Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Анексія: Острів Крим 📚 - Українською

Читати книгу - "Анексія: Острів Крим"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Анексія: Острів Крим" автора Тарас Валерійович Березовець. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 27 28 29 ... 138
Перейти на сторінку:
для Туреччини, бо там живуть наші співвітчизники — кримські татари»76. Проте потрапити в Крим Давутоглу, як і решта іноземних дипломатів і міжнародних організацій, не зміг.

Тоді ж «македонська команда» займалася не порятунком ситуації, а імітацією процесу. Це дуже легко помітити з публічних заяв Анатолія Могильова того дня. Станом на 12:00 він заявив: «Ми оперативно інформуватимемо кримчан про всі події, які будуть розвиватись на сьогоднішній день. Усе під контролем, йде переговорний процес»77.

Ліза Богуцька так згадує виступ Могильова: «О 9-й годині виступив Могильов і сказав, що так справи не вирішуються, потрібно все робити культурно. Але він якось так мляво говорив це, що в мене склалося відчуття, що він просто образився, що в нього владу відібрали. А доля Криму його не хвилювала. Я все писала в Facebook, що все оточено міліцією. Після обіду 27 лютого почали надходити відомості, що аеропорт заблокований. Я поїхала туди, побачила, що скрізь виставлені „зелені чоловічки“. А ближче до проїзних шляхів стоять так звані „самооборонівці“ з георгіївськими стрічками. Пам’ятаю своє враження — які в них пропиті пики. Мабуть, їм дали одну дозу й сказали, що отримають другу, якщо відстоять якийсь час».

Що цікаво, Могильов у кожній заяві наголошував, що його завданням є дотримання безпеки кримчан, і не згадував, що це становить пряму загрозу національній безпеці України та її територіальній цілісності. Складалося враження, що Могильов уже розумів подальший алгоритм дій росіян і сепаратистів чи, принаймні, був поінформований, але, мабуть, зі страху чи з небажання брати участь у цій кримінальній історії, вирішив відсторонитися й навмисне уникав згадок про загальноукраїнський контекст подій.

Локалізація Криму в інформаційному полі теж була своєрідною технологією. Саме з цього дня сепаратисти активно використовують поняття «Київ», «київська влада», регіоналізуючи їх. Складалося враження, що Україну контролюють кілька владних структур: київська, донецька, дніпропетровська, харківська тощо.

Разом із тим командувач Внутрішніх військ у Криму Микола Балан наполягає, що Анатолій Могильов не брав участі в діях сепаратистів і насправді дистанціювався від них: «Прийшла інформація, що зібралися депутати, але ми не знали, що відбувається в залі — нас там не було. Потім дві-три людини, не пам’ятаю хто, заходять до начальника УВС і кажуть, мовляв, Верховна Рада вирішила змінити голову Ради міністрів, зняти Могильова, поставити Аксьонова. Могильова на той момент не було в Раді, адже він сидів із нами в Штабі на зв’язку. Анатолій Володимирович каже: „Ну, якщо ви проголосували й зняли мене, і враховуючи те, що зараз в Києві нема кого питати про моє зняття (президент уже втік), я в цьому неподобстві участі не братиму“».

Лідер фракції «Справедливая Россия» в Держдумі Сєргєй Міронов заявив, що Росія не покине в біді кримських росіян і не допустить кровопролиття на півострові. Жителі Севастополя у відповідь оточили міськ-адміністрацію й чекали приїзду депутатів Держдуми Ніколая Валуєва та Валєнтіни Тєрєшкової.

Як повідомляв «Главком», «озброєні люди не підпускали до будівлі навіть журналістів, кажучи, що в разі наближення стрілятимуть на ураження». З місця подій Рефат Чубаров розповів журналістам «Главкому», що відбувається: «Вони [люди зі зброєю, які захопили будівлю ВР АРК. — Главком] дали можливість Володимиру Константинову [голові ВР АРК. — Главком] увійти до приміщення Верховної Ради Криму, він зараз збирає депутатів, лояльних до себе. Мені ніхто не телефонував. На цей момент можу сказати, Константинов намагається зібрати сесію для того, щоби легітимізувати ті дії, до яких уже втягується Чорноморський флот. <…> Він зможе зібрати сесію для легітимізації. Бо вже БТРи стоять біля Сімферополя». На запитання журналістів, чи має Москва стосунок до людей у захопленій будівлі, лідер Меджлісу відповів: «Звичайно. У мене немає іншого пояснення їхнім діям. Якщо вчора не було сесії, якщо сьогодні будівлю ВР АРК захопили озброєні люди, що вони вели переговори з керівником діючої Ради міністрів [Анатолієм Могильовом. — Прим. ред.], якщо вони дозволили Константинову зайти й проводити сесію, якщо з’явилися БТРи Чорноморського флоту й так далі»78.

Тодішній міністр соцполітики України, кримчанка Людмила Денисова так згадує цей день: «Ніщо не віщувало біди. Звичайно, ми знали, що в Криму щось відбувається, — туди Андрій Сенченко літав. Але ніхто серйозно нічого не сприймав. Сенченко тоді прилетів і сказав: у принципі, там усе нормально й під контролем. І ми навіть почали формувати уряд АРК. І тут у ніч з 26 на 27 лютого на початку п’ятої ранку дзвонить телефон. Я його ніколи не вимикала, тому що протягом трьох місяців викликати могли в будь-який момент дня й ночі. Беру слухавку — сімферопольський УБОЗ. Там у мене є хлопці знайомі, добре до мене ставляться. „Людмила Леонтіївна, терміново забирайте сім’ю. Бо на даху Радміну й Верховної Ради — „зелені чоловічки“. Якісь невідомі виштовхали людей із Радміну й захопили дахи. Всім було зрозуміло, що це — серйозно. Я зателефонувала своєму колезі Сенченку й кажу: „Ти чув?“. Він: „Поки що ні“. Пізніше — усе підтвердилося. Подзвонила дітям, вони поки ще теж нічого не знали. При цьому обидві мої дочки були на той момент на п’ятому місяці вагітності. Старша — другою дитиною, молодша — двійнятами. Можна лише уявити мій стан“».

О 12:30 до ВРК прорвалися близько 200 проросійських активістів79 з триколорами у руках, скандуючи «Росія!».

Цього дня проявилася роль ще одного зрадника — члена Партії регіонів, казанського татарина за походженням, заступника Могильова в Раді міністрів автономії Рустама Темиргалієва, який поширив у Facebook заяву, що о 14-й годині відбудеться позачергова сесія Верховної Ради Криму.

За 80 кілометрів від Сімферополя, у Севастополі, події розгорталися не менше блискавично. Хоч тут дії центральних органів влади, Служби безпеки України та армії були на порядок слабші, ніж у столиці Криму.

Незаконно обраний «народний мер» Алєксєй Чалий активно ширив паніку: «Зараз місто-герой учергове в облозі. Створено фонд підтримки севастопольців. Нам необхідні кошти для нормального функціонування міста і населення. <…> Зараз ми звертаємося до тих, кому дороге наше місто, наша спільна історія. Ми потребуємо вашої допомоги. Наша спільна мета — зберегти Севастополь»80.

Андрій

1 ... 27 28 29 ... 138
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Анексія: Острів Крим», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Анексія: Острів Крим"