Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська" автора Олександр Віталійович Красовицький. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 ... 137
Перейти на сторінку:
мітинг із гаслами: «Юлі — волю, але не владу!»

Може, через відчуття, що шанси у Юлії Тимошенко стати головною дійовою особою в Україні не стовідсоткові, російський прем’єр-міністр Медведєв раптом заговорив про те, що Росія не визнає новий уряд. Путін до Тимошенко ставився завжди позитивно, навіть щоразу під час особистої зустрічі вимагав у Януковича її звільнити. З нею йому було б легко домовитися про майбутні політичні та економічні відносини України і Росії. Якщо главою української держави стане представник націоналістичних сил, нормалізувати відносини з сусідньою державою Україні буде складно. Ніяких заяв не робить і посол України в Росії, а Росія свого посла з України взагалі демонстративно відкликала, щоб показати своє ставлення до перемоги Майдану.

Що буде далі? Україні поки що не до Росії, хоча питання можливого воєнного втручання Росії в Криму хвилює дуже багатьох. Крим — це єдиний дійсно проросійський регіон, в якому тільки кримські татари є українськими патріотами. Кримських татар близько 300 тисяч.

25 лютого 2014 року

• Андрій Курков «Щоденник Майдану та війни»

[25 лютого] Російський письменник-фантаст українського походження Лук’яненко заявив у Москві, що на знак протесту проти «українського фашизму» забороняє перекладати свої книги українською мовою! Шизофренія у важкій формі. Написав йому відповідь:

«Пане Лук’яненко. Кажуть, що ви — письменник-фантаст. Дивно, що вашої фантазії не вистачає, аби зрозуміти небажання українського народу жити в системі тотальної корупції та безграмотної влади, яка залишила на пам’ять про себе розграбовану країну й цілковитий нуль грошей на державному казначейському рахунку. Оцінюючи ступінь вашої стурбованості подіями в Україні, буду радий у майбутньому прочитати ваш біографічний роман, присвячений долі вашого колеги-письменника Віктора Януковича. Якщо він добереться до Росії, ви мусите обов’язково подружитися з ним, і тоді він вам розповість дуже багато фантастично цікавих деталей свого життя та діяльності. Два фантасти такого рівня, як ви і він, не зможуть не подружитися! Він, до речі, зможе вам підказати ще кілька прізвищ поетів і прозаїків, яких варто б заборонити до видання в Україні».

26 лютого 2014 року

• Андрій Курков «Щоденник Майдану та війни»

[26 лютого. Київ] Параноя присутня скрізь. Не тільки в Криму і в Донецьку.

У Києві міліції майже не видно. Кілька ночей тому я їздив на машині по місту і почувався немов на зйомках апокаліптичного фільму. Жодної патрульної машини ДАІ, жодної міліцейської машини. Зате через кожні п’ятсот метрів у різних районах міста стояли по 50, по 70 озброєних довгими дерев’яними кийками чоловіків і хлопців, які напружено вглядалися в кожну машину, що проїжджала повз них. Деякі машини вони зупиняли і з’ясовували особи водія та пасажирів. Я був у машині сам. Напевно, тому мене жодного разу не зупинили, але дуже напружено проводжали поглядами. Ці патрулі ходять по нічних вулицях і сьогодні. Вони стежать, аби ніхто не підпалював машини, щоб на вулицях їхніх районів було спокійно. За останні кілька ночей ці патрулі зловили кілька квартирних злодіїв і передали їх у міліцію. А вчора на вулицях міста з’явилися спільні автомобільні патрулі: одна машина ДАІ і одна машина добровольців із Автомайдану. Що мене вразило і порадувало, так це те, що над обома машинами майоріли прапорці Автомайдану.

1 березня 2014 року

• Зведення новин

В небо України піднялися два винищувачі з наказом застосовувати зброю. Бойова пара винищувачів Су-27 отримала наказ патрулювати повітряний кордон України. Про це повідомили джерела ТСН.

• Вночі невідомі спробують проникнути на територію військових частин в Криму, — заява Міноборони. «Керівництву Міністерства оборони стало відомо, що з 2-ї до 5-ї години ранку в ніч з 28 лютого на 1 березня 2014 року радикально налаштовані сили планують здійснити незаконні дії, а саме: проникнути на територію військових частин, дислокованих в Автономній Республіці Крим і роззброїти особовий склад», — сказано в заяві Міноборони.

• Верховна Рада Криму створила спецпідрозділ охорони громадського порядку «Беркут», підпорядкований виключно владі АРК. Про це повідомив перший віце-прем’єр Ради міністрів Криму  Рустам Теміргалієв.

• До кримського парламенту підійшли озброєні російські військові. Кулеметники зайняли бойові позиції. Про це повідомляє ««Інтерфакс-Україна».

Близько 10 осіб знаходиться на розі вул. К. Маркса і Жуковського.

• Росія стягнула до Криму шість тисяч військових. Це грубе порушення договору,  — про це заявив в. о. Міністра оборони України Ігор Тенюх під час засідання Кабінету міністрів.

• До Керченської поромної переправи підігнали шість російських «Уралів». Військові озброєні АК і гвинтівками з оптичним прицілом. — Про це повідомляє місцеве видання Керчь.ФМ.

Поруч чергують кілька десятків військових людей в повній екіпіровці, зі зброєю. За словами очевидця, військові озброєні автоматами Калашникова, гвинтівками з оптичними прицілами. Також помічений кулемет. Військові приїхали в місто ще напередодні ввечері, з боку Феодосії.

• Вулицями Сімферополя пересуваються військові машини без номерів і розпізнавальних знаків. Аеропорт «Сімферополь» і поромну переправу «Крим-Кавказ» продовжують оточувати збройні військові, — Держприкордонслужба.

• Станом на ранок 1 березня пункт пропуску «Сімферополь-авіа» продовжують оточувати озброєні особи, які не втручаються в роботу контрольних служб. Пункт пропуску «Крим-Кавказ» також здійснює роботу в штатному режимі. За попередню добу оформлено 11 поромів. Перед пунктом пропуску в сервісній зоні знаходиться чисельна група військовослужбовців ЧФ РФ, які в роботу пункту пропуску не втручаються.

У Держприкордонслужбі стверджують, що відомство працює в штатному режимі і продовжує виконувати завдання з охорони державного кордону в Криму.

• Рада Федерації РФ не виключає введення російських військ до Криму.

Сенатори в своїй заяві зазначають, що треба вжити заходів для забезпечення безпеки росіян і російських військовослужбовців в Криму, яким, на думку членів Ради Федерації, загрожує небезпека.

• Під крики мітингувальників «Молодці!» і «Росія!» мітингувальники зірвали з Донецької ОДА український прапор і проголосили губернатором якогось Губарєва. Крім того люди скандували: «Донбас!», «Референдум!», «Бандера не пройде!», «Донецьк — російське місто!».

• Українські прикордонні кораблі по тривозі виходять в море, — про це повідомила прес-служба Держприкордонслужби.

«Близько 13-ї години колона озброєних людей у формі з ознаками спецназу на 10 автомобілях в колоні в кількості приблизно 300 осіб вчинила спробу силового захоплення Севастопольського загону морської охорони Держприкордонслужби», — йдеться в повідомленні.

Місцеві ЗМІ повідомили, що в суботу вранці в феодосійський торговий порт увійшов російський десантний корабель на повітряній подушці «Зубр».

В озброєнні Чорноморського флоту Росії, який дислокується на території Укра­їни, корабель «Зубр» не значиться. Подібні судна можуть перевозити морських піхотинців і важку

1 2 3 4 ... 137
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська"