Читати книгу - "Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Вона зайшла низько й швидко. Її плече зіткнулося з грудною кліткою Клео, відкинувши її назад. Кіра схопила її за руку й відігнув назад, вп’явшись своїми короткими нігтями в м’яку шкіру зап’ястка Клео. Клео зойкнула. Пістолет вилетів з її руки, і Кіра відкинула його ногою. «Вставай і біжи!» — скрикнула вона, не озираючись. «Авіценна…»
Клео підняла ноги під себе. Кіра не був готовою і сильно полетіла, взявши з собою Клео. Тепер вони боролися, але на землі додатковий розмір і сила Кіра дали їй перевагу, і Клео не змогла її затиснути. У обох були польові ножі, до яких ніхто з них ще не тягнувся. Кіра не збиралася бути першою, якби їй цього не довелося. Клео була Горобцем. Клео належала їй.
Обличчя Клео було спотворене, маска шаленого горя, якого Кіра не розуміла. Вони покотилися — Кіра була над нею, під, знову над — і Клео схопила жменю Кіриного хвоста й смикнула так сильно, що кілька волосин вилізли з коренем. Кіра її вкусила. Вони розійшлись і звелися, і Клео згадала про свій ніж.
Він тьмяно сяйнув в її руці. На її комірі блищав значок «Віктрікса». Це був новіший, тільки стилізовані V-крила замість крилатої жінки. Кіра також тримала в руці свого вкраденого ножа, і вони обоє дивилися одна на одну, мовчки, важко дихаючи, повернувшись боком, щоб не представляти мішені. Справа в бійці з ножами полягала в тому, що тепер вона не мала великого значення, оскільки досяжність Кіри була кращою. Не мало значення, що Клео була належним чином одягнена, базовий шар бронежилета під темно-синім кольором Террана. Клинок Кіри міг пройти прямо крізь нього. Натомість Клео могла вдарити її під ребра.
— Я знала, — виплюнула Клео. Її очі блищали.
«Клео…»
«Після всього цього. Після всього. Я знала, що ти не можеш бути справжньою».
— Ти не розумієш, — сказала Кіра.
«Ти завжди поводилася так, ніби була кращою за всіх», — сказала Клео. «Завжди була такою особливою. З твоїм дорогоцінним братом, твоєю сестрою-зрадницею та твоїм дядьком. Ми Гея! У нас немає сім’ї, крім дітей Землі. Але не ти». Вона махнула вліво. Кіра ухилилася від ножа, змушена піти назад. Клео була між нею та рампою до корабля маджо. Принаймні Аві, здавалося, був достатньо розумний, щоб утекти. «Отже, ось правда», — сказала Клео. «Наш безстрашний лідер. Коли справа доходить до цього, ти боїшся так само, як усі. Ти гірша за всіх. Ніхто не казав, що служба буде легкою, але навіть Лізабель не…намагалася…втекти!»
Три диких удари, лише останній з яких зачепив Кіру, залишивши довгий нерівний розрив на її рукаві та неглибокий поріз на руці. Це було не так, як вона бачила, коли Клео билася з маджо в агоге. Це було як вони стикалися на циновках у Дриллі, як їх вчили битися з дитинства.
Далеко над головою вогні, що спалахували навколо атмосферного ущільнення, розгорілися на повну потужність, сяючи в усіх напрямках, посилаючи спалахові тіні крізь ангар між люльками винищувальних дротиків і викидаючи сліпучі кутові промені в нескінченну ніч глибокого космосу, щоб позначити шляхи. серед розмірних пасток. Кіра не встигала. — Клео, — сказала вона. «Ти мій сусід. Мій друг. Ти моя сестра».
«Я не сестра зраднику». Зараз Клео плакала, сльози та соплі на її перекошеному обличчі, але рука, що тримала ніж, була твердою. «Ти завжди мене так сердила! Але ти мала бути ідеальною!»
