Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Осіннє Рондо місячної ночі 📚 - Українською

Читати книгу - "Осіннє Рондо місячної ночі"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Осіннє Рондо місячної ночі" автора Алла Рогашко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 28 29 30 ... 53
Перейти на сторінку:
можна порівнювати ні з чим — вони справді виняткові.

…Щоночі він чекає ЇЇ під ліхтарем і ВОНА з’являється зненацька, мов нічна фея, оповита теплим сяйвом, наче небесним ореолом. Він бере її руку в свою, і блаженне тепло огортає все його єство, відтак обіймає її податливий стан, і тіло пронизує солодкий струм…

Насправді його Нічна Фея не така вже й примарна. Одного разу він перетнувся з нею в реальному житті. Утім, коли збагнув, що це ВОНА, було вже надто пізно.

Згадуючи це, Любомир картав себе до болю, та все ж цю мить прокручував у своїй пам’яті по сотні разів на день. Мить, коли в реальності бачив її — свою Кохану.

Він стрів її знову ж таки в найнесподіванішому місці: у потязі. Вона задрімала на верхній полиці плацкарту, а потяг уже прибув на кінцеву станцію «Львів». Він торкнувся її плеча, щоб розбудити. Сонна і дещо розгублена, зіскочила вона з полиці й опинилася зовсім поряд. Любомир відчув приємне тепло, що йшло від неї, і дивовижну ауру — чим не Богиня легкого вітру? Вона видалась йому такою милою і беззахисною, проте в погляді помітно просочувалася рішучість. Легким жестом відгорнула з обличчя волосся, що чорними хвильками лягло на її плечі, сяйвом виблискуючи у променях ранкового сонця, і подивилася на нього своїми величезними синіми, наче морський вир, очима.

Господи, таких очей він у житті не бачив! Мить, коли їхні погляди зустрілись, здавалося, спинилась. Любомир не міг збагнути, як ту мить він не перетворив на вічність. А вона ж була зовсім поряд! Так близько, що варто лише простягнути руки, і ось вона — у його руках!

Уже в маршрутці, що прямувала з вокзалу, шалений здогад раптом осяяв його. Як ошпарений, зіскочив він із сидіння.

— Відчиніть, мені треба негайно повернутись!!! — відчайдушно крикнув, протискаючись з-поміж незадоволених людей, як шпроти в банку, напханих у маршрутку.

Від несподіванки водій відразу ж зупинився. Любомир виплигнув, забувши подякувати, і кинувся щодуху назад — від’їхати він встиг недалеко. Дорогою шукав її очима, а примчавши на вокзал, вдивлявся в натовп, хоча й чудово розумів, що все марно. Ледь стримуючи емоції — суміш роздратування і розпачу, — почвалав назад до зупинки, очима все ще безпорадно шукаючи її у юрбі.

Він довго не міг пробачити собі такого безглуздя: як впустив її?! Як не відчув, що це — ВОНА?! Він… просто пішов геть… Звісно, він не очікував зустріти її в реальному житті, адже вона була його Нічною Феєю, нездійсненною мрією, красивою ілюзією.

Утім, тепер, знаючи, що Кохана його реальна, Любомир сповнився надією і рішучістю, що зустріне її, адже вона тут, у Львові, зовсім поряд! І він обов’язково знайде її!


***

Чарівна музика лилася плавно, водночас захоплюючи у вир пристрасті і цілої гами хвилюючих почуттів. У житті не так багато речей, які нескінченно прекрасні. Та музика в те число входила. Вона теж була невід’ємною частиною життя Любомира. У ній він шукав відповіді на важливі питання. І знаходив їх. Вона завжди давала його серцю слушні поради. Серце уважно слухало її і розуміло. Музика сформувала його світогляд, сприйняття життя. Він міг піднестися над повсякденністю, над побутом, абстрагуватися від усього й доторкнутися душею цього неймовірно прекрасного світу під назвою Музика.

Він любив різну музику. Однак класичну, ще й у виконанні професійних музикантів у концертній залі, сприймав по-особливому. Паґаніні, Вівальді, Шопен, Моцарт, звісно ж, улюблений Бетховен. Заплющуючи очі, Любомир відчував кожну ноту, кожний звук, немов потрапляв у ту епоху, у яку було створено ту чи іншу музику, і за короткий час переживав чиєсь усе життя. Здавалось, душа його була відкрита перед самим Богом і прагнула чогось надзвичайного. І це було дивовижно.

Затим ішов вулицями міста, усе ще перебуваючи у стані ейфорії, і роздумував над сенсом життя. Йому хотілось здійснити щось таке хороше, важливе і потрібне. Але що? Він роззирався довкола і все чекав знаку згори. І одного разу таки дочекався. Якось увечері повертався додому, як раптом з-за рогу просто на нього вискочило якесь розхристане, захекане дівча років дванадцяти. Вилаявшись від несподіванки, відштовхнуло воно чоловіка.

— Ти чого? Що трапилось? — оторопіло вигукнув услід.

— А твоя яка справа? Кому яке діло! — роздратовано фиркнуло через плече дівчисько й побігло далі.

Кому яке діло… Любомир постояв хвилину, вражено дивлячись услід дитячій постаті, що зникала в натовпі, і зайшов у першу-ліпшу кав’ярню. Кому яке діло… Він розгорнув записник. Ця, ніби незначуща, похапцем і зі злістю кинута фраза наштовхнула чоловіка на серйозні роздуми. Кому яке діло… Адже дівчисько має рацію! Хтозна, що трапилося з підлітком тоді, і хтозна, чи є комусь до того якесь діло. Куди дівча побігло, озлоблене і роздратоване? Що з утікачкою трапилось по тому? Це проблема. Велика проблема, і таких проблем безліч на кожному кроці. І з цим треба щось робити!

Він замовив каву й довго сидів за столиком у кутку, спостерігаючи за людьми. Спостерігаючи, роздумуючи і занотовуючи щось. Того вечора в його свідомості відбулися зміни. Він збагнув, чому має присвятити своє життя: допомозі тим, хто її потребує. І байдуже, що саме це має бути. А навіть якась дрібниця, що дарувала б принаймні невеличку радість бодай якійсь одній людині. Коли приносиш комусь користь, коли хтось щиро радіє цьому — це ж так добре! Звісно, він не врятує світ. Але може допомогти.

Так була заснована «Веселка життя». Розфарбовувати життя в кольори веселки — головна мета організації. Образно кажучи, звісно. Любомир так загорівся ідеєю створення цієї організації, що вже за місяць підготував концепцію і першочерговий план розвитку. Певна річ, щоб утілити в життя цей грандіозний план, потрібна була спонсорська підтримка, залучення владних структур, зрештою, команда однодумців. І Любомир занурився в цю «Веселку життя», кожну вільну від роботи хвилину присвячуючи себе втіленню ідеї.

Починати було важко. Безкорисливих, справді відданих такій справі людей

1 ... 28 29 30 ... 53
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Осіннє Рондо місячної ночі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Осіннє Рондо місячної ночі"