Читати книгу - "Земля Не пухом. Історія одного геоманта, Сергій Бобрицький"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Від однієї думки про масштабну, глобальну війну не лише чарівників, а усіх живих створінь з могутніми, розумними големами-артефактами, Леон втратив і ті залишки бойового настрою, що ще були. А його вчитель тим часом продовжив.
– Магія – це не конституція будь-якої держави, щоб можна було порушувати чи дотримуватися її законів, віконте. – Суворо, немов карбуючи слова в повітрі між ним і співрозмовником, продовжив Грейткіллс. – Магія – це сама по собі сила, яка створює та змінює закони світів. А тим, кому дано керувати її мізерною, нікчемною частиною – точно не схожі на ревнителів закону. Визнайте, ми більше схожі на хворих, замучених алкоголізмом художників. Для яких магія – і пензель, і келих в одній особі. І ми не можемо зупинитися творити шедеври, впиваючись при цьому миттєвістю власного всесильства…
– Шо?.. – Дуже не по-дворянськи запитав Д'Альбон.
– Шо-шо... У магії всі засоби згодяться, бовдуре! – Гаркнув Хісс, а потім втиснувся до кишенькових розмірів і стрибнув до свого улюбленого місця – нагрудної кишені в мантії свого творця.
– Дякую, Хісс. В цілому, вірно. Але я хотів би уточнити. – Продовжив Архімаг, знов звертаючись до віконта. – Я є магом-носієм сили, яка дуже близька до живої природи. До Життя. Був ним і завжди буду. І хоч у своїх екзерсисах я порушую, мабуть, левову частку законів будь-якої країни, я поважаю священне право на життя будь-якої істоти. Тому, жодних експериментів з масовою загибеллю розумних і тим більше, боронь Мокоша, заподіяння шкоди природі.
– Та вже за природу я точно спокійний, наставнику. – Спробував приховати розгубленість за зухвалою усмішкою Д'Альбон. – Дивлячись на ваших скакунів і цього… екземпляра.
– Саме так. Загалом, Леоне, я б порадив вам заспокоїтися, отямитися і привести власний зовнішній вигляд у відповідність до ваших титулів і звань. До нас завтра на обід завітає... мадам Ларинда. Не будете ж ви, відверто кажучи, зустрічати даму в тій самій одежі, в якій билися з Хісс?
– Пані?.. Мадам Ларинда?.. – Пожвавішав було віконт, але потім в очах промайнув шок. – Але, майстре Грейткіллс, як ми можемо запрошувати тендітну жінку СЮДИ? Мало того, що ця халупа скоро розвалиться, та ще й вижити, дійшовши до дверей садиби через цей клятий, м'ясоїдний сад, під силу тільки магу не з останніх!
– Але ж ти тут якось валяєшся... – Оглушливий шепіт Хісс, що скромно дивиться в землю, визираючи з кишені Грегора, не почув, мабуть, тільки лінивий. Але поки Вищий Магістр зі своїм волоссям почали приймати бойове становище, барон тутешніх місць вирішив повернутися до теми, відволікаючи співрозмовника.
– Зосередьтеся на завтрашньому прийомі, віконте. А щодо безпеки – усі ваші ствердження неправильні. По-перше, огляньте уважніше садибу зовні. Також хочу запросити вас всередину на екскурсію, щоб у вас зникла ілюзія щодо її нинішньої "хлипкості". По-друге, ми вже добре порозумілися з місцевою рослинністю. Жодних нападів на моїх гостей від неї можна не боятися. Звичайно, поки я не видам відповідних наказів. – Тут Грегор мав би хижо посміхнутися, але ж ці кам’яні морди адептів Землі… – Ну і по-третє. Ларинда-травниця – зовсім не тендітна леді. Повірте мені.
Вираз обличчя віконта ясно давав зрозуміти, що він не вірить улюбленому наставнику ні на гріш. Але, водночас, Д'Альбон досить сповнився повагою до того, хто зміг створити таке страшне створіння, як Хісс. Тому він вирішив скористатися порадами і, гордо виплюнувши траву, що потрапила в рота, підвівся з землі, обтрусився – і, спробувавши створити захисне заклинання, ледь не знепритомнів.
– Скільки бравади, віконте. Хісс буквально кілька хвилин тому накачав вас своєю отрутою, а ви вже рветесь чаклувати. Я створював його якраз для боротьби з магами. Принаймні, це була одна з задач. І його укус влаштовує воістину пекельний бардак у голові жертви. Тому концентрація, так необхідна нам, магам, повернеться до вас не раніше ніж за годину. А поки – дозвольте, я догляну вас. – Лагідно посміхнувся Грегор, ховаючи за турботою єхидство.
– Князь Дев'ятого Кола брав би ці грибні настоянки, ці ресторани, цих дерев'яних змій, цих Архімагів…
– Ви щось там бурмочете, пане Вищий Магістр?
– Ні, що ви, наставнику, вам здалося.
– Так і подумав ... Прошу за мною, майстре Д'Альбон, почнемо екскурсію!
І за помахом руки, під аристократичним задом Леона, що скрушно хитав головою, спорудилося розкішне низьке крісло з підставкою для ніг, звите, на вигляд, з дрібних і великих коренів дерев. А в ніжок крісла були свої ніжки і вони бадьоренько понесли всю цю конструкцію слідом за бароном Грейткіллс уздовж алеї, до парадного входу в садибу.
– Як ви можете бачити, Ваше сіятельство, тут мною було застосовано інноваційну техніку домобудівництва «Печера під ключ». Простіше кажучи, за аналогією з природними печерами, які часто зустрічаються в скелях і горах, я трансформував всю будівлю садиби в цілий об'єкт з базальту, де підлога, стіни і стеля є монолітним екземпляром породи. Це дозволяє будь-якому адепту Землі більш повно відчувати Стихію в цьому місці, плюс будівля маєтку таким чином набуває додаткової фізичної резистентності та підвищеної ефективності проти інвазивних дій повітряної та інших стихій.
– Шооо?.. – Пролунав здивовано-обурений голос Хісс з кишені.
– Стіни надійніші, тепліші і не дутиме, дубина ти дерев'яна! – Зловтішно відповів змію Леон Д'Альбон.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Земля Не пухом. Історія одного геоманта, Сергій Бобрицький», після закриття браузера.