— Це Магі, — сказала Кіра. «Він помре, будь ласка…»
Клео закричала й знову напала, і Кіра мусила відбиватися, вона мусила, вона захищалася.
«Валькірі!» крикнув хтось над головою. Аві. Він добрався до великого корабля. «Валлі, до біса, кидай її! Ми запізнюємося!»
Він не знав, що говорить.
Він просив Кіру вбити Клео.
Вона ніколи не вбивала справжню людину, людину. Напевне вона могла б це зробити. Вона була кращою за Клео. Вона була сильнішою, швидшою. І якщо вона зазнає невдачі тут, якщо вона зазнає невдачі зараз…
Вона надто довго вагалася. Клео з тріумфом скрикнула, і її ніж увійшов Кірі в стегно.
Кіра відчула, як він легким рухом ковзає крізь її штани та шкіру. Її нога підкосилася, і ніж підвернувся, коли вона впала. Артерія, подумала вона. Ні. Для цього не той бік. Але досить глибоко. Все навколо неї раптом стало дуже нерухомим, яскравим і ясним: запаморочливі кути прожекторів, порожні тіні від трупа дредноута, найближчі сталеві двері ангару, що нарешті поступилися, безликі фігури солдатів Віктрікса, що просувалися крізь них, і обличчя Клео ближче, ніж вона думала, плями від сліз на щоках, очі широко розплющені, губи рухаються: Кіра, я…
Світ змінився. Кіра відчула палаючий холод, гіркий жар, примарне відчуття чогось м’якого, що обгорнуло її живіт і стиснуло. Її дивний ясний зір залишався, але вона бачила речі, які не були правдою: край скелі, птахів, що крутилися.
Потім вона розкинулася на знайомій блискучій підлозі, оголена внутрішня частина корабля маджо стала набагато більшою тепер, коли всі його меблі були вивезені на Ойкос. «А тепер ідемо! Лети!» закричав Аві.
«Гм, вона поранена — кровоточить — і досить багато крові», — сказав хтось через кілька секунд. «Знаєте, що робити? Що мені робити?» Голос був музичний, з дивним акцентом, трохи панічний.
«Ви покажіть мені елементи керування, а коли ми пройдемо просторові пастки та вийдемо з зони дії кругляків Ісаака, ми потурбуємося про першу допомогу!»
Добре. Розумно. Хороша розстановка пріоритетів. Здавалося, що підлога шалено розгойдується. Можливо, це гойдався весь корабель.
Трохи пізніше Кіра спробувала відкрити їй очі. Не було часу брехати. Вона була… була з Магі. Інопланетянин, маджо, сидів над нею. Воно, вона, він, що завгодно, виглядав ще дивніше догори ногами. Він простягнув руку й торкнувся її обличчя своєю прохолодною рукою.
«Дякую, що врятувала мене, Валькірі», — урочисто промовив він.
«Я зробила це не заради тебе», — подумала Кіра.
І згасла.
ЧАСТИНА II
ХРИЗОТЕМІДА
Підписання угод Цзи-Сінської лише підтвердило те, що всесвіт уже знав: війна закінчилася, і люди програли. Земля, рідний світ і капітал людей, становила понад вісімдесят відсотків фінансових ресурсів Терранської Федерації та більшість її населення. З її знищенням людство залишилося без лідера, спустошене та надзвичайно збідніле.
Цзи-Сінська угода поклала початок демонтажу Терранського еекспедиційного корпусу. Ця величезна військова машина являла собою значну частину того, що залишилося у людства: дредноути, що завойовували світ, які становили її ядро, залишаються неперевершеними в історії майоди як машини війни, а людські сили обчислювалися мільйонами тонн. Були укладені угоди про викуп зі світами, вільними від синтетів, які винесли на собі основний тягар війни…
…Чотири дредноути відмовилися відступити і відкололися від флоту. Оглядаючись назад, стає зрозуміло, що
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш», після закриття браузера.