цієї вимагало довіреної особи, надзвичайно обачної в словах і думках.

А це означало — Навані. Користуючись отриманою інформацією, вона неодмінно знайде спосіб вертіти ним, як сама захоче, зате його люди точно ні про що дізнаються.

— Іди, Ренаріне, — звелів Далінар.

Той кивнув і підвівся. Він, очевидно, вже оговтався після нападу й твердим кроком попрямував до дверей. Коли брат залишив їх удвох, Адолін підійшов до батька.

— Що ти робитимеш, коли нам вдасться довести, що я маю рацію і вся річ у твоїй голові?

— Якась частина мене хотіла б, щоб саме так і сталося, — відказав Далінар, дивлячись, як за Ренаріном зачиняються двері. — Божевілля лякає мене, але це хоча б дещо звідане, щось таке, чому можна зарадити. Я залишу князівство на тебе, а сам лікуватимуся в Харбранті. Проте якщо це не галюцинації, тоді переді мною постане інша проблема: чи приймаю я те, що мені показують? І для Алеткару може виявитися куди краще, якщо моє психічне захворювання підтвердиться. Принаймні так буде легше для всіх.

Син розмірковував над його словами, стиснувши зуби і морщачи чоло.

— А Садеас? Його розслідування, схоже, наближається до завершення. Що нам робити?

Це було слушне запитання. Адже саме проблеми, спричинені тим, що князь довіряв видінням щодо атестації Садеаса, і призвели до найпершої сварки батька та сина.

«Об’єднай їх». Це був не просто наказ із візій. Такою була Ґавіларова мрія. Об’єднаний Алеткар. А чи не дозволив Далінар цій мрії — підсиленій почуттям провини через братову смерть — підштовхнути себе до побудови надприродних обґрунтувань, що необхідно сповнити волю покійного?

Він сумнівався. Хоча ненавидів сумніви.

— Гаразд, — промовив князь. — Даю тобі дозвіл готуватися до найгіршого — на той випадок, якщо Садеас виступить проти нас. Накажи офіцерам зберігати бойову готовність і відклич усі роти, котрі патрулюють дороги, відганяючи розбійників. Якщо той виступить із заявою, ніби це я вчинив замах на Елгокара, ми замкнемося в таборі й ударимо на сполох. Я не маю наміру дозволити йому привести мене на ешафот.

Адоліну, здавалось, полегшало.

— Дякую, батьку.

— Сподіваюся, до цього не

1 ... 275 276 277 ... 378
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шлях королів. Хроніки Буресвітла», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шлях королів. Хроніки Буресвітла"