Книги Українською Мовою » 💛 Бойова фантастика » Реактивація, Кулик Степан 📚 - Українською

Читати книгу - "Реактивація, Кулик Степан"

456
0
28.11.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Реактивація" автора Кулик Степан. Жанр книги: 💛 Бойова фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 ... 78
Перейти на сторінку:
Розділ 2

Пляма світла висіла просто перед очима. Не настільки яскрава, щоб засліплювати, але достатньо для того, аби дратувати і заважати. Прокидатися було ліньки, тож я лише пробурчав щось невдоволено і, покректуючи, повернувся на бік, обличчям до стіни. Дарма… Пляма не здалася і перемістилася разом зі мною, вперто тримаючись десь на рівні носа. Трясця…

Я спроквола розліпив повіки, все ще перебуваючи у дрімоті і прокинувся остаточно.

В кімнаті панувала цілковита темрява. Як і належиться будь-якому замкненому приміщенню. Ні, у боксах підвищеного комфорту, в настінні панелі додають якісь флуоресцентні чи люмінесцентні… ніколи не міг запам’ятати, яка різниця… домішки і там стіни виділяють легке світіння, забезпечуючи в приміщенні приємну атмосферу домашнього затишку. Але це — в секторі для багатіїв. А у моєму економ-житлі подібна розкіш передбачена не була. Добре, хоч на звукоізоляції не зекономили, і на тому спасибі.

Отже, світло мені приснилося. Ну і грець із ним… Та раз уже прокинувся, треба напитися. Процес регенерації вимагає велику кількість рідини.

Підвівся, прислухаючись до власного тіла і з задоволенням відмітив, що в більшості больові відчуття суттєво вщухли. Залишився лише далекий відгомін. А декотрі взагалі почали свербіти — що вказувало на близькість остаточного одужання. Трясця… Мені б ці два дні жерти від пуза, особливо налягаючи на м’ясо та сири, уже б як новенький був. Але, з огляду на те, що організм отримав лише збалансований мінімум поживних речовин, то результат і так непоганий. Можна було очікувати і гіршого.

Навпомацки, в шести квадратах важко заблукати, дістався умивальника. Пив доки не відчув що ось-ось лусну. Заодно виконав і протилежну процедуру, щоб не зриватися ще раз за годину-другу… З жалем машинально провів пучками по спорожнілій тарілці і знову вернувся на тапчан.

Спати… Заходить до хати зоря-зоряниця і гомін стихає кругом…

Трясця. Пляма світла вискочила наперед мене, як розбійник з-за рогу, досить було лише заплющити повіки.

Відкрив очі — темрява. Закрив — бісова цятка тут як тут.

— Транглютація Османа!  — вилаявся спересердя. — Що в біса відбувається?!

«Об’єкт знайдено… Активовано… Ймовірність контакту вісімдесят три відсотки…» — зашурхотів у голові механічний, позбавлений будь-яких відтінків голос.

— Шо? — я мимоволі сів і заозирався. Абсолютно безглуздо. Враховуючи суцільну темряву в кімнаті.

Простягнув руку і натис вмикач. Легке світло нічника одразу висвітило всі закутки жилого боксу. Наочно демонструючи, що в приміщенні окрім мене більше нікого немає.

— Галюни? — я розгублено потер перенісся, яке одразу ж нагадало про недавній перелом легким свербцем. — Дивно… Вперше чую, щоб регенерація супроводжувалася такими побічними ефектами.

«Ти мене чуєш?!!» — заволало в ту ж мить у голові так, що аж у вухах задзвеніло.

— Трясця! — вилаявся. — Тихіше можна? Я ж не глухий… Був.

«Перепрошую… Нелади з налаштуванням… — забубоніло наче в самих мізках, але з кожним словом усе тихіше. — Так краще?»

— Значно… Але можна і ще трохи тональність знизити.

«Без проблем… — голос у голові перейшов на нормальний рівень. Як розмовляють за столом, сидячи один навпроти одного. — Годиться?»

— Годиться, — кивнув я. — Залишилося зрозуміти: що ти таке і якого дідька робиш в моїй голові?

«Поясню. Але спершу дай відповідь на кілька запитань. Не проти?»

— Чому ні? Якщо я не сплю — то байдуже як час до ранку гаяти. А якщо сплю, то тим паче. Смішно перечити власним сновидінням.

«Я не сновидіння… Але не будемо забігати наперед. І так… де ти знаходишся?»

— У спальному боксі.

«А ширше?»

— Південно-східний сектор, категорія «Д»

«Ще ширше?»

— Житловий модуль. Купол 19. 

«А ще глобальніше?»

— Трясця… Я географію у школі не надто полюбляв. Тож, не гарантую точність. Здається — кластер Х, південний материк. Але не точно.

«Не страшно. Це ми потім з’ясуємо. Але не спиняйся. Розсовуй межі простору ще більше. І так, ти перебуваєш на…»

— Терра двісті один? Ти це хотів почути? Назву планети?

«Саме так… Тепер можна і відрекомендуватися. Я — ШІ 815/М-В. Загалом — штучний розум. А конкретніше — центр управління Терра-201»

— Ну, тепер усе зрозуміло, — фиркнув я. — Штучний розум… ти б іще про міжзоряні польоти розповів. Чи дідуся Морозенка? В нього, до речі, значно простіше повірити.

«Не віриш у існування штучного розуму?»

— Ну, як тобі сказати. У дитсадку нам розповідали різні казки. В тому числі і про ШІ. Але от яка халепа. За понад двадцять років життя я так ні разу і не знайшов підтвердження його існування. А дідусь Морозенко мені одного разу, під Новий рік, поклав під подушку жуйку. З апельсиновим смаком. Того й кажу, що в нього я повірю охочіше.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 3 4 ... 78
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Реактивація, Кулик Степан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Реактивація, Кулик Степан